Zeptejte se jakéhokoliv designéra na světě, podle čeho vybírá font a barvu a jak postupuje při tvorbě nového layoutu. Nikdy neuslyšíte stejnou odpověď.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Každý tvůrce má svůj vlastní kreativní přístup, a co je možná mnohem podstatnější, vlastní způsob, jak vybrat a zkombinovat stovky a stovky technik, které jsou při tvorbě designového projektu k dispozici.
Existují však jistá pravidla, jež nepřestanou nikdy platit. Přinejmenším dokud se budeme ptát, kudy vede cesta k nejlepšímu grafickému designu.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Tato prakticky a čtivě podaná příručka je nepostradatelným pomocníkem pro stále početnější skupinu grafiků, kteří touží designu porozumět. Knihu tvoří tematicky řazené příspěvky autorů, nad nimiž se můžete nadšeně tetelit, nebo pohrdavě pitvořit – záleží, zda milujete či nenávidíte dělení slov, jestli máte fobii z béžové nebo si myslíte, že mřížky jsou nuda.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Kniha mě zaujala už jen svým názvem. Jakmile se mi dostala do ruky, neodložila jsem ji, dokud jsem ji nepročetla od předmluvy Stefana G. Bugera do přikázání číslo 365, které zní: „Nebudeš to komplikovat!“

A komplikovat nebudu ani tuto recenzi. Kniha je skvělá, vtipně podaná a všech 365 pravidel, která nabízí, by si měli k srdci vzít všichni, kdo se živí (nebo se chtějí živit) grafickým designem.

Autor fotografie: Kamil Pekař

Protože naučit se něco o odstínu, sytosti a jasu, pochopit vztah mezi rozlišením a velikostí obrázku, nepoužívat k tisku barevných zkoušek laserové tiskárny nebo dodržet termín zakázky nehledě na nové klientovy požadavky je alfou i omegou tohoto řemesla.

 

Kniha: 365 přikázání grafického designu

Autoři: Sean Adams, Peter Dawson, John Foster, Tony Seddon
Vazba: flexi
Počet stran: 384
Formát: 15,5 x 20,8 cm
ISBN/EAN: 9788075295545
Rok vydání: 2018
Edice: design / Umění
www.slovart.cz

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10