Milovníkům nejukecanějšího žoldáka na světě Deadpoola může srdce zaplesat. Nakladatelství Crew si pro ně připravilo další pokračování série, tentokrát s názvem Prvotních hřích. A dočkáme se všeho, na co jsme u Deadpoola zvyklí. Hodně krve, vtípků a akčních scén. Přesto si pro nás tvůrci přichystali i něco navíc.

Setkáváme se s Deadpoolem tam, kde jsme ho nechali. Po svatbě si užívá líbánek se svou ženou, jenže mu je naruší sám král upírů, hrabě Drákula, kterému přebral právě svou novomanželku a posílá na ně své nové zmutované upíří poskoky. Jenže to by nebyl Deadpool, kdyby se příběh ještě víc nezamotal.

Na scénu totiž opět přichází jeho dcera a na povrch vyplouvají dávná tajemství.
Velice povedená série po předchozím slabším čísle chytla druhý dech. Zase jsme se vrátili na vlnu, kterou nás tvůrci tak strhli. Komiks přečtete jedním dechem a nudit se u něj nebudete. Čtenáři, kterým se do ruky předchozí čísla nedostala, se nemusí bát. Děj pochytíte i tak. Ale rozhodně je lepší mít už něco načteno.

Kresby jsou opět krásné a plné detailů. Přesto by někdy mohly být trochu méně zmatené a hektické. Může se pak stát, že se trochu ztratíte v ději.
Poslední díl Deadpoola je po ostatních sériích vítanou vzpruhou. Deadpool má v sobě kouzlo, na které ostatní postavy těžko dosahují. Je osvěžující, když dostanete tak těžký životní příběh naservírovaný s lehkostí a s humorem. Batman by si z toho někdy mohl vzít příklad.

Fanoušci Deadpoola dostali od tvůrců nálož s jeho typickým humorem. Skvělý příběh doplňují jako obvykle povedené kresby. Díky tomuto komiksu nahlédneme opět do jeho minulosti, do doby, než se stal nájemným vrahem a zabrousíme i do chvíle, kdy se snaží toto povolání pověsit na hřebík.
A co překvapilo možná nejvíc? Fakt, že i Deadpool má city…

 

KOMIKS: Deadpool: Prvotní hřích

Scénář: Brian Posehn, Gerry Duggan
Kresba: John Lucas, Scott Koblish
Obsahuje sešity: Deadpool (2012) č. 29-34
Překlad: Darek Šmíd
Nakladatelství: Crew
Cyklus: Deadpool
Svět: Marvel Universe
Počet stran: 144
Formát: 258×167 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: říjen 2018
Cena: 349 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
10
Kresba
8
Zpracování
10
recenze-komiks-deadpool-prvotni-hrichDeadpool: Prvotní hřích je skvělým pokračováním ještě lepší série. Díky těmto komiksům vidíme Wade Wilsona i z jiné stránky, než nám ho servírují filmaři. Velice dobrý a dynamický příběh vás provede celým komiksem tak, že jen budete smutně koukat na poslední stránku.