Recenze: Deadpool se žení představí soukromý život ukecaného zabijáka

Stále populární série Deadpool od vydavatelství Crew se dočkala dalšího pokračování. Tentokrát se hlavní hrdina ocitne v neobvyklé
roli – bude se ženit.

Koho si bere? Jak vypadá jeho svatba a jak stráví líbánky? To vše se dozvíte v komiksu Deadpool se žení.

V pořadí už pátý komiks navazuje na události, které se staly v sešitě Drákulova pomsta. Ten sice stojí mimo sérii, v jistých bodech na ni ale navazuje. Deadpool už se s krásnou královnou podsvětí Shiklah oženil právě v tomto čísle.

Teď už jen své manželství stvrdit před přáteli. A těch se na svatbě sejde celá hromada. Tolik hvězd Marvel Universe pohromadě jste ještě neviděli.

Dějově se toto číslo nemůže rovnat předcházejícím. Autoři se spíše zaobírali vzpomínkami hlavního hrdiny, jež inklinují zejména k jeho manželství. Ty jsou zpracovány různými autory, čili jednotvárnosti se bát nemusíte. Nebudete ochuzeni ani o příběh ze šuplíku. Tentokrát jde o mimořádně šílený kousek.

Dozvíte se, jak by to asi dopadlo, kdyby se Hitler zmocnil stroje času a jeho jediným cílem by se stalo zničení Nicka Furyho. K tomu jsou přidány i další příběhy, které by samy o sobě na celé číslo nevydaly a jsou i těžce zařaditelné. Pro nudu v tomto čísle není prostor.

Kresbami komiks navazuje na předchozí díly. Jedná se o velice povedené malby, které ocení zejména vyznavači klasického komiksového umění. Zajímavé jsou i části, kdy vzali pera do ruky i jiní malíři. Je to příjemným obohacením, i když by jich možná mohlo být méně. Ztrácí se pak kontinuita a čtenář může být ztracený.

Toto číslo se ale může pochlubit jedním rekordem. Na obálce je rovnou 224 postav a tím se úvodní strana zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Pokud se chcete dozvědět více, na konci autoři připravili dvojstránku s podrobnými informacemi včetně rozpisu jednotlivých postav.

Pokud porovnáme toto číslo s předchozími, možná se nám nedostane tolik akce, zato budeme mít možnost více nahlédnout do duše ukecaného žoldáka. Dočkáme se i plno hostujících postav; ne v každém čísle se stanete svědky několika pokusů o vraždu Daredevila nebo uvidíte tančícího Thora s Lukem Cagem.

Nechybí ani Deadpoolovy legendární hlášky, kterými vytočil nejen řadu soupeřů, ale i přátel. A jeho nová partnerka je vskutku kus.
Série Deadpoola je sázka na jistotu, pokud chcete kvalitní a zábavný příběh s krásnými kresbami. Pátý díl úspěšně navazuje na ty předchozí. S koupí neváhejte, byla by škoda, aby vám chyběl ve sbírce. A pokud předešlá čísla nemáte, tak si je rychle sežeňte, protože jestli stojí za to nějaké komisy mít, tak jsou to ty s Deadpoolem.

 

Komiks: Deadpool 5 – Deadpool se žení

Scénář: Brian Posehn, Gerry Duggan
Kresba: Scott Koblish, Mike Hawthorne
Autor obálky: Scott Koblish
Obsahuje sešity: Deadpool (2012) č. 26-28 a Deadpool Annual (2013) č. 1
Překlad: Darek Šmíd
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 168
Formát: 2578×167 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: 2018
Cena: 379 Kč
www.crew.cz

 

PŘEHLED RECENZE
Příběh
8
Kresba
10
Zpracování
9