Po novém sešitu Strážců Galaxie přišel opět čas na sólovku jednoho z jejich členů. I když bychom měli vlastně říct dvou. Protože mýval Rocket má vždy po boku svého věrného přítele Groota. Stále hledáme původ Rocketa, do toho se ale musí vypořádat se svými dluhy nebo zabránit Grootovi, aby zničil Zemi.

Co víme o Rocketovi? Vlastně nic moc. Jen že se s Grootem potkali ve vězení a že se nebojí špinavé práce. A že má dluhy, kam se podívá. Jako člen Strážců Galaxie se mu sice dostává uznání, moc si ho ale neváží a zůstává stále sám sebou. V nejnovějším komiksu o tomto mývalovi od nakladatelství Crew se ponoříme rovnou do třech dobrodružství. V prvním zachraňuje na zamrzlé planetě Groota před jistou smrtí. Další nás přenese do daleké budoucnosti, kdy musí zabránit Grootovi, aby zničil Zemi. V tomto příběhu se uvidíme se starými známými z Avengers, jen se na nich podepsal zub času. A v posledním příběhu se už možná konečně dozvíte něco o jeho minulosti.

Pokud očekáváte, že komiks bude navazovat na první sešit s Rocketem, úplně se toho nedočkáte. Přesto má příběh tempo a jednotlivé příběhy na sebe částečně navazují. Rozhodně se ale dočkáte všeho, na co jste u něj zvyklí. Hodně prostoru dostane všemi milovaný Groot, nechybí Rocketovy peprné hlášky a ani jeho osobitý přístup k životu.
Základním kamenem úspěchu jsou krásné a jednotné kresby. Vesmírné prostředí umožňuje tvůrcům upustit uzdu fantazii a díky tomu se dočkáme mnoha kreseb galaktických příšer. Příběh sice zcela nenavazuje na první díl, v kresbách však tvůrci pokračují. A dělají dobře, jsou totiž opravdu povedené.

Komiks se čte jedním dechem. Až se divíte, jak rychle jste na konci. Možná je to i škoda. Přestože jsou příběhy povedené, ničeho nového a převratného se nedočkáme. Je zde něco málo z minulosti a také z budoucnosti a ačkoliv byla očekávání po prvním dílu trochu jiná, nejedná se o žádné velké zklamání. Pokud chcete jednoduché a zábavné čtení k vodě, je Rocket 2: Tahání za ocas jasnou volbou. Pro milovníky Strážců Galaxie obzvlášť. Vždyť nikde nedostane Groot tolik prostoru jako tady.

 

Komiks: Rocket 2: Tahání za ocas

Scénář: Skottie Young
Kresba: 
Filip Andrade, Jake Parker
Obsahuje sešity: Rocket Racoon (2014) 7-11.
Překlad: Jiří Pavlovský
Série: Rocket Raccoon
Počet stran: 136
Formát: 257×167 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: červenec 2018
Cena: 329 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
7
Kresba
9
Zpracování
10
recenze-komiks-rocket-2-tahani-za-ocasKomiks s krásnými kresbami, který se skvěle hodí pro letní lenošení. Přestože obsahuje zajímavé příběhy, očekávali bychom trochu posunu v dějové lince Rocketa. Každopádně ale sešit přečtete jedním dechem. Až vám to bude líto.