Pokud hledáte tip na vánoční dárek pro fanoušky komiksů, zvlášť pokud mají rádi Spider-Mana a ještě více žoldáka Deadpoola, jeden bychom pro vás měli. Dočkali jsme se pokračování velice dobrého crossoveru, který skvěle utáhl oba hrdiny. Dosáhl ale Spider-Man/Deadpool 2: Bokovky stejných kvalit jako jeho předchůdce?

Už na úvodní stránce vše začíná slibně. Ocitáme se v Hollywoodu, kde se chystá nový film s Deadpoolem. Na place můžeme potkat i další hvězdné kolegy, jako jsou Daredevil nebo Wolverine. Deadpool samozřejmě nezapomněl ani na svého nového nejlepšího kámoše Spider-Mana, který se ujal úlohy producenta. Ale filmování nejde tak lehce, jak by si Deadpool přál. To je jen jeden z mnoha příběhů, které v sešitu najdete. Vystřídá se jich několik, od mnoha scenáristů a kreslířů. Jednou se ocitnete v Las Vegas, pak zase v Torontu, nebo na vánočním večírku s Avengers. Nudit se nebudete. Ale zklamaní možná trochu ano.

Celému komiksu chybí jistá celistvost. Příběhy na sebe moc nenavazují a u některých i trochu ztrácíte nit. Což je trochu s podivem, protože scénář opět nemá chybu a střídá se v něm jedna hláška za druhou. Spider-Man s Deadpoolem spolu fungují skvěle. Oba hrdinové jsou známí pro své průpovídky, jen Deadpool je má trochu peprnější, a navzájem se doplňují. Dalo by se říct, že pokud vynecháte prostřední část, vyhnete se malému zklamání a komiks si užijete mnohem více.

Ačkoliv na sebe příběhy příliš nenavazují, kresby spolu naopak fungují znamenitě. Přestože se na nich podílelo mnoho autorů, komiks neztratil v tomto směru kontinuitu. Vyhnuli se tak problému, kdy různorodé kresby ruší při četbě a oku moc nelahodí. Jedinou černou ovcí je část s šuplíkovými retro příběhy, na které už jsme ale zvyklí z předchozích čísel série s Deadpoolem. Jak kresby série ukecaného žoldáka vychvalujeme, tak i tady si výtvarníci zaslouží poklonu.

Od komiksu Spider-Man/Deadpool 2: Bokovky jsme po skvělé jedničce měli velká očekávání. Ty sice částečně naplnil, ale přinesl i trochu zklamání. Občas trochu chaotické příběhy, které na sebe nenavazují, komiksu uškodily a zbytečně ho srazily. Protože číslo v sobě skrývá i příběhové perly plné humoru a akcí. Absolutní špičkou jsou pak momenty, kdy si Deadpool uvědomuje, že je v komiksu. Ale není to jenom o něm. I Spider-Man nese velký podíl na ozvláštnění, a hlavně povznesení celého sešitu.

 

Komiks Spider-Man/Deadpool 2: Bokovky

Scénář: Scott Aukerman, Gerry Duggan, Penn Jillette, Nick Giovannetti, Paul Scheer, Joshua Corin
Kresba: Reilly Brown, Scott Koblish, Todd Nauck, Tigh Walker
Obsahuje sešity: SPIDER-MAN/DEADPOOL č. 6-7, č. 11-12 a č.1.MU
Překlad: Darek Šmíd
Cyklus: Deadpool/Spiderman
Počet stran: 128
Formát: 258×168 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: listopad 2018
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
7
Kresba
10
Zpracování
8
recenze-komiks-spider-man-deadpool-bokovkyKomiks Spider-Man/Deadpool 2: Bokovky je oproti jedničce drobné zklamání. Do příběhu se sice dostalo více slavných postav ze světa Marvelu, ale ani ty některým z nich nepomohly. Občas chybí jistá celistvost a čtenář se může v příběhu ztrácet. Zvláště prostřední část komiksu škodí. Přesto je sešit ozdoben opět skvělou kresbou, na kterou je radost pohledět.