Nakladatelství Crew přišlo opět s dalším pokračováním Deadpoola. Sice stále navazují na již předešlou sérii, ovšem v nejnovějším čísle se otevírá nový cyklus se Spider-Manem. Poněkud nesourodá dvojka, správňák za každou cenu a hrdina, kterému nevadí se ušpinit od nějaké té krve, spolu skvěle funguje. I když má Deadpool zabít Petera Parkera.

Komiks stále pokračuje v již vydaných sešitech s Deadpoolem. Opět se setkáváme s jeho manželkou Shiklah, která je zároveň i krásnou královnou podsvětí. Už to ale není ten starý Deadpool. Přijali ho k Avengers, takže se musí chovat jako správný superhrdina, který si zaslouží být v jednom z nejslavnějších týmů.

Někdo má ale proti jeho členství výhrady – Spider-Man. Neváhal ani z Avengers vystoupit. Deadpool se ho snaží přesvědčit, že se změnil a chce se stát se „Spideym“ nejlepší kamarád. Není to ale jenom o tom. Potřebuje ho zmást, aby mohl někoho poslat na onen svět. Nebo spíš do pekla. Dostal novou zakázku, kterou musí splnit nejen kvůli penězům, ale i svědomí. Deadpool totiž úplně neupustil od svého živobytí nájemného zabijáka. Jen si teď své případné cíle lépe prověřuje.

Jestli třeba někde neškodí. Aby měl pořádný důvod je zabít. A jeho nejnovější klient chce mrtvého Petera Parkera. Jenže toho chrání Spider-Man. Zmatek, co? Víc už ale z děje vyzrazovat nebudu. Byla by to ohromná škoda, protože dějová linka tentokrát stojí za to.
Opravdu povedený příběh, který ubíhá, má ráz a rozhodně se zasmějete.

Postava Spider-Mana se svými hláškami patřila vždy k těm nejvtipnějším a Deadpool jí silně konkuruje. Oba mají sice trochu jiný typ humoru, dohromady je to ale pecka. „Spidey“ je normálně za slušňáka, tentokrát přece jenom trochu upustil páru a jeho morální zásady se krapet posunuly. I když ne o moc. Deadpool prostě dokáže zkazit každého, alespoň malinko. Jedinou výjimkou je snad Kapitán Amerika, ten je ale ctnost sama.

Autor si skvěle pohrál i s prostředím, odkud pochází Shiklah. Deadpool tak často spolupracuje s jejími příbuznými, případně se octneme v jejím domovském světě, díky čemuž si alespoň na chvíli oddychneme od věčného New Yorku.

Skvěle napsanému scénáři sekundují opět krásné kresby. Vypadají uměleji než ty předchozí, stále ale mají komiksový ráz, na jaký jsme u Deadpoola zvyklí. Tvůrci si pěkně pohráli i s různým prostředím a nebáli se upustit uzdu své fantazii. Kresby opět nezklamaly.
Pokud máte rádi Spider-Mana a Deadpoola, je to snový komiks, nad kterým vaše srdce zaplesá.

Tvůrci mají v Deadpoolovi velkou výhodu, jelikož se s postavou dá neustále pracovat. A čtenáři jsou nedočkaví a čekají, co se bude dít příště. I Parťácká romance se dočká pokračování, bohužel ale až v listopadu letošního roku. Na druhou stranu – máme tak hromadu času užít si romanci po deadpoolovsku.

 

Komiks: Spider-Man/Deadpool

Scénář: Joe Kelly
Kresba: Ed McGuinness
Obsahuje sešity: Spider-Man/Deadpool č. 1-5 a 8
Překlad: Darek Šmíd
Autorka fotografií: Sára Chalupová
Cyklus: Deadpool/Spiderman
Počet stran: 140
Formát: 258×168 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: květen 2018
Cena: 349 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
10
Kresba
10
Zpracování
10
recenze-komiks-spiderman-deadpool-crewKrásné kresby se spojily se skvělým scénářem a zpracováním. Komiksy s Deadpoolem jsou téměř sázka na jistotu. Pobaví, překvapí a udrží si vaši pozornost jako skoro žádný komiks. Ještě když se k panu Poolovi přidá jedna z nejlepších postav komiksové světa vůbec, Spider-Man.