A je tu další pokračování série Strážci Galaxie od nakladatelství Crew. Třetí díl tentokrát nese jméno Rozpad Strážců a jak už název napovídá, obránce galaxie čekají těžké časy. Kromě pokračování série komiks přinesl i další dílčí příběhy ostatních hrdinů. Nebo třeba i náhled do budoucnosti.

Problematický vztah Quilla a jeho otce spartaxského krále J-Sona se řešil už v předchozích sešitech. Star-Lord je spolu se svými přáteli ze Strážců Galaxie pronásledován celým vesmírem všemi možnými rasami a vládci právě na popud jeho otce. Ten chce, aby jeho syn konečně přijal postavení dědice Spartaxu. Jenže to je Quillovi proti srsti, protože nesouhlasí s jeho způsobem vlády a dobývání vesmíru. A Strážci díky těmto neshodám trpí. Tentokrat to ale vypadá, že se spartaxskému králi podařilo Strážce Galaxie položit na lopatky. A nepomůže jim ani nová posila se země v podobě Venoma. Jak to všechno dopadne? Je to jejich definitivní konec? A jak do příběhu zapadá Captain Marvel? Otázky na tyto otázky naleznete na stránkách komiksu, který by neměl ujít vaší pozornosti.

Kromě hlavní dějové linky, která navazuje na předchozí čísla, komiks obsahuje i další příběhy. Díky nim tak nahlédneme do domoviny Groota nebo jak se z Carol Denversové stala Captain Marvel. Protože kdo z vás ví, že před tím byla známá pod jiným jménem? Zajímavou kapitolou je i pohled na zemi v roce 3014. Dozvíte se taky, jak se dostal nový člen Strážců k Venomovi. Tentokrát nedostane číslo s jedním příběhem superhrdinů. Tady máte rovnou pět. Ale nemusíte se bát, že byste se ztratili. Jednotlivé dějové linky jsou od sebe jasně odděleny a všechno máte pěkně od začátku. Jen u Groota můžete mít problémy s dialogy.

Velmi barevně povedené kresby jsou skvělým doplňkem dramatického příběhu. Tvůrci si velice vyhráli s detaily, takže stojí za to, dát si nad jednotlivými okýnky na čas. Jak již výše bylo zmíněno, jednotlivé příběhy jsou od sebe jasně odděleny. Na tom mají zásluhu hlavně kresby, které jsou u každé části jiné. Většina maleb je opravdu povedená, bohužel až na část s Captain Marvel. Dojem rozmazaných kreseb vnáší trochu chaosu a důležité detaily tak na první pohled zůstávají skryty. Oproti jednotnějšímu zpracování ostatních příběhů pak působí rušivě.
Strážci Galaxie: Rozpad Strážců proti předchozím jednoznačně slabším dílům série příjemně překvapil. Dynamický příběh podtrhují povedené kresby, které potěší svou barevností a prací s detailem. Kromě pokračování série navíc tvůrci přidali i další příběhy ostatních postav z komiksu a tím nám přiblížili jednotlivé postavy, které se najednou v čísle objevily. Jestli série Strážců bude pokračovat v podobném duchu, je na co se těšit.

 

KOMIKS: Strážci Galaxie 3: Rozpad Strážců

Scénář: Brian Michael Bendis, Kelly Sue DeConnicková, Dan Slott, Dan Abnett, Andy Lanning
Kresba: Nick Bradshaw, Michael Oeming, Jason Masters, Dexter Soy, Paulo Siqueira, Cameron Stewart, Gerardo Sandoval, David Marquez, Phil Jimenez, Todd Nauck
Obsahuje sešity: Free Comic Book Day 2014 (Guardians of the Galaxy) č. 1 a Guardians of the Galaxy, vol. 3, č. 14-17, Captain Marvel (2012) č. 1, Amazing Spider-man (1999) č. 645
Překlad: Ľudovít Plata
Nakladatelství: Crew
Cyklus: Strážci Galaxie
Počet stran: 144
Formát: 257×167 mm, brožovaná
Vydání: první
Rok vydání: září 2018
Cena: 369 Kč
www.crew.cz

PŘEHLED RECENZE
Příběh
9
Kresba
8
Zpracování knihy
10
recenze-komiks-strazci-galaxie-rozpad-strazcuKonečně číslo Strážců Galaxie, které je radost číst. Základní sestavu Strážců doplní i nové postavy, které tím příběhu dodávají na dynamičnosti. Trochu tím sice vnáší i chaos, ale na ten po chvíli lehce zapomenete. Za nás rozhodně doporučujeme.