LeGracie je ryze českou rodinnou firmou z Jižních Čech, která slibuje, že vyrábí potraviny, které udělají z každého kuchtíka šéfkuchaře a hvězdu kuchyně. Zakladatatelkou a hlavní autorkou receptur je Simona, která jídla zjednušila a připravila tak, aby jejich příprava netrvala déle než konzumace. Nás nová značka slibující skvělý kulinářský zážitek zaujala, proto jsme se rozhodli ochutnat čtyři jejich produkty.

LeGracie
Autor fotografie: Kamil Pekař
Polévka VIGNA s fazolkou mungo a pohankou

Polévka je balená v sáčku, obsahuje 4 syté porce. Je přirozeně bezlepková, neobsahuje palmový tuk, glutamáty, konzervanty, sůl a koření. Velice sympatický je i obsah sáčku: červená čočka neloupaná, žlutý loupaný hrách, pohanka, směs sušené zeleniny, fazole mungo a sušená cibule. Směs jsem krátce orestovala na extra virgin olivovém oleji, zalila vodou a nechala vařit dle návodu. Jakmile byla polévka hotová, překvapila mě její chuť – kdybych neznala všechny složky směsi a polévku sama nepřipravovala, řekla bych, že polévka se vařila v silném hovězím vývaru.

Jsem člověk, který má rád kořeněná jídla, proto jsem polévku dochutila notnou dávkou soli, pepře a vhodila do ní pár feferonek. Moje malá neteř naopak polévku jedla bez jakéhokoliv dochucování a byla navýsost spokojená, stejně jako já. Polévka byla hotová během půl hodiny a najedli jsme se z ní 4 dospělí a jedno malé dítě. A rozhodně to byl zábavnější „instantní“ oběd než běžné polévky ze sáčku, které seženete v supermarketech.

LeGracie
Autor fotografie: Kamil Pekař
Krémová ovesná polévka AVENA

Polévka AVENA se připravovala stejně jako VIGNA, jen jsem ji na konci rozmixovala tyčovým mixérem. Tentokrát sáček skrýval ovesné vločky, červenou loupanou čočku, směs sušené zeleniny, sušený česnek a sušenou cibuli. Samozřejmě zde chyběla jakákoliv přítomnost glutámátu, konzervantů, soli, koření a palmového tuku. Já osobně polévku opět dochucovala, nechala jsem v ní rozvařit jeden stroužek domácího rozmělněného česneku, přidala sůl a pepř. Musím ale uznat, že pokud bych koření po ruce neměla, polévku bych s chutí snědla v její původní chuti.

4 syté porce nás krásně zahřály a ještě jsme měli dobrý pocit, že děláme i něco pro své zdraví (po všech těch řízcích, salátech, kaprech a vánočním cukroví byla LeGracie příjemná změna).

Le Gracie
Autor fotografie: Kamil Pekař
LeGracie
Autor fotografie: Kamil Pekař
CHIA rizoto

Hlavní chod pro 3 dospělé osoby s chia a hruškou. Bezlepková záležitost, která samozřejmě postrádá i palmový tuk, glutamáty, konzervanty, sůl a koření. Obsah sáčku (kulatozrnná rýže, sušená zelenina, rýžové vločky, jáhlové vločky, sušená hruška, chia semínka, sušená cibule a sušená bazalka) jsem orestovala na olivovém oleji, zalila vodou a vařila stejně jako běžné rizoto.

V návodu se píše, že se rizoto vaří 20 minut, já mu však 10 minut přidala. Po 20 minutách byla rýže stále příliš tvrdá a také jsem musela přidat vodu, což je k delšímu vaření samozřejmě logické. Chuťově rizotu opět nebylo co vytknout. Syté jídlo, krásně vonělo po hrušce a bazalce, bavilo mě i bez dalšího dochucení, přesto jsem si i tak neodpustila jídlo posypat parmezánem a jarní cibulkou.

Le Gracie
Autor fotografie: Kamil Pekař
BARBADOSSA ritozo s červenou řepou a skořicí

To nejlepší nechávám na konec. Nezvyklá kombinace rýže, červené řepy a skořice byla nakonec tou nejlepší. Sáček obsahoval kulatozrnnou rýži, červenou řepu, skořici, jáhly, sušenou cibuli a sušenou bazalku. Po uvaření spolu s máslem a vodou jsem byla překvapená, že červená řepa vypadala jako čerstvá, kdybych jídlo nepřipravovala, nevěřila bych, že šlo o řepu sušenou.

Jídlo jsem opět ochutila solí, pepřem, a dozdobila ho Mozzarellou a mátou peprnou. Toto jídlo bylo opravdu dokonalé.

LeGracie
Autor fotografie: Kamil Pekař

U všech jídel jsem zkusila dvě porce – jednu zcela bez ochucení a druhou jsem dochutila dle svého a musím přiznat, že výraznější chutě opět zvítězily. O tom však podle mého LeGracie je = pochutná si na ní dítě, vegan, člověk vyznávající zdravou výživu, člověk, který nemá rád kořeněná jídla i člověk, který by feferonky jedl klidně i ke snídani.

 

Pokrmy – LeGracie

www.legracie.cz


PLUSY

Kvalitní a chutná jídla, jejichž přípava netrvá déle než půl hodiny.

Vhodné i pro malé děti, alergiky, vegany a vegeteriány.

MÍNUSY

Pokrmy by si zasloužily lepší balení, sáček není příliš praktický.