Restaurace U Tlustých nabízí prvotřídní kuchyni a kvalitní servis

222

Původně jsem chtěla psát o krásách jižní Moravy a sousedních Dolních Rakous, o tom, co všechno je k vidění ve Vídni a jak skvělé je strávit slunečné nedělní odpoledne u vodní nádrže Nové Mlýny…

Výlet na Moravu a do Vídně jsem minulý víkend skutečně absolvovala, ale největším zážitkem pro mě nebyl ani vídeňský Prater nebo dechberoucí Katedrála svatého Štěpána, ale návštěva skvělé restaurace.
Jakmile jsem se dozvěděla, že mě čeká cesta do Mikulova, ihned jsem zarezervovala stůl v lednické restauraci U Tlustých. Od Mikulova je Lednice pouhých 14 km a lákal mě tam především fakt, že v pořadu Ano, šéfe! ohodnotil Zdeněk Pohlreich podnik Andreje Tlustého dvěma hvězdami a své hodnocení při návratu rozšířil na pět hvězd.

Restauraci jsme našli hned po příjezdu do Lednice, horší už to bylo s parkovacím místem. Jako první mě zaujal interiér – velké prostory zdobí vkusný nábytek, na zdech visí fotografie zámku a okolí, stolky jsou rozestavěny tak, že i když je restaurace plná, nemáte pocit, že vám hosté od vedlejšího stolu zírají do talíře a poslouchají vaši konverzaci. Všude je čisto a já osobně oceňuji vhodně umístěný dětský koutek – díky němu si můžete vychutnat jídlo, aniž by vás rušil křik nebo neukázněné děti pobíhající po celé restauraci.

Zelná polévka je výborně ochucená, lehce pikantní, chutná jako od babičky. Vývar je silný, jemná chuť julienne zeleniny a celestýnské nudle jej dokonale doplňují.

Kachní stehno na kmínu, zelí a domácí bramborové knedlíky – poctivé, domácí jídlo. Maso se rozpadá, lépe dochucené zelí jsem nikdy nejedla.

Trochu mě mrzí, že jsem si dala stejné jídlo jako můj doprovod; vzhledem k vynikající kachně bych si určitě pochutnala i na další klasice, kterou menu nabízí, svíčkové na smetaně s houskovými knedlíky. Nejsem moc kamarádka s dezerty, přesto objednáváme domácí Tiramisu a bezový dortík.

Tiramisu má nápaditě zpracované servírování, chuťově však ničím nepřekvapí. Dortík je naopak v kombinaci s domácí šlehačkou a studenou rybízovou omáčkou skvělou tečkou za naším obědem – lehkou a osvěžující.

TiramisuKromě jídla se pan Tlustý může pyšnit i svým personálem – profesionální, vstřícná obsluha bohužel není v mnoha restauracích samozřejmostí. Staral se o nás jeden číšník, pokud však bylo ze stolu potřeba něco odnést, ujal se toho kolega, který šel zrovna kolem.

Během jídla nám popřáli dobrou chuť všichni číšníci, kteří kolem nás procházeli, a když jsme dostali chuť na víno, obsluha nešla pro vinný lístek, ale zeptala se nás, zda bílé, nebo červené, suché, či sladké a potom z hlavy doporučila několik značek a nezapomněla při tom myslet i na to, zda se víno bude hodit k objednaným pokrmům.

Celý oběd vyšel na zhruba 800 Kč, což je vzhledem ke kvalitě gastronomie a servisu naprosto odpovídající. Až budete mít cestu na jižní Moravu, zastavte se u dobrosrdečného pana Tlustého, nebudete litovat.

 

Restaurace: U Tlustých

Pekařská 88, 691 44 Lednice
www.restauraceutlustych.cz

PLUSY

Příjemný interiér restaurace a vhodně umístěný dětský koutek.

Profesionální obsluhující personál.

Výborná domácí kuchyně.

MÍNUSY

Nedostatek parkovacích míst v blízkosti restaurace.