Kniha Vousáči. Péče, střihy, trendy je ta pravá publikace pro muže, kteří si přejí udělat krok správných směrem, ať už to znamená cokoli.

Penzionovaný námořní kapitán Peabody Fawcett, neohrožený cestovatel a dobrodruh a současně dodavatel a výrobce prvotřídních pánských holicích potřeb, vás srdečně zve, abyste si vychutnali jeho zajímavé postřehy a zjištění, jež nashromáždil při objevování světa trendy mužů.

Kapitán Fawcett poprvé odhaluje svoji soukromou sbírku úžasných fotografií, exkluzivních rozhovorů a vtipných komentářů týkajících se všech aspektů péče moderního muže o vlastní zevnějšek a uvažuje o tom, co znamená být džentlmen ve 21. století.

Čerpá ze zkušeností uznávaných holičů, vlasových umělců a znalců stylu a seznamuje nás s džentlemnskými sešlostmi, festivaly vousáčů a rozličnými holičskými rituály, jež pocházejí z celého světa.

Kapitán se rád podělí o nejlepší holičské postupy, doprovázené ilustrovaným návodem, které člověku umožní, aby byl sám se sebou naprosto spokojený.

Kniha začíná autorovou předmluvou a navazuje na ni poměrně obsáhlá a zajímavá historie džentlmenů. Objevují se zde zmínky i o náboženských tradicích, předpisech a nařízeních, mýtech a pohádkách a samozřejmě zde nechybí ani oblast umění a populární kultury.

Posléze se dočkáme několika stránek s popisem „moderního jedince“ a všemi styly, ve kterých se může najít. A protože se neustále hovoří o vousáčích, najdeme zde styl elegantního muže, mladého suchara, horala, onoho tolik skloňovaného, milovaného i nenáviděného hipstera, motorkáře, zabrousíme i do steampunku, seznámíme se i s muži, jejichž femme fatale je tetovací jehla.

Velká kapitola je potom věnována džentlmenským sešlostem a pozvolna se dostáváme k samotným holičstvím.
Dozvíme se vše o vybavení a doplňcích, které tyto salony pro muže mají, přečteme si detaily o vybavení, které k péči holiči používají.

Kniha pány samozřejmě i naučí, jak se správně oholit a jak o sebe co nejlépe pečovat.

Znám dámy, co vousáče nemohou vystát a znám i dámy, která na ně nedají dopustit. Já jsem ten druhý případ a to je možná i jeden z důvodů, proč knihu hodnotím deseti body z deseti. A také proto, že jí zkrátka nemám co vytknout.

Má velmi povedenou obálku a její obsah je působivý – čtenář v ní najde velké množství informací, které jsou srozumitelné a řadě mužů, kteří by rádi začali plnovous nosit (nebo už jej nosí, ale nejsou si jistí, jaký střih jim nejvíce sluší a zda se hodí k jejich celkovému stylu), může být dobrým rádcem. Nechybí opravdu vydařené ilustrace a fotografie a kniha navíc vyniká svojí neotřelostí a originalitou. Zatím neznám jinou publikaci, která by tak detailně zabývala pouze mužům s vousy, a to rovnou na 176 stranách.

 

Kniha: Vousáči. Péče, střihy, trendy

Autor: Captain Peabody Fawcett R.N.
Vazba: pevná
Počet stran: 176
Formát: 19 x 25 cm
Autor fotografií: Kamil Pekař (Kulturio.cz)
ISBN/EAN: 9788075295064
Rok vydání: 2018
Cena: 382 Kč / 449 Kč
www.slovart.cz

PŘEHLED RECENZE
Zpracování
10
Obsah
10
Informační hodnota
10