Pondělní večer 29. 10. se v prostorách Lucerna Music Baru nesl v stylu zvučné show jedenácti bubeníků, jednoho DJ a spousty bílých masek. Hudebníci Groove Army fanoušky přenesli do svého rytmického světa a představili nový projekt.

Groove Army je seskupení bubeníků, které poznáte podle příznačného malování na tváři a černých uniforem. Bílou má jenom jeden z nich – perkusionista Tokhi, který je lídrem celého projektu. Ten vychází z brazilské samby a míchá ji spolu s moderními beaty. Směs stylů a žánrů si skupina přichystala pro diváky i v pražské Lucerně.

Světla zhasla. Na podiu zavlála vlajka Groove Army. Pak začali přicházet členové skupiny v kostýmech se zkříženýma rukama a maskami na tvářích, které neměli jen oni, ale i fanoušci v sále. Strnulé postavy na podiu se postupně uvolňovaly a rozeznívaly nástroje, které měly s sebou. Tajemný úvod show pak nabíral stále víc a víc na dynamičnosti.
Po efektním úvodu a konci první skladby všichni sundali masky z tváře a hodili je do publika. Tokhi posléze přistoupil k mikrofonu a poděkoval za hojnou účast, protože šlo o první oficiální sezonu kapely a vůbec první klubový koncert.

A ještě něčím byl tenhle večer speciální. Skupina představila svůj nový projekt Royal Squad a pokřtila desku Enter The G.A.R.S., která vyšla letos v dubnu. Tu si podle slov lídra kapely nahrávali sami, proto se taky rozhodli, že si ji i sami pokřtí. Nakonec na to však úplně sami nebyli, Tokhi na podium přizval svoji maminku, aby desce popřála hodně zdaru. Jeden z fanoušků, který nejrychleji zvednul ruku do vzduchu, dostal taky jedno cédéčko na památku.

Kapela tak nastartovala svoji klubovou dráhu, rozezněla sál a zanechala v divácích pozitivní, až rodinnou atmosféru. Představili se se skladbami z nového alba jako například Mozambique Rain, Roots nebo Cascara. Efektní koncert doplňovala dechberoucí taneční projekce, která hudebníky po celou dobu doprovázela v pozadí. Ta mohla působit místy až strašidelně, ale jednoznačně dotvářela atmosféru večera.