- Reklama -

V pátek 14. 3. Brnem otřásla electroswingová exploze. Zastávku na svém turné si zde udělala kapela Parov Stelar Band. Kdo všechno se objevil na stagi, jaká byla atmosféra a stálo všechno vůbec za to?

Akce startovala v osm hodin a v celém areálu byl docela šrumec. Jako předskokani zazářili Swing Thing a DJ Papa Django z uskupení Electro Swing Bohemia a rozproudili krev všech přítomných. DJ Marcus Füreder alias Parov Stelar se svou kapelou odstartovali v pokročilou hodinu, kdy už byl dav roztančený a nedočkavý. Zahráli jak své největší hity a taneční pecky, tak i songy míň profláklé. Na konci sklidili obrovský potlesk. A párty ještě rozhodně nekončila – ti, kteří měli ještě dost elánu, pokračovali na after do klubu 7. nebe.

Co se týče reakcí publika, všichni se výborně bavili. Čas od času od někoho zazněla stížnost, že výstaviště je špatnou volbou, že je zde pití předražené a podobně. Naopak, myslím, že místo bylo vybrané výborně. Velký, volný prostor, kde se dalo pohodlně trsat, nebyl zakouřený a byl dobře nazvučený. Shodli jsme se, že zde rozhodně nebyla typická koncertová atmosféra, ale cítili jsme se jako na festivalu. Člověk si chodil zprava doleva, potkával hromadu známých, v klidu popíjel a tancoval až do rána.

Koncert Parov Stelar v Brně

The Parov Stelar Band – tuhle skupinu není v Česku moc potřeba představovat. Uskupení ze sousedního Rakouska založené DJ Marcusem Fürederem, považovaným za zakladatele electroswingu, nebylo v České republice poprvé a myslím, že ani naposled. Mezi jejich největší pecky patří songy jako je Booty Swing, The Mojo Radio Gang a Catgroove. V loňském roce vydali zatím poslední album The Invisible Girl, v rámci jehož turné teď objíždí Evropu.

koncert Parov Stelar, BVV Brno