Nová kolekce diářů od českého papírnictví papelote nese název (S)nový rok. A právě sny, nejen ty, které přichází během spánku, ale i snění o budoucnosti, se staly hlavní inspirací. Díky technikám jako rozpíjení akvarelových barev nebo rozprašování kříd vznikly abstraktní motivy, které zdobí desky oblíbených modelů Vega, Fabrico i Elemento.

Kolekce diářů 2023 s podtitulem Tvoř, pracuj, plánuj, sni spojuje rozmlžený svět snů a realitu, ve které dáváme svému každodennímu životu jasné obrysy. Diáře jsou pro konkrétní plány ideální nástroj, v pojetí papelote však i ony představují prostor pro snění. Vznikly již tradičně tři řady, papírové Elemento, Vega z veganské kůže a Fabrico, které můžete pořídit v látkovém obalu i samostatně.

Ikonické Elemento

Diář s pevnými papírovými deskami, kapsou a gumičkou vznikl ve čtyřech barevných variantách. Obsahuje přehledný vnitřek se svislým týdenním kalendáriem na levém listu a prostorem pro poznámky na pravém. Díky praktické velikosti o trochu menší než A5 se snadno vejde do tašky i do kabelky, a přitom nabízí dost místa na zápisky. Možná i proto je mezi příznivci papelote Elemento nejoblíbenější variantou diáře.

Diář Elemento seženete v černé s modrou ražbou, barevné se stříbrnou ražbou, zelené s plastickou ražbou a v modrofialové s růžovou ražbou. Pořídíte jej v prodejně na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 449 Kč.

Elegantní Vega v novém

Hlavní inovace přichází v kolekci Vega. Odnímatelný obal nahradily desky pevně spjaté s vnitřním blokem, díky kterým je diář kompaktnější. Jsou z veganské kůže, mimořádně odolného materiálu vyrobeného z celulózy, který je velmi příjemný na omak a pomáhá držet tvar po celý rok. Ke třem rozměrům, od kapesního až po velký, přibyla i nová velikost A5, která obsahuje žádané nedatované kalendárium. Novinkou je také varianta se svislým kalendáriem s prostorem na poznámky vpravo. Každá velikost má dvě barevné varianty, tmavou s decentním motivem a barevnou s odvážnějším snovým designem. Všechny jsou opatřeny praktickou gumičkou, která diář udrží zavřený za každých okolností, a všitou záložkou.

Diář Vega S ve formátu menší A6 seženete ve 2 barevných variantách, šedé s růžovou ražbou nebo černé s krémovým sítotiskem, v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 499 Kč. 

Diář Vega M ve formátu menší A5 vznikl se dvěma typy kalendária a pořídíte ve 2 barevných variantách, černé a barevné, v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 549 Kč.

Diář Vega L ve formátu větší A5 zakoupíte ve 2 barevných variantách, černé se stříbrnou ražbou nebo šedé s bílým potiskem a modrou ražbou, v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 649 Kč.

Diář Vega A5 obsahuje nedatované kalendárium. I tuto variantu seženete ve 2 barvách, černé s modrou ražbou nebo barevné, v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 599 Kč.

Látkové Fabrico, které funguje i bez obalu

Fabrico je diář se stejným kalendáriem i rozměry jako Elemento, jeho kouzlo spočívá v pratelném látkovém obalu přepásaném gumičkou na tužku. Obal si můžete vybrat ze čtyř barevných variant, modré, červené, černé a šedé. Jeho jednobarevné černé, zelené nebo modrofialové papírové desky však vypadají hezky i samostatně a lákají k dozdobení podle vlastních představ.

Diář Fabrico bez obalu ve formátu menší A5 seženete ve 3 barevných variantách v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 289 Kč.

Diář Fabrico v látkovém obalu ve formátu větší A5 seženete ve 4 barevných variantách v prodejně papelote na adrese Milady Horákové 11, Praha 7 nebo na papelote.cz za 549 Kč.

Všechny diáře papelote byly navrženy a vyrobeny v České republice. Obsahují listy z ekologicky šetrného papíru, textilní záložku a díky kapse, klopám nebo gumičce udrží i poznámky na papíře nebo lístky z divadla. U každého kousku si můžete být jistí, že se jedná o praktické a funkční řešení, testované a ověřené zákazníky. Stejně jako všechny výrobky papelote, i diáře vznikly s láskou a respektem k lidem i k planetě.