Nejlepší podzimní a zimní světové módní kolekce pro dámy i pány

- Reklama -

K podzimu nepopiratelně patří kabáty, saka a spousta teplých svetrů. Podle předních módních značek bychom se ale neměli držet tolik zkrátka. Nevšední doplňky, výrazné barvy, kůže nebo třeba zvířecí vzory. To všechno se objevuje v letošních kolekcích na podzim a zimu. Ale proč vlastně ne? Tohle je móda!

DÁMSKÉ KOLEKCE

Chanel
Začneme pozvolna, menší klasikou. Jedním z trendů letošního podzimu je jednoznačně tvíd. Ať už se jedná o nekonvenční střihy Marca Jacobse ve stylu osmdesátých let, nebo naopak o chanelovskou eleganci. Tvídové kabátky, tvídové sukně, tvídové všechno. Takže pokud si odpoledne s kamarádkami vyrazíte na čaj v tvídové bundičce, nelekněte se, až si vás někdo splete se samotnou Coco Chanel.

Balmain
Balmain se do povědomí všech obyčejných smrtelníků (jako jsem i já) dostal před několika lety po jeho kolaboraci se značkou H&M. Teď jde však o něco úplně jiného. Nadpozemsky stříbrné a metalické kostýmky, flitry nebo průhledné topy. Nevšimla jsem si jediného modelu, který by mě něčím nezaujal. Zde neplatí ani přísloví „není všechno zlato, co se třpytí“, protože tahle kolekce je zkrátka GOLD.

Dolce&Gabbana
Dolce&Gabbana nezapomněli ani na doplňky a celou show odstartovali ukázkou jejich nové kolekce kabelek. A to ne na modelkách, ale na dronech. Originální. Vůbec celá kolekce originalitou nešetřila. Výrazně zářivé barvy, flitry, nevšední vzory, velké nápisy, a to ani nemluvím o jakési skryté fascinaci Ruskem, soudě dle některých modelů a zmiňovaných doplňků. Není možné nezmínit jejich druhou kolekci Secret and Diamond. Ať už se totiž jedná o bohémské zlaté šaty nebo bílé pouzdrovky pokryté diamanty, každá žena si přijde na své. A já bych si asi měla přiznat, že mám pro Dolce&Gabbana slabost.

Fendi
Na rozdíl od jiných barevných vzorovaných šíleností se značka Fendi držela při zemi. A to doslova. Vsadili totiž na zemité odstíny hnědé a šedivé, na jejich jemnou kombinaci s kostkou a především zajímavé střihy. Velkou odvahu naopak vidím v kůži. Kožené kousky nemají mezi lidmi mnoho příznivců, přesto se staly jedním z hlavních trendů letošního podzimu. Čím více kůže, tím lépe. Kožené žluté kozačky, které ve videu nemůžete přehlédnout, prostě musím mít!

Versace
I módní dům Versace na mě udělal opravdu dojem, konkrétně kolekce The Clans of Versace. Dokázali totiž i z obyčejných kousků udělat něco naprosto zvláštního především díky detailům, které jsou pro mne z celé kolekce nezajímavější. Jestli se vám zdá kabát nebo šaty obyčejné, přidejte pásek s velkou zlatou sponou, pokud je váš outfit nudný, omotejte si kolem krku žlutou šálu s velkým V. Samozřejmě zde ale nechybí linie podzimních trendů, jako jsou výrazné vzory, doplňky či již zmiňovaná kůže.

PÁNSKÉ KOLEKCE

Tom Ford
Tom Ford se letos nepouštěl do žádných velkých experimentů, vsadil na jednoduchost a hlavně styl. I když musím uznat, že některé kousky byly trochu odvážnější. Teď mluvím především o metalicky stříbrných košilích a kalhotách se vzorem hadí kůže. Všechno ale vždycky tak dokonale sladil s jemnými zemitými odstíny béžové nebo bílé, že i zlaté sako ve výsledku působilo neuvěřitelně vkusně. Mimo jiné představil i novou kolekci spodního prádla, a že bylo na co se dívat!

Louis Vuitton
Když se řekne Louis Vuitton, vybaví se mi kabelky. Teď si ale nejspíš vždycky vzpomenu na tuhle lehce streetwearovou pánskou kolekci. Černá, šedá i zlatá, vždy dokonale zkombinovaná, s velice kreativními, často i asymetrickými střihy a výraznými doplňky. Celá přehlídka je i přes absenci křiklavých barev dost výrazná. #TeamLouis

Dolce&Gabbana
Jak už jsem jednou přiznala, mám pro tuhle italskou značku určitou slabost a platí to i v aktuální pánské kolekci, ve které najdete kousek všeho. Zlatem vyšívaná saka, květované nebo zvířecí vzory. Stejně tak se nebáli experimentovat v oblasti materiálů – od saténu, přes semiš až po kůži a kožešinu, v aktuální kolekci pro muže najdete skoro vše. Nemluvě o rozmanitosti barev. Největší dojem na mě udělala perfektně padnoucí saka – klasika, která nikdy neomrzí.

Hugo Boss
Další představení toho, jak by se mohl každý muž na planetě oblékat. Decentní barvy, v tomto případě nejčastěji šedá, vkusné bundy a kabáty, mnou oblíbené krátké kalhoty, a hlavně konečně svetry, které k podzimu bezpochyby patří. I když opět musím zmínit lesklý kožený žlutý kabát, protože ten mi úplně vyrazil dech. A taky stejně jako u Versaceho oceňuji hru s detaily, protože když už jste od hlavy až po paty zahaleni v šedé, svítivě žluté podrážky váš outfit povýší do úplně jiné módní dimenze.

Dior Homme
A na závěr zpět ke klasice. Ve svém ženském světě o značce Dior slýchám především ve spojení s kosmetikou nebo haute couture, tedy pohádkově smyslnými šaty. Ne nadále. Perfektně padnoucí pánské obleky a kabáty, tedy vše pro elegantního muže, ale i hravé kousky pro mladší ročníky. Vše v tmavých odstínech vínové, petrolejově zelené a staré dobré černé. Po této show si myslím, že Christian Dior poslední slovo zdaleka ještě neřekl.

Možná vás tyto kolekce něčím inspirovaly a možná nyní netoužíte po ničem jiném než po žlutých kozačkách od Fendi, stejně jako já. Každopádně bychom si nyní na závěr mohli všichni připít na oslavu všech módních domů, z jejichž návrhů se postupně rok do roku stávají doslova umělecká díla… Cheers!