- Reklama -

Perníkový táta, známý také pod svým originálním názvem Breaking Bad, postupně vyrostl z malého kultovního seriálu v jeden z nejoceňovanějších televizních fenoménů posledního desetiletí. Na ten navazuje, dle kritiků snad ještě povedenější, spin-off Better Call Saul. Jeho popularitu dokládá i fakt, že se dočkal své již 4. řady, která odstartuje 27. září ve 22 hodin na televizní stanici AMC.

V případě Better Call Saul se jedná o velmi zdařilý crossover, na který pějí ódy nejen kritici, ale i fanoušci. V něm sledujeme, jak se ze snaživého a cílevědomého právníka jménem Jimmy McGill v podání Boba Odenkirka stává advokát zločinců. Do velkých problémů se dostává tehdy, když prvotřídnímu výrobci drog Walteru Whiteovi pomůže vybudovat obří ilegální byznys s pervitinem modré barvy.

Jimmy v seriálu ztvárňuje vcelku milého smolaře, jehož příběh má přiblížit, jak snadné je v dnešní době dostat se do podobné situace.
Autorem obou námětů je Vince Gilligan, který slibuje, že čtvrtá řada Better Call Saul bude ještě temnější než ty předchozí. Podle jeho představ by měl mít seriál další dvě až tři sezony, aby se rozběhnuté příběhové linie uzavřely.

Když dva dělají totéž, není to totéž

Cesta navázání na veleúspěšný seriál crossoverem nemusí být vždy zárukou úspěchu. Diváci mohou být přesycení, herci často účinkování v dalším pokračování odmítají, scenáristům občas dochází nápady i vtip. Nevěříte? Tak co třeba pokračování legendárního seriálu Přátelé nebo M*A*S*H?

Joey bez „svých přátel“

Ukázkou nezdařilého pokračování je třeba seriál Joey jakožto nástupce jednoho z nejoblíbenějších počinů vůbec – Přátel. Když skončila 10. série velmi úspěšného sitcomu Přátelé, bylo všem šesti klíčovým účastníkům nabídnuto natočení samostatného seriálu. Tuto příležitost ovšem využil pouze Joey, kterého ztvárnil herec Matt LeBlanc. Děj seriálu se odehrával v Los Angeles, kam hlavní hrdina přijel za sestrou a synovcem z New Yorku, kde ukončil svoje účinkování v televizi. Kritici tento pokus s pouze jednou původní postavou nehodnotili příliš kladně. A není divu, zarputilí fanoušci Přátel se prostě nespokojili jen s jednou postavou z legendární šestice. Asi i proto skončil Joey odvysíláním 22. dílu druhé série.

Zapomenutá legenda: M*A*S*H – Co bylo potom

Ještě horšího hodnocení se dočkalo volné pokračování legendárního seriálu M*A*S*H s názvem M*A*S*H – Co bylo potom. Většina známých postav už další natáčení po skončení 6. série absolvovat nechtěla. Producenti si ovšem stáli za svým, a tak vzniklo dílo pouze se třemi původními postavami. Na pokračování kývli totiž jen Harry Morgan, neboli plukovník Potter, Jamie Farr, který ztvárnil desátníka Maxwella Q. Klingera a William Christopher, známý ze seriálu jako otec John Francis Patrick Mulcahy. Po vydání 29. epizody druhé série tento experiment tvůrci také ukončili.