- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut

Přesycenost dovozovým zbožím dovedla autorky projektu Czech Design Map k hledání toho lokálního. Našly lásku k řemeslu, pečlivost v procesu a radost z výsledku. Chtěly sdílet jejich poznání a podpořit místní tvůrce. Založily průvodce českými designovými obchody a uhasily tak žízeň po objevování míst s profesionálním českým designem.

Za českým designem online

Webový portál czechdesignmap.cz byl spuštěn na sklonku roku 2017. Nyní obsahuje přibližně 150 designshopů a 20 budoucích událostí. Czech Design Map je atraktivním průvodcem i unikátní reflexí daného oboru. Cílem databáze je komplexní a celorepublikové pokrytí míst, kde se nakupování stává opravdovým zážitkem. Výběr subjektů tedy podléhá kvalitativní selekci.

V přehledu prodejen se lehce zorientujete pomocí interaktivní mapy podle lokality obchodu nebo podle druhu nabízeného zboží. Nejvíce je zde zastoupena móda a módní doplňky, dále bytové doplňky, sklo, porcelán, šperk a dekorace. Pro ty, kteří rádi nakupují na jednom místě, je ideální návštěva prodejních festivalů a marketů, které jsou často provázeny bohatým doprovodným programem. Je to skvělý způsob, jak strávit volný den. Ti, kteří se chtějí v designu vzdělávat, mohou navštěvovat přednášky, sympozia a výstavy.

Design v Praze do ruky i do kabelky

Nejúrodnější líhní českého designu je nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto je pro milovníky papírových průvodců k dispozici i tištěná skládací mapa obsahující přibližně 100 obchodů, a to především v lokalitě Starého města. Vychází dvakrát do roka a pokrývá tak nejvytíženější nákupní sezóny – letní turistickou a zimní předvánoční období. Nejlepší způsob, jak se o jejím vydání včas dozvědět, je přihlásit se k odběru novinek na portálu Czech Design Map. Neotálejte, mapa je dostupná zdarma!

www.czechdesignmap.cz

- Reklama - Letní intenzivní kurzy němčiny - Goethe Institut