Chcete se odreagovat? Zkuste korejské seriály

12929

Nejste zrovna zimní typ, sněhová nadílka ve vás nevyvolává nadšení a viděli jste už snad všechny filmy a seriály světa? Zkuste změnu a zamiřte z pohodlí svého gauče do Koreje. Korejské seriály získávají na popularitě nejen díky odlišnému stylu scénářů, ale i jistému stylu hraní. Originální zápletky vás dokážou pohltit natolik, že seriál zhlédnete za jeden víkend. Vybrali jsme pro vás celkem pět počinů se dvěma malými bonusy, které by vám mohly zimní období zpříjemnit.

1W

Jaké by to bylo, kdyby knihy, filmy nebo komiksy měly své reálné světy? Seriál W vsadil na originální námět: setkáváme se zde se spojením reality a fiktivního komiksového světa. O akci a dějové zvraty zde rozhodně není nouze. Spisovatel Oh Sung-moo je autorem nejpopulárnějšího komiksu v Jižní Koreji s názvem W. Hlavní postavou je mladý Kang Chul, jenž je na začátku obviněn z vraždy své rodiny. Po propuštění z vazby, kde nakonec strávil jen rok, se z něj stane velmi úspěšný a bohatý mladík, který chce pomstu a hledá pravého vraha. Netuší, že on a jeho svět je pouze vymyšlený. Zlom nastává ve chvíli, kdy se Oh Sung-moo rozhodne komiks ukončit a Kang Chula chce zabít. Komiks ho sám pohltí a ukáže mu, že ještě není konec. Velkou roli bude mít dcera autora, Oh Yeon-joo, která je do děje komiksu vtažena, Chula zachrání a stane se tak i samotnou postavou komiksu. Po návratu zpět do reality neví, zda to, co prožila, je reálné, nebo pouze blázní kvůli Chulovi. Komiks ji ale pohltí znovu, aniž by si to přála a ona ho svými činy začne ovlivňovat. Budou nakonec schopni najít onoho vraha a komiks ukončit tak, jak si zaslouží?

2What’s Wrong With Secretary Kim

Poměrně nový seriál si získal obrovskou popularitu převážně díky tomu, že zde tvůrci zvládli výborně skloubit romantiku a drama. Sekretářka Kim Mi-so pracuje pro arogantního Lee Young-joona už přes devět let. Během této doby si prakticky nevytvořila žádný osobní život. Žije pouze pro to, aby byla sekretářkou mladého viceprezidenta, který vidí jenom sebe. To je však na čase změnit, pohár trpělivost přetekl a Kim dává výpověď. Sama ani neví, kdo je a co od života potřebuje. Young-joon si uvědomuje, že bez ní nemůže žít a všelijakými způsoby ji začne přemlouvat, aby zůstala a nadále mu pomáhala. Kupuje jí drahé dárky a bere ji na nejrůznější výlety, dokonce ji požádá o ruku. Během její výpovědní lhůty ale zjišťují, že oba mají společného mnohem více, než si doposud mysleli. Pokusy získat Mi-so zpět naruší jeho starší bratr, ve kterém se skrývá tajemství a klíč ke Kim Mi-soně minulosti…

3Hwarang

Historické drama upoutá převážně hereckým obsazením, které je plné mladých populárních korejských herců a zpěváků. Děj je zasazený do doby, kdy panoval král Jinheung, ovšem všechny události a postavy jsou vymyšlené. Ocitáme se v království Silla, kde momentálně panuje zástupkyně krále, jeho matka Ji-so. Mladý král se již několik let skrývá před možným nebezpečím, ale potají se vrací zpět a riskuje tak odhalení identity. Setkáváme se taky s chudým mladíkem Ptačím psem, jenž byl jako malý odložen za hranici města a své jméno nikdy nepoznal. I přes všechny zákazy se se svým kamarádem Mak Moonem vydá za hradby hlavního města, aby našli Mak Moonovu sestru Kim Ah-ro. Mezitím Ji-so dává rozkaz k vytvoření Hwarangu, elitní skupiny mladých mužů, jež má v budoucnu chránit krále svými životy, ale ve skutečnosti mají sloužit jí, jelikož chce trůn sama pro sebe. Tuto skutečnost ohrozí sám král, protože bude součástí Hwarangu pod jinou identitou. Zde teprve zjistí pravé obavy svých poddaných a hodlá podle nich kralovat. Do jaké míry bude král ohrožen a jak se ostatní vypořádají s loajalitou?

4Are You Human Too?

Robot, který vypadá jako člověk, ale je jeho lepší verzí? V tomto seriálu si tvůrci pohráli s myšlenkou umělé inteligence, jež se v průběhu seriálu vyvíjí. Dokonce zde zaslechnete i češtinu, jelikož se natáčelo v Karlových Varech. Geniální vědkyně Oh Laura se zabývá robotikou. V momentě, kdy její manžel přijde o život a její malý syn Nam Shin se ocitne ve spárech jejího bohatého tchána, odjíždí do České republiky, kde po dobu několika let staví roboty, které mají podobu právě jejího syna. O 20 let později se lidský Nam Shin rozhode svoji matku vyhledat, a proto odjíždí do Karlových Varů. Zde se mu bohužel stane nehoda a skončí v kómatu. Jeho matka pověří robotického Nam Shina, aby se vrátil zpět do Koreje a udržel tak Nam Shinovo místo v rodinném podniku. Jeho novým bodyguardem se stane Kang So-bong, bývalá MMA zápasnice, která je odhodlaná zjistit, proč se chová tak zvláštně. I když na Nam Shinovo tajemství přijde, i nadále ho bude ochraňovat, jelikož vyplyne na povrch, že nehoda lidského Nam Shina nebyla nehodou. Může robot žít v našem světě, aniž by byl odhalen? A co když je na takové úrovni, že bude mít i city?

5While You Were Sleeping

Když vaše sny dokáží předvídat budoucnost, co uděláte? Tentokrát se dostáváme do kriminálního prostředí. Děj je opravdu plný zvratů a vy jen budete doufat v to, že dobro nakonec zvítězí. Novinářka na dobrovolném odpočinku Nam Hong-joo má opravdu zvláštní sny, které se bohužel plní. Ať už jde o to, že někoho potká, nebo že někdo zemře. Své sny si pečlivě zapisuje, ale bohužel nikdy nedokázala budoucnost ovlivnit. To se změní, když se do vedlejšího domu přestěhuje prokurátor Jung Jae-chan, kterému Hong-joo přijde otravná. Poté má sen, ve kterém Hong-joo zemře a podaří se mu ovlivnit blízkou budoucnost. Zachrání nejenom Hong-joo, ale taky policistu Han Woo-taka. Díky této záchraně začne mít sny i Han Woo-tak. Všichni tři spolu začnou spolupracovat a společnými silami se budou snažit zabránit událostem, které se mají teprve stát. Bude mít jejich ovlivňování budoucnosti efekt motýlích křídel?

Za zmínku stojí i seriál Strong Women Do Bong-soon. Ten je převážně komediální s hlavní ženskou postavou Do Bong-soon, která disponuje nadlidskou silou. Děj je velmi odlehčený a plný romantických klišé. A pozor na její mobilní vyzvánění, leze totiž extrémně na nervy!

Dalším bonusovým seriálem je remake Kravaťáků se stejným názvem Suits, akorát se Mike Ross nejmenuje Mike Ross, ale Go Yeon-woo a nenajme si ho Harvey Specter, ale Choi Kang-Seok.