Originální, vkusné, netradiční, autorské dárky na poslední chvíli? Přinášíme vám několik tipů na vánoční dárky, které nakoupíte na uměleckém e-shopu 2market.cz. Ten vznikl za účelem nápomoci českých umělců v období lockdownu, aby podpořil prodej jejich tvorby v době, kdy nebyly otevřeny nejen obchody, ale také divadla, kina muzea či galerie. Produkty na e-shopu 2market jsou tak atraktivní nejen svou jedinečností, ale jejich koupí podpoříte také lokální kulturu. Zákazníci mohou vybírat na více než 100 profilech českých tvůrců či kulturních subjektů.

Mikina Divadla Vosto5 pro každé pohlaví „Snaha je patrná“
Černá mikina se zlatým zdobením pro ženu či muže s nápisem Snaha je patrná. Vosto5ka má téměř od svého vzniku vlastní přidružené hudební těleso. Tvorbu kapely Snaha nelze přehlédnout, přestože neokupuje přední příčky hitparád. Jedná se o skutečný hudební underground, kterému lesk dodává aspoň zlaté zdobení na kapelních mikinách. 
Cena 753 Kč

Černé tričko Divadla Masopust s nápisem Masox
Bavlněné černé tričko v pánské i dámské variantě
Cena 249 Kč

tričko MASOX

Plátěná taška Divadla Husa na provázku 
Praktická bavlněná unisex taška přes rameno v černé barvě s provázkovským logem z dílny grafika Martina Hrdiny.
Černá bavlna 210 gr
Velikost: 38 x 42 cm
Cena 200 Kč

Ledvinka Divadla v Dlouhé 
Černá ledvinka s potištěnou stuhou, stahovací, zavírání na cvoček z módní kolekce Magdaleny Zimové. Ledvinku je možné použít jako pásek k oversize šatům ze stejné kolekce.
Rozměry: 28 x 13 cm
Materiál: Polyuretan, polyester, viskóza, bavlna
Cena 600 Kč


Mikina Divadla Na zábradlí
Černá mikina Divadla Na zábradlí (unisex) s kapucí a přední kapsou – Na levém rukávu logo divadla.
Materiál: výplňková pletenina, vnitřní strana počesaná, 65 % bavlna, 35 % polyester
Cena 850 Kč

Kniha Cabaret Calembour s přáním od Igora Orozoviče
Cabaret Calembour je autorským divadlem trojice Šotek – Orozovič – Suchý z Tábora, jehož prostřednictvím si odskakují „z velké na malou“: tedy z velké činohry k poetice divadel malých forem a k tradici českého literárního kabaretu. Samozřejmostí se stala živá hudba Orchestru Calembour, hrající výhradně melodie Igora Orozoviče, „girls“ nejen pro pánské oko – Lucie Polišenská, Klára Suchá a Kristýna Farag, a v neposlední řadě důraz na slovní ekvilibristiku. V rámci oslav desáté sezony naděluje soubor sobě, svým divákům i prvočtenářům, ze kterých se diváci třeba teprve rekrutují, to nejlepší, co v letech 2008–2018 vzniklo: tedy všechno! Kdo si zakvidoulí s kompletním vydáním her, písňových textů a žertovných výstupů Cabaretu Calembour, ten jistě sezná, že malé formy jsou opět ve formě!
392 stran, vázaná vazba
Cena 349 Kč

www.2media.cz