Hororový podzim

- Reklama -

Podzim je převážně spjatý s americkou tradicí, kdy se děti převlékají a chodí koledovat v sousedství. Taky jde o svátek plný strachu a jelikož se v České republice svátek neslaví, můžete zhlédnout hororové kousky plné nevysvětlitelných jevů nebo krvavých scén. Některé se odráží od humorné stránky a některé zas útočí na vaši psychiku. My jsme si pro vás připravili pár snímků, které hororový žánr rozhodně neurazí, takže si udělejte pohodlí a bojte se!

Shutter

Fotograf Tun a jeho partnerka Jane srazí mladou ženu a z místa nehody jednoduše zmizí, ale černé svědomí přetrvává. Tunovi se na fotografiích zjevuje mrtvá žena a Jane ji objevuje ve svých snech. Při odhalování pravdy zjišťuje její jméno – Natre. Nehoda, jež se nikdy nestala, odkryje minulost Tuna a jeho přátel, kteří nevysvětlitelně začnou páchat sebevraždy. 

Sinister

Ellison Oswalt je známý autor detektivek a pro svůj další námět se rozhodl přestěhovat svoji rodinu do domu, kde byla zavražděna celá rodina. Při svém pátrání po stopách nalezne krabici s projektorem a filmy, které postupně odhalují vraždy rodin z různých míst. Svůj nález sdílí s místním policistou a spolu přichází na to, že u vražd je přítomen tajemný démon jménem Bughuul.

Funny Games

Původní rakouský snímek z roku 1997 se dočkal i svého remaku v USA. Otec, matka a malý syn přijíždí do svého prázdninového domu u jezera v Rakousku. Netrvá to dlouho a u jejich prahu se objeví dva mladíci – Peter a Paul. Chlapci zpočátku vypadají jako příjemní lidé, ale oni si přišli hrát, a to opravdu nepříjemně a sadisticky. Přežije rodina do dalšího rána?

Ju-on

Ju-on neboli Džuon je celá série japonských hororových filmů. První zmínka postavy malého chlapce Toshio Saeki je v krátkém filmu Katasumi and 4444444444 z roku 1998. Takeo Saeki zavraždí svoji ženu Kayako a syna Toshia, protože se zamilovala do jejího bývalého spolužáka Shunsuke Kobayashi, který je zároveň učitelem malého Toshia. Tento hněv vyvolá kletbu a kdokoliv vstoupí do jejich domu, nebo budou ve styku s někým, kdo vstoupil, bude kletbou ovlivněn. 

Moucha

Mladý vědec Seth Brundle usiluje o teleportaci objektů přes telepody. Setkává se s novinářkou Veronicou a seznamuje ji s jeho nápadem, aby o něm pak mohla psát. Zpočátku teleportuje jen neživé předměty, ale telepody přeprogramuje, a dokonce je na sobě vyzkouší. Nevšimne si, že do procesu teleportace se dostala obyčejná moucha, která začne měnit jeho DNA.

Tucker & Dale vs. Zlo

Tento snímek je převážně pro ty, kteří by chtěli při sledování hororu špetku humoru. Tucker a Dale jsou obyčejní venkované. Společně odjíždí na svoji chatu, aby si odpočinuli a na benzince narazí na skupinku středoškoláků. Ti je samozřejmě považují za nevzdělané burany, ale netuší, že jejich cesty se střetnou v lesích u chaty. Skupinka ovlivněná hororovými příběhy věří, že Tucker a Dale jsou nebezpeční vrazi a oni musí bojovat o svůj život.

Vlak do Busanu

Na své si přijdou i milovníci zombie filmů. Správce fondu Seok-woo se z donucení své dcery Su-an vydá vlakem KTX ze Soulu do Busanu. V zemi propukne epidemie a nic netušící cestující odjíždí i s černým pasažérem, který je nakažen. Ve vlaku propukne zmatek a boj o to, kdo přežije cestu až do bezpečného Busanu. V průběhu každý z nich otestuje nejen své fyzické vlastnosti, ale především svoji psychiku. 

Noční směna

Jessica Loren je nováčkem u policejního sboru. Dostává svoji první noční směnu na stanici, která se má zavírat. Velící důstojník Cohen ji po stanici provede a nařídí jí jednoduchý úkol – za žádnou cenu neopustit stanici. Jessica se nudí a na stanici skoro usne, ale pak se začnou dít paranormální jevy. Jessica sama neví, zda je to reálné, nebo jenom v její hlavě. 

Halloweenská noc 

Povídkový film propletený humorem, přesně to je Halloweenská noc. Čtyři na sebe navazující příběhy se odehrávají ve smyšleném městečku Warren Valley a ukazují nám, co se stane, když se poruší pravidla Halloweenu. Mladá žena zhasne lucerničku před půlnocí a zpečetí si tak osud. Kreeg zase nechce rozdávat sladkosti a bude za to zákonitě potrestán.

Orphan

Manželství Kate a Johna se otřese ve chvíli, kdy Kate potratí jejich třetí dítě. Rozhodnou se pro adopci devítileté Esther, ruské siroty, která přišla o rodinu při požáru. Nadšení rodiče si Esther přivážejí domů a jejich mladší dcerka Max si ji hned zamiluje, syn Daniel naopak ne. Kate začne tušit, že s holčičkou je něco v nepořádku. Co když se za malou dívenkou skrývá někdo úplně jiný?