Pět filmů, které sportovní fanoušci milují

182

Milujete sport a rádi se na něj díváte v televizi nebo vyrážíte do kina? Proč ne? Vždyť mnohá klání jsou velmi dramatická a zajímavá. Sledovat jakékoli sportovní odvětví může být neskutečná zábava. Snímků z této oblasti je spousta a mnohé jsou velmi slavné. Pokud aktuálně uvažujete, že byste nějaký zhlédli, jste na správné adrese. My se v následujících řádcích zaměříme hned na pět slavných filmů, které rozhodně stojí za to. O jaké filmové skvosty se jedná? Nepřestávejte číst, rádi vám to prozradíme právě v tomto článku.

Kokosy na sněhu

Aneb Když zvítězí bob z exotické Jamajky. Asi tak by bylo možné v krátkosti popsat slavný snímek, v němž reprezentanti této země závodí na bobech. Konkrétně soutěžili na olympijských hrách v kanadském Calgary. Rozpočet snímku byl stanoven na 14 milionů dolarů. Konečný výdělek nakonec činil 150 milionů dolarů. Už tato čísla hovoří vcelku jasnou řečí. Ve filmu určitě není nouze o řadu zajímavých a paradoxních situací, úsměv vykouzlí na tváří každého. Když nakonec jamajští bobisté odnesou bob do cíle na ramenou, sláva je na světě a vůbec nevadí, že se nejednalo o vítězný tým. Předlohou byla samozřejmě skutečná událost. Vždyť v Lillehameru skončili bobisté této africké země na 14. místě, což by zřejmě nepředpokládala ani sázková kancelář Tipsport či některé jiné. Jednalo se o velký úspěch. Bobisté se museli seznámit i se samotným ledem a sněhem. 

Rivalové

Který fanoušek rychlých kol by si nepamatoval legendární soupeření Nikiho Laudy a Jamese Hunta? Tito dva legendární závodníci si to rozdávali ve Formuli 1. Konkrétně se jednalo o slavnou sezonu v roce 1976. Film není komedií, ale skutečným příběhem, který se snažil věrně poukázat na soupeření zmiňovaných legend, jejich charakter a další aspekty této doby. Zajímavý byl především vztah Nikiho Laudy a Jamese Hunta. Ze snímku je patrné hlavně to, že byli rivalové na ostří nože, nicméně ve skutečnosti se jednalo o přátele. 

Rocky

Kdo by neznal slavný snímek z prostředí boxu? Sylvester Stallone v jedné ze svých životních rolí dokázal jít doslova z nuly na sto. Příběh obyčejného člověka, z něhož se stala boxerská star, je až neuvěřitelný. Krev, pot a slzy. I takto lze popsat samotnou cestu na vrchol do boxerského ráje, již musel samotný boxer Rocky urazit. Hodně zajímavé jsou mimo jiné i nejrůznější motivační scény včetně slavných písní, jež jsou s tímto filmem spjaté. Podívat se lze jak na první kultovní díl, tak i na čtyři následující či přímo snímky, jež s prvním Rockym jakkoli souvisejí.

Mystery, Aljaška

I hokej může být na filmovém plátně zábavný. Když se navíc utká zcela neznámý tým z Aljašky se slavnými New York Rangers, o zábavu bude jednoznačně postaráno. Vlastenci mající domovinu na Sibiři s profíky mohou uspět. Nebo ne? Když už se to nepodaří, minimálně o velkou zábavu postaráno zcela jistě bude.

Nepřemožitelný

Poutavý je také životní příběh Vince Papaleho. Vždyť právě on se stal absolutně nejstarším nováčkem ve slavné NFL. Americký fotbal vůbec dokáže psát hodně zajímavé příběhy. Tento je konkrétně o třicetiletém muži, který se živil, jak to šlo. Pracoval jako barman, učitel či vyhazovač, nicméně přihlásil se do kempu Philadelphia Eagles určeného pro hráče bez smlouvy. A pak to všechno začalo. Kariéra ve slavné soutěži amerického fotbalu byla rázem na světě. A vy se u ní můžete skvěle bavit. Film rozhodně nikoho nudit nebude!