Deset dubnových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

Obvykle je poměrně složité vybrat pouze deset nejlepších klipů, které vyšly za uplynulý měsíc. Ovšem v dubnu 2018 byl spíš problém najít jich alespoň pět. Dobrou zprávou je, že vyšly zajímavosti i na tuzemské scéně a mají tak v naší obvykle TOP 10 větší zastoupení. Ale nebojte, stále je na co koukat. Na své si přijdou fanoušci Eda Sheerana nebo Shawna Mendese, máme tu Bena Cristovaa i SZA. A ano, najdete zde i Leoše Mareše, který nás sice umělecky dvakrát nezaujal, ale rozhodně pobavil.

Ed Sheeran – Happier

Ed Sheeran pro tentokrát přenechal své místo hlavního hrdiny pro někoho jiného, i když se stále neztratil. Místo něho za něj zaskočila jeho loutka. Přestože herce zastoupily loutky, tvůrci stále zachovali truchlivou porozchodovou atmosféru. Loutky jsou krásně zpracovány a autoři je zasadili do skutečného světa. Moc hezky a neotřele zpracované, a přesto klip neztratil ducha.

Shawn Mendes – In My Blood

V klipu vyloženě žádná akce není, ale musí se ocenit krásné zpracování. Hlavní hrdina je Shawn, který leží, a kolem něj se proměňuje prostředí. Nezní to sice moc zajímavě, ale ty proměny stojí za to. Obzvlášť ta závěrečná.

Poo Bear ft. Justin Bieber & Jay Electronica – Hard 2 Face Reality (Lyric Video)

Většinou se lyric videa obejdou jen s hezky udělanými titulky. Tady k nim přidali rovnou celý příběh. Je jedno, že se jedná o děj vystřižený jako z pohádky. Jak „ošklivka“ najde svého prince a zkrásní. Přesto se na klip dobře kouká a text je k tomu jen příjemný bonus.

Leoš Mareš – Svalnatec 2018 (Holky dospěly a Ferrari nahradil Trabant)

Možná si spíše pamatujete verzi z roku 2002. Leoš ji ale před svým koncertem v O2 aréně zaktualizoval. Původní slečny vyměnil za starší ročníky a Ferrari za Trabant. V něm musel jezdit měsíc před koncertem v rámci sázky. Že Mareš není zpěvák a ani rapper, každý ví. Ale dokáže pobavit.

James Bay – Us

Klip zaujme především krásným prostředím. Nesmí se ale upozadit ani příběhy, které v sobě nesou jednotliví účastnící v klipu. Není to nic převratného. Další klip, který má podpořit naši osobnost. Ale když je tak pěkně udělaný…

The Weeknd – Call Out My Name

V temné atmosféře krásně vynikne hlas kanadského zpěváka. V klipu se střídají záběry z ulice, kterou The Weeknd prochází, se záběry z kina a z dalších míst. V klipu autoři pracují s animacemi, projekcemi a tím pozdvihují průměrný klip na krásnou uměleckou práci. Navíc je obestřen tajemstvím. Kdo je ta zvláštní bíla osoba?

BØRNS – We Don’t Care

BØRNS je umělec tělem i duší. A o tom vypovídají i jeho klipy. Vždy je v nich nějaká speciální práce se střihem nebo se zvláštními záběry. Časté jsou i animace. Všechny tyto složky se opět spojily a spolu s malbami vytvořily neotřelé dílo. Děj nehledejte, moc jej tam není. Ale umělecká kvalita rozhodně.

Ben Cristovao – NEJLEPSI (prod. by The Glowsticks)

Málokdy najdeme klip z české scény, který se natáčel, nebo odehrával v zahraničí. A Ben Cristovao si troufl odjet rovnou do Indie. Vytvořil barevný a vizuálně zábavný klip. Na český rybníček poměrně slušný výkon.

A$AP Rocky – A$AP Forever ft. Moby

Úžasně udělané video. Tvůrci tady odvedli kus práce. Nejedná se o statické záběry, ale tady se s vámi rovnou točí svět dokola. Každá scéna je jiná, i jinak natočená. Úžasná je i návaznost, kdy další záběr vystupuje z televize, fotky nebo obrázku. A závěrečné scény s Mobym v pozadí. K tomu už není co dodat.

SZA – Doves In The Wind (Official Video) ft. Kendrick Lamar

Úsměvný klip s ninja tématikou. Možná můžeme říct… něco jako Kill Bill? Rozhodně je poněkud překvapivé potkat v poušti ninji, a vznášejícího se Kendricka Lamara taky každý den nevidíte. Možná je škoda, že tvůrci klip více nerozpracovali. Rozhodně má potenciál.