Deset červnových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

447

Po květnovém speciálu věnovanému klipu This Is America se opět vracíme k obvyklé podobě naší rubriky nejlepších klipů měsíce. Na následujících řádcích jsme pro vás vybrali to nejlepší, co hudební scéna u nás i ve světě v červnu vytvořila. Možná, že právě jeden z těchto klipů se stane vizuálním doprovodem pro letní hit. Už přišel jejich čas. Prázdniny jsou tady!

Gorillaz – Humility

Známá kapela po delší pauze, kterou měla od roku 2011, nasadila pekelné tempo. Vždyť jejich poslední deska Humanz vyšla v minulém roce. A další vypustí do světa 29. června. Na novince The Now Now pokračují ve stylu z minulého alba. Gorillaz jsou specifičtí svou formou virtuální kapely, proto se v klipech vždy objevují její animovaní členové. Oproti předchozím letům je ale teď propojují s reálným světem. Tentokrát si na pomoc přivolali i herce Jacka Blacka…

Wolf Alice – Space & Time

Takhle frontmanku Wolf Alice Ellie Rowsell jen tak neuvidíte. Sprintující ve svatebních šatech. Jen ty kanady byste na ní očekávali. Děj je v podstatě velmi jednoduchý. Stále jen běží, snad utíká před svým ženichem. Krásná je ale práce s prostředím. Z města postupně běží do divočiny, až se pomocí stopování dostane na krásný útes. Doběhla tak konečně ke svému cíli?

Mandrage – Apolinář

Další klip od dvojice Jordan Haj a Givinar Kříž. Jejich tvorba se stala oblíbená u mnoha českých hudebních interpretů, však mezi jejich klienty patří Tomáš Klus nebo Emma Smetana. A důvod je jasný. Jejich videa jsou vždy zajímavá a hned upoutají vaši pozornost svým zpracováním. V Apolináři si vybrali klec s mužem s účesem podle Alberta Einsteina. Je to snad blázen, který je zavřený pro své dobro? Krásným efektem je hra s lampami, které tak vytvářejí obvyklou blikavou práci se světly. Další zajímavý klip na české scéně.

APES**T – THE CARTERS

Kdo se skrývá pod názvem The Carters? Jedna z nejvlivnějších manželských dvojic
na světě – Beyonce a Jay-Z. Nečekaně a bez ohlášení vydali společné album Everything Be Love. A jejich první klip stojí za to. Už jen prostředí vás chytne a nepustí. Málokomu se poštěstí, že má tu čest natáčet klip v pařížském Louvre. Taneční kreace jsou vytvořeny tak, aby dokreslovaly prostředí a obrazy, u kterých se zrovna klip odehrává. A vše dohromady vytváří uhrančivý zážitek.

Jain – Alright

Francouzská zpěvačka Jain je v klipech sázka na jistotu. Její poslední by se dal tematicky nazvat jako emancipace žen. Vždyť zpřetrhají své provazy a provádějí věci, které bývají spíše doménou mužů. Akrobacie na motorce nebo parkour nejsou úplně běžným koníčkem něžného pohlaví. Kromě triků, kterých je zde hodně, jsme se opět dočkali skvostné práce se střihem a i s prostředím. Ocenit se musí především nápad. Hlavně houpačka, kterou nesou holubice, nebo jízda na neviditelném skateboardu. Barevné klipy od Jain jsou prostě pastva pro oči.

George Ezra – Shotgun

Britský umělec je jedním z největších taháků letošního ročníku Colours of Ostrava, kam přiveze svou nejnovější desku Staying at Tamara’s. Právě z ní je i nejnovější singl Shotgun, ke kterému jsme se dočkali i klipu. Přestože začíná nudně – Ezra jen leží a hraje na malém čtverci –, postupně videoklip nabírá na tempu. Čtverec se otáčením mění a na každém je něco nového, a přesto jsou vzájemně propojeny. Z rychlých rotací se dělá až špatně. Ale je to krásně vizuálně zpracovaný klip. Máme se na Colours na co těšit!

Maroon 5 – Girls Like You ft. Cardi B

Nečekejte žádnou velkou akci ani převratný nápad. Maroon 5 vytvořili klip, do kterého dostali jedny z největších ženských hvězd současnosti z různých odvětví zábavního průmyslu. Jen malý výčet – zpěvačka Camilla Cabello (Havana), herečka Gal Gadot (Wonder Woman), Jennifer Lopez nebo moderátorka Ellen DeGeneres. Nebude chybět ani manželka frontaman kapely Adama Levina s jejich dcerou. Kdo by taky nechtěl být v klipu Maroon 5, že?

Alessia Cara – Growing Pains

Už od první minuty vás zaujme zpracování klipu. Taneční doprovod posouvá děj v hodně pochmurném prostředí, které se stále mění. Neustále se posouváme v ději dopředu, až dojdeme k jeho konci, kde zjistíme, že se jedná vlastně o začátek. Kromě skvělé choreografie je krásná i hra s okolím a se světly.

Panic! At The Disco – Hey Look Ma, I Made It

Role hlavního hrdiny se, jak už to bývá zvykem, ujal zpěvák skupiny Brendon Urie. V Hey Look Ma, I Made It ho ale v částech nahradilo jeho mupetí alter ego. Skrz něj vidíme cestu ke slávě a její úskalí v podobě drog a jiných nástrah. Nechybí ani producent, pro kterého je zpěvák jen další loutkou, která mu vydělává peníze. Někdy opravdu stačí jen malá změna, aby se z obyčejného klipu stal zajímavý kousek.

DIE ANTWOORD ft. The Black Goat ‘ALIEN’

Zvěsti o konci kapely došly definitivně ke svému konci. Vydali nový single a po roce se opět vrací do České republiky. Jen hradecké pódium Rock for People vymění za pražské Výstaviště. Klip k novince je oproti jejich předchozí tvorbě, dá se říct, umírněný. Sice v něm jsou docela děsivé postavy a okolí taky není zrovna přívětivé, ale ve finále vytvoří zajímavé dílo. Jen poněkud děsivé.