Deset srpnových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

208

Letní prázdniny jsou bohužel již definitivně minulostí, přesto si je ale můžeme připomenou měsíční dávkou klipů, kterou si pro nás připravil srpen… a byl tentokrát velice štědrý. Ani ne tak množstvím jako jejich kvalitou a sílou příběhu. Některé sice originalitou přímo nesršely, zase ale připravily zajímavou spolupráci nebo zlomily nějaký ten rekord. Poslední závan léta je tady.

Imagine Dragons – Natural

Imagine Dragons v poslední době rozhodně nelení. Nejnovější klip se nese v hororové atmosféře. Nechybí strašidelný dům s ještě děsivějšími obyvateli a ani mrtví vstávající z hrobu. V klipu se objeví všichni členové kapely, přesto se nejvíce prostoru dostává Reynoldsovi. Kromě krásně zpracovaných exteriérů a interiérů jsme se dočkali i plno skvělých efektů. Tento klip rozhodně není zklamáním.

Drake – In My Feelings

Pokud sledujete sociální sítě, určitě jste si všimli videí s tzv. Kiki Challengem, jehož autorem je influencer Shiggy. Princip je jednoduchý – na refrén písně In My Feelings zatancujete tanec, který právě Shiggy vymyslel. Až teď ale vyšel klip k písni, která všechno způsobila. A právě tento challenge v ní hraje hlavní roli. Drake si s tím pohrál se ctí a vznikl z toho velice zábavnou podívanou. Dokonce obsadil i Shiggyho. V závěru videa nechybí záznamy s účastníky výzvy a je mezi nimi i mnoho slavných osobnostní, takže se vyplatí vyčkat do konce.

LSD – Thunderclouds ft. Sia, Diplo, Labrinth

Velice podařená spolupráce, ať už hudebně, tak i po vizuální stránce. V klipu se objeví všichni interpreti, kteří se na písni podíleli, nechybí ale ani tanečnice Maddie Ziegler, stálice, kterou do svých videí často obsazuje zpěvačka Sia. Té dělá během její cesty v oblacích společnost malý bouřkový mrak. Nádherně udělaný klip, který je propracovaný do každého detailu. Animátoři zde odvedli skvělou práci a vytvořili krásný nový svět v oblacích.

Logic – One Day ft. Ryan Tedder

Amerikou neustále cloumají změny, které přinesla Trumpova politika. A umělci se k nim rádi vyjadřují. Kromě textů svých písní i ve videoklipech. Jak už úvodní informace napovídá, děj se inspiroval skutečnými událostmi a vypráví příběh mexických uprchlíků, kteří se snaží dostat do Ameriky. Naneštěstí jsou ale při přechodu hranic odhaleni. Děti jsou odděleny od matky a poslány do detenčního centra. Tím příběh zatím končí a přesouvá se do buducnosti, kde sledujeme osud jednoho z dětí. Klip má sílu nejen díky pravdivým událostem, ale i poselství, kterého se dočkáme na závěr klipu.

Lele Pons – Celoso

Další klip s hezkým nápadem. Příběh začíná v kuchyni u jedné z pomocnic. Ta ale postupně šplhá v kariérním žebříčku s každým novým kostýmem. A každou změnu kostýmu a práce provází nezbytné taneční číslo. Přes veškerou snahu se ale její příběh vrací zpět do kuchyně, zpět na její původní pozici.

Sting, Shaggy – Just One Lifetime

Herci tentokrát dostali volno a jejich místo zaujaly kreslené postavičky. Píseň Just One Lifetime vznikla ze spolupráce Stinga a Shaggyho, která se dočkala i samostatného CD, včetně turné. Během něj zavítají i do Prahy, a to 16. listopadu. Ale zpět k videu. Klip je těsně provázán s písní a jejími autory, a proto jsou postavičky namalované tak, aby se podobaly svým živým předlohám. Krásná je ale i komunikace mezi postavami, která vychází z konverzace v písni. Pohodová atmosféra na vás dýchá z každého záběru a hned budete i vy mít chuť bojovat za lepší svět.

BTS – IDOL

Jihokorejská kapela BTS zase jednou ukázala, jaký potencionál má asijský trh. Jejich nejnovější klip IDOL vidělo během 24 hodin 45 miliónů posluchačů a překonali tak rekord Taylor Switft, který držela s písní Look What You Made Me Do. Tím ale nekončí. Videoklip dosáhl zatím nejrychleji 100 miliónů zhlédnutí na YouTube v tomto roce. A je možné, že rekordy budou lámat i dál. Přitom klip nic převratného nenabízí. Přesto je ale plný barev, poměrně zajímavých scén a tanečních vystoupení kapely.

RAY BLK – Run Run

Další klip s velice silným příběhem. Tentokrát ne snad podle skutečných událostí. Celý videoklip je vystižen již v názvu – utíkej, utíkej. A je to důležité, protože celý klip je silně napojen na text písně. Ústředními slovy textu jsou „Utíkej, utíkej, zachraň svůj život!“ A opravdu to tak je, protože hlavní postavou je chlapec, kterého se snaží ze všech sil chytit. A je mu jasné, že když se jim to podaří, je to jeho konec. Tento klip opravdu stojí za zhlédnutí. Až vám bude tuhnout krev v žilách.

The Kooks – No Pressure

Ocitáme se v baru, kde u stolu sedí dívka ve svatebních šatech, evidentně v pokročilém stádiu těhotenství, a pláče. Po manželovi nikde ani stopa. Její jedinou společností jsou kluci z The Kooks, kteří ji k jejímu žalu vytváří zvukovou kulisu. Kde se zde ocitla? Vše se postupně dozvídáme v průběhu videoklipu. Příběh má ale šťastný konec a její ženich se nečekaně objevuje ve dveřích a oni si můžou užít svůj svatební tanec.

Tom Odell – Half As Good As You ft. Alice Merton

Normálně bychom takto obyčejný a v podstatě nudný klip přehlédli. Takových se každý měsíc objeví spousta. Přesto ale v sobě má něco, co nás donutilo se u něj zdržet, a nakonec ho sem zařadit. Jestli je to poklidnou a milou atmosférou, kterou při nahrává písně hudebníci navodili, nebo jestli je to krásnými záběry na noty… čert ví. Každopádně stojí za to se u něj zastavit.