Deset červnových videoklipů, které nás v roce 2017 zaujaly

174

Léto se pomalu dostává do svého tempa a už přichází čas hitů, které nás budou provázet po celé prázdniny. V červnu jako by se s novinkami roztrhl pytel. Tentokrát bylo opravdu těžké vybrat. Na následující řádcích najde jen malý výčet singlů a k nim vydaných klipů. Ale i tak je na co se koukat.

Gorillaz – Sleeping Powder!

Když se za interpreta pokládá celá kapela, tentokrát jde o hit frontmana této virtuální kapely, kterým je 2D. Klip upoutá již od začátku, kdy je uveden ukázkou, jak vypadá mozek na drogách. O drogové závislosti a jejím vlivu na člověka je pak jak písnička, tak i klip. V něm se kombinuje zkreslený reálný svět s tím animovaným, který představuje 2D. Už od prvních vteřin se jedná o klasickou práci Gorillaz. To je, jak jistě víte, už záruka kvality.

Bastille – Glory
Klenot mezi klipy. Po několika naprosto nepochopitelných klipech této kapely fanoušci jásají, že se navracejí ke svým kořenům. Výtvarně a příběhově velice dobře a zajímavě zpracovaný klip, kde se hlavní role ujal frontman kapely. Nejzajímavějším prvkem celého klipu jsou titulky, které představují dialog mezi hlavními postavami, kdy si sdělují svůj rozdílný pohled na události, které prožili a vypráví tak příběh. Konečně zajímavý a opravdu originální kousek.

Jhené Aiko – While We’re Young
Tento klip úplně okopíroval myšlenku filmu 50x a stále poprvé. Muž se zamiluje do dívky, která trpí ztrátou dlouhodobé paměti a druhý den si nic nepamatuje. I přesto si ji ale snaží získat a vrací se každý den. Jedná se o velice milý minifilm, který oko potěší, ale originalitou nepřetéká.

Arcade Fire – Everything Now
Práce s kouzlem přírody a zajímavý příběh můžeme obdivovat v novém klipu od Arcade Fire. Vše se točí kolem slov Everything Now, které nese jako název organizace v novém světě a které jsou ústřední částí písně. Na pozadí se odehrává příběh dětí, které chtějí vrátit čas. Moc hezky zpracovaný klip, kde můžeme docenit krásy americké přírody.

Major Lazer – Know No Better (feat. Travis Scott, Camila Cabello & Quavo)
Neznámí dobrodruhové nás vezmou na cestu kolem světa, kde šíří nápis se slovy Know No Better, který najdeme v názvu songu. Díky návštěvě mnoha měst můžeme vidět mnoho zajímavých záběrů a nových lidí. Hezký způsob, jak udělat klip.

David Guetta ft Justin Bieber – 2U (The Victoria’s Secret Angels Lip Sync)
Pokud jste milovníci krásný žen, toto je něco pro vás. Málokde se sejde tolik modelek spodního prádla značky Victoria´s Secret, pokud se tedy nejedná o jejich přehlídku. Tady zpívají novou píseň od Davida Guetty za Justina Biebera. K tomu samozřejmě nezapomínají předvádět své přednosti. V klipu navíc hezky pracují se střídáním černobílých a barevných záběrů.

Sia – Free Me 
Další práce s hvězdným obsazením. Hlavní role se ujala Zoe Saldana a příběh vypráví Julianne Moore. To vše na podporu boji proti HIV a na výzkum vakcíny, která by měla přispět k léčbě. Pro přiblížení tématu, klip vypráví příběh těhotné ženy, která má již zmíněné HIV a to ohrožuje život její a jejího nenarozeného dítěte. Příběh je doprovázen krásnou taneční choreografií, kde i Zoe uplatnila svůj taneční talent. Pokud jste citlivé povahy, nezapomeňte si připravit kapesníčky. Vše má nakonec dobrý konec, ale jak často to můžeme u případů této nemoci říct?

TLC – Way Back
Po odmlce se opět hlásí o slovo. A jako uvítací party dámy pojaly i svůj klip k singlu Way Back. Pro fanoušky se jedná o velice dobrou zprávu. I když originálností se klip nevyznačuje a je na čem pracovat, jedná se o hezký závan nostalgie s hostováním Snoop Dogga.

Black Eyed Peas and Ariana Grande – Where Is The Love (One Love Manchester)
I když to není přímo hudební klip, byla by škoda tuto událost vynechat. Jednalo se o jednu z největších benefičních akcích a hvězdnými jmény se to jen hemžilo. My jsme vybrali Black Eyed Peas, kde Ariana zastoupila Fergie. Tato písničku přesně vystihuje podstatu celé akce. Neměli bychom opomíjet takovéto strašné činy a je třeba se proti nim semknout.

Kodaline – Brother
Další kousek, který chytne za srdce a možná i ta slza ukápne. Protože tak dojemný klip se jen tak nenajde. Příběh chlapečka, kterému umřel starší bratr a v noci se k němu vrátí, aby si s ním hrál. A i ráno vidí, že je stále při něm. Smutný příběh s alespoň trošku šťastným koncem. Navíc je klip velice hezky zpracovaný.