Výběr červencových hudebních klipů, které nás zaujaly

148

Léto je v plném proudu, ze všech stran se ozývá Despacito, a my si užíváme vytouženého volna. Nesmíme ale zapomínat na hudební novinky a k nim vydané klipy. Umělci v létě rozhodně nespí, ba naopak, a objíždění hudebních festivalů si obohacují propagováním svých nových počinů… Proto jsme se i v červenci dočkali pořádné nálože nových klipů.

 

JAY-Z – The Story of O.J.

Velice zajímavě a tematicky udělaný klip. Text písně je hodně provázaný s obsahem a zpracováním videa. Černobílé pojetí symbolizuje černošský útlak a celkově dokresluje atmosféru. Opravdu krásná a promyšlená práce, která vás chytne i svou melodií.

alt-J – Deadcrush

Tato britská kapela je momentálně v kurzu. Vždyť i samotní umělci ji zbožňují. Velice temná atmosféra klipu spolu se skvělým tanečním vystoupením je trochu děsivá. Až vám jde mráz po zádech.

Kesha – Woman ft. The Dap-Kings Horns

Po dlouhé době o sobě dala tato diva zase vědět. Tedy, co se týče hudby… Teď se o ní spíše mluvilo kvůli soudnímu procesu s jejím producentem. Můžeme vidět malinký posun dopředu od dob její největší slávy. Klip je stále hodně kýčovitý, ale má v sobě jistou sílu. Možná je to i tím, že touto písní za sebe bojuje, a to se přeneslo i do videa.

Major Lazer – Know No Better (feat. Travis Scott, Camila Cabello & Quavo)

Útěk chlapce do jeho vysněného světa. Tak by se dala vyjádřit hlavní myšlenka videoklipu. I když nakonec vše dopadne dobře a sen o krásně dívce se stane realitou… Zajímavá je cesta, jak k němu došel. Díky tanci. Jedná se o hezký doprovod k letnímu hitu.

Jain – Dynabeat

Tomu se říká něco! Umělecky úžasně zpracovaný klip se skvělou písničkou. Autoři si pohráli se střihy a s animacemi a výsledek je jedinečný. Ani nevadí, že ústřední postavou je zpěvačka, jak je to teď moderní. Její zakomponování dokreslilo klip k dokonalosti. Více takovéto originální práce!

Macklemore ft. Skylar Grey – Glorious

Slzy v očích a husí kůže. To budete mít po zhlédnutí novinky od Macklemoreho. Zpěvák věnoval klip své babičce k jejím stým narozeninám. Překvapil ji u ní doma, a ona si mohla vybrat, co chce během svého dne dělat. Rozhodně se nenudili. Další klip, co chytne za srdce. A to tak, že hodně.

Dua Lipa – New Rules

Přestože se klip může zdát poněkud obyčejný, má v sobě skryt několik prvků, které za zmínku stojí. Když pomineme nezbytně sexy oblečenou interpretku a její neméně krásné tanečnice, zachytíte práci se střihem a s dalšími efekty. Na zpěvačku tohoto typu zajímavá a hezká práce.

The Killers – The Man

Tento klip sice vyšel na konci června, ale po našem deadlinu našich posledních tipů na hudební videoklipy, a byla by škoda ho vynechat. The Killers se po odmlce opět vrací a jejich tvorba, to je prostě báseň. Režie jejich klipů se mnohokrát ujal sám Tim Burton, takže jejich standard je vysoký. A poslední novinka jim sekunduje. Klip má příběh, který graduje, a hlavně myšlenku. Což se ne vždy dá u videí říct.

Mandrage – Slečno, já se omlouvám se

Na české scéně se toho tolik neděje, tentorkát jsme však narazili na výjimku, která potvrzuje pravidlo. Mandrage se už delší dobu vyhřívají na výsluní tuzemské popularity, ale nic neponechávají náhodě. V novém klipu si střihl hlavní roli známý herec Jiří Lábus a dal to, pozor, na jeden zátah! U nás toto není moc obvyklé. Přece jenom není lehké tak dlouho udržet pozornost diváka. Klobouk dolů, pánové!

Linkin Park – Talking To Myself

Je to již více než týden, co si frontman této oblíbené americké kapely, Chester Bennington, vzal život. Byl nalezen oběšený ve svém domě v Los Angeles a svým činem zasáhl všechny své fanoušky a hudební svět. Proto bychom rádi jejich nejnovější a zároveň poslední klip věnovali jeho památce.