Poslech hudby při cestování hromadnou dopravou či při běhání se stal pro mnohé už minulostí. V dnešní rychlé době lidé musí volit, jak se svým časem naloží, a právě podcasty se staly skvělou alternativou, jak skloubit více věcí dohromady. Je tak úplně normální, že hlasy známých i méně známých osobností často dělají společnost lidem po celém světě při nejrůznějších aktivitách. My vám přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co přináší česká scéna.

U kulatého stolu

Martina Klesnila a Patrika Fialu si mnozí možná pamatují ze Streamu, kde natáčeli pořad Nezapomenutelní či později Černotu, jež odkrývá temné stránky našeho hlavního města. V podcastu U kulatého stolu jim vždy dělá společnost jeden host, kterého vyberou napříč všemi branžemi. Z rozhovorů je jasná důkladná příprava autorů, a právě z toho důvodu řadím tento pořad k těm nejzdařilejším na české scéně. 

Clickbait

Jirka Král spolu se starším bratrem Petrem od listopadu 2017 nahrává podcast s názvem Clickbait. Jedná se o nepravidelný pořad zatím pouze s patnácti epizodami, rozhodně však stojí za poslech. Sourozenci Královi spolu probírají témata například z oblasti marketingu a reagují na věci, které aktuálně hýbou internetovým světem.

Bomby k tyči

Se sportovními podcasty jako by se v poslední době roztrhl pytel a na trhu jich je k poslechu nespočet. Za mě k těm nejzdařilejším patří Bomby k tyči Jakuba Koreise a Richarda Tesaře. Bývalý hokejista a sportovní komentátor spolu s hosty pronikají hluboko za mantinely světa ledního hokeje.

LINKA

Pod záštitou společnosti Elite Bloggers vychází několik podcastů, ale uniknout by vám neměl hlavně ten s názvem LINKA. YouTuber Kovy a bloggerka Tereza Salte se spolu zamýšlí nad nejrůznějšími tématy ze všech sfér našich každodenních životů či nad problémy, které převládají v naší společnosti.

BROCAST

Další bratrský podcast, který mají tentokrát na svědomí Adam a Tomáš. Ti si do svého pořadu zvou nejrůznější hosty od Davida Svobody až po Pavla Novotného, se kterými občas hodně odlehčeně konverzují o nejrozmanitějších tématech. V jejich společnosti v některých epizodách strávíte klidně i tři hodiny.

Opravdové zločiny

Jestli vás fascinují české i světové zločiny a všechny malé detaily, které mnohdy v těch největších kauzách nedávají smysl, Lucka a Bára pro vás nahrávají Opravdové zločiny. Při poslechu krátkých epizod, které trvají většinou jen pár desítek minut, vám bude běhat mráz po zádech, zaujetím však budete hltat každé slovo.

Insider

Pokud se zajímáte o politiku a dění ve světě médií a byznysu, je pro vás tím pravým podcast Insider. Tomáš Jirsa a Michal Půr vedou každý týden konverzaci trvající zhruba hodinu a půl se svým hostem o aktuálním dění.

Gastromapa Lukáše Hejlíka 111

Rádi si dáte šálek vynikající kávy v kavárně a čas od času si dopřejete oběd či večeři ve vyhlášené restauraci? Pokud ano, tak by vám neměla uniknout Gastromapa Lukáše Hejlíka 111. V podcastu, jehož epizody trvají 30 až 45 minut, s hercem a majiteli provozoven nahlédnete do zákulisí možná právě vašeho oblíbeného podniku.

Za Hranicí Fitness

Kamarádi Charlie a Gárl rádi cvičí, snaží se být v co nejlepší formě fyzicky i psychicky a v tomto podcastu společně sdílí své zkušenosti, rady a názory. Při poslechu Za Hranicí Fitness se dozvíte zajímavé informace napříč všemi sférami, které se ke zdravému životnímu stylu vztahují. Nejedná se však o žádné striktní vštěpování toho, co kdy jíst a kolik kilo zvednout na benchpressu.

Fórum Bez frází

Bývalá plavkyně Lucie Šilhánová v minulosti moderovala Ranní show na Evropě 2, aktuálně její hlas můžete slyšet v podcastu Fórum Bez frází. Pozoruhodné sportovní příběhy, žádné ohrané fráze, zajímaví hosté a také problémy, které svět sportu palčivě sužují. To vše a mnohem více si můžete poslechnout v epizodách, které vychází jednou týdně.