Prázdniny končí a léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Na řadu proto přichází naše rubrika s klipy měsíce. Srpen byl opět velice plodný a nebylo lehké vybrat. Těch našich deset nejlepších najdete na následujících řádcích a pokusí se vám zpříjemnit poslední okamžiky léta.

Ed Sheeran (Zdroj fotografie: Warner Music)

Lorde – Perfect Places
Projev novozélandské zpěvačky Lorde je poněkud specifický. A ne každému je po chuti. Ústřední postavou nového klipu k singlu Perfect Places se ujala sama. Proto ne úplně každému musí sednout. Kromě její osoby, která v klipu hraje hlavní roli, zde najdeme ale především kouzelné ukázky přírody. Ať už to jsou záběry z pláže nebo z džungle. V tom se nachází kouzlo této novinky.

Ed Sheeran – Bibia Be Ye Ye
Záběry pořídil režisér Gyno Gyimah v Africe, kterou zpěvák v minulém roce navštívil, přesněji řečeno Ghanu. A její přirozená krása ho očividně zasáhla. Na Instagramu se vyznává z lásky k africké kultuře, jídlu, hudbě i přírodě a přiznává, že chtěl krásu kontinentu prostřednictvím nového videa všem ukázat. „Není to singl, ale je léto. A proč nemít letní písničku s dobře vypadajícím klipem, aby si lidé trochu užili?“
Připomeňme, že písnička pochází z Sheeranovy třetí desky vydané letos v březnu. Hudebník album v příštím roce přijede ještě jednou představit do Evropy, Českou republiku i Slovensko ale znovu mine.

Guardians Inferno – Marvel Studios’ Guardians of the Galaxy Vol. 2
Tentokrát poněkud netradiční hudební klip. Jedná se o písníčku, která zazněla během závěrečných titulků druhého dílů Strážců Galaxie. Ústřední postavou je David Hasselhoff, jenž představoval pro Sta-Lorda vysněného otce. Dále se pak v klipu objeví herci ze zmíněného filmu, jako Zoe Saldana, Chris Pratt, Dave Bautista a i režisér James Gunn. Závěrečným hrdinou pak je otec Marver Universe Stan Lee. To vše stylizované do 80. let.

Charli XCX – Boys
Většinou hlavní postavou klipů bývají polonahé krásky. Čím odhalenější tím lepší. V Boys se konečně i ženy dočkaly svého. Charlie XCX obsadilo do svého klipu mnoho známých tváří. Jmenovat můžeme Joe Jonase, Dana Smithse, Ezra Koening a opravdu mnoho dalších. Režie se ujala sama zpěvačka, a jestli výsledek stojí za to, se musíte přesvědčit sami.

BØRNS – Faded Heart
Tento umělec se u nás zastavil minulé léto jako předskokan The Neighbourhood a show jim ukradl. Momentálně přichází s novým albem a Faded Heart je první vydaný singl. Umělec je poněkud zvláštní osobnost a má výstřední styl oblékání. To se projevuje i v klipu. Dalo se by se říct, že je trošku divný, ale u něj to máme rádi. Lehce morbidní klip se zajímavým nápadem přesně vystihuje jeho tvorbu.

Katy Perry – Swish Swish (Official) ft. Nicki Minaj
Klipy Katy Perry patřily vždy k těm nejlepším. I tady se překonává a vytvořila velice vtipný klip, který nemáte problém dokoukat do konce. Jedinou připomínku máme k části s Nicki Minaj. Ta si zde střihla svůj obvyklý polonahý výstup, který se do klipu sice hodil, ale našim očím i tak příliš nelahodil. Velice zábavný klip s neobvyklým basketbalovým složením.

Chinaski – Venku je na nule
Malá odbočka do českého koutku. Další kapela využila služby slavného české herce. Tentokrát se hlavní role ujal Petr Čtvrtníček. I když začátek vypadá nudně, pak se rozjede do překvapivého konce. Pro milovníky hudebnin až katastrofálního. Milé překvapení od Chinaski.

Prince – Kiss
Prodloužená verze ke klasice z roku 1986. Prince odešel do hudebního nebe minulý rok v dubnu. Hudební svět tím přišel o dalšího významného umělce.

Miley Cyrus – Younger Now
Po jejím divokém období teď přichází doba uklidnění. I když písnička nepatří k vrcholům její tvorby, klip je zajímavý, a byla by škoda ho opomenout. Zpěvačka klipem vzdává hold Elvisi Presleymu, jehož čtyřicáté výročí smrti se letos připomíná. Atmosféru dokreslují krásné dobové kostýmy.

Eskimo Callboy – VIP
Eskimo Callboy zavítali letos do České republiky na festival Rock for People. Vrátí se k nám ještě jednou na oslavu narozenin klubu Roxy.
Vraťme se ale ke klipu. Vypráví příběh života hudební hvězdy, především té rockové. K úderné písni vytvořili klip ve stejném tempu.