Deset lednových videoklipů, které nás v roce 2020 zaujaly

83
- Reklama -

První klipy v roce 2020, a v novém desetiletí, byla radost psát. A těžké vybírat. Mnoho velkých jmen otevřelo rok ve velkém stylu a mnoho z nich k nám i letos zavítá. Leden se nesl ve znamení barev, filmových odkazů nebo inspirací, zabrousil i do vztahové roviny, zamýšlel se nad dnešním světem, především ale bavil. 

Eminem – Darkness

Mnoho amerických umělců bojuje za zpřísnění vlastnictví zbraní ve Spojených státech. Právě tímto problém se zabývá Eminem ve svém novém klipu. Přidává ale i osobní pohled na nástup na scénu, který srovnává s přípravou střelce na jeho akci. Nejvíce působivou částí je závěr, kde se promítají na televizích záběry se zprávami o střelbách ve školách a na veřejných místech. Klip s velice důležitým poselstvím dostál pověsti Eminema i po hudební stránce a snad svým snažením pomůže něčeho dosáhnout.

The Weeknd – Blinding Lights

Pokud mezi vaše oblíbené filmy patří Drive s Ryanem Goslingem v hlavní roli, máte se na co těšit. Podobná atmosféra, hudební podkres, a hlavně jízdy autem nočním městem a boj o krásnou dívku. Dějově nenáročné, zato vizuálně působivé video. 

Billie Eilish – everything i wanted

Snová jízda Billie Eilish pokračuje i v novém roce. S pěti cenami ovládla Grammy za rok 2019 a boří historické milníky i rekordy. Do nového videoklipu vybrala spolu se svým bratrem Finneasem motiv auta projíždějícího městem. Jen s mnohem temnějším a depresivnějším nádechem. Billie tentokrát nevytvořila nic šokujícího, klip ale působí velmi emotivně. 

Berenika Kohoutová – Cože

Oživením české scény se poslední dobou stala herečka, a teď už i úspěšná zpěvačka, Berenika Kohoutová. Další singl Cože se zaobírá vztahy, především jejich konci. Nejen text, ale i klip, je o rozchodových větách, které ona nebo její přátelé vyslechli od svých dnes již bývalých protějšků. Přestože videoklip není ničím převratný a jde především o záběr na zpěvaččin obličej s míhajícími se útržky rozhovorů, díky její herecké průpravě dokáže po celou dobu udržet vaši pozornost. A koho by taky nepobavily vyřčené rozchodové perly? 

Jonas Brothers – What A Man Gotta Do

Pompézní klipy Jonas Brothers umí. Zvlášt, když na pomoc opět přizvou své manželky. What A Man Gotta Do se hodně podobá stylem i dějem Sucker, má ale své vlastní kouzlo. Jedná se o tři rozdílné minifilmy, kde má každý pár svoji hlavní roli. Nepřišli s ničím novým a je viditelná filmová inspirace, svou energií a pozitivním nábojem ale baví. Navíc jako bonus jsou na závěr nepodařené záběry, což je obvykle zárukou dobré zábavy.

Green Day – Oh Yeah! 

Pořadatelé Rock for People si jistě mnou ruce nad získáním Green Day pro letošní ročník a nelitují kvůli nim změny termínu. Však také už hlásí na hlavní hvězdy vyprodáno, a to nejen jednodenní, ale i třídenní vstupenky! Navíc teď kapela přichází s novinkou Oh Yeah! Videoklip o zvrácenostech a zvláštnostech dnešní doby se jim rozhodně povedl. Absurdita lidí, jejich posedlost sociálními sítěmi, slavnými osobnostmi i sami sebou vás nenechá vyjít z údivu. 

ROSALÍA – Juro Que

Španělská rodačka své kořeny nezapře a ani se o to nesnaží. Jinak by nedala přednost své mateřské španělštině před angličtinou, se kterou i tak sklízí úspěchy. Jižanským stylem se vyznačuje i její nový klip s pořádnou dávkou vášně a syrových emocí. Příběh je o zamilované dívce, jejíž milenec se dostane do vězení a ona na něj čeká a chodí ho navštěvovat. Pro ty, co neovládají španělštinu, jsou doplněny titulky, takže se v ději neztratíte. Výrazný interiér a kostýmy doplňují zajímavě propracovanou scénu, která perfektně vystihuje obsah textu i jeho atmosféru. 

Dua Lipa – Physical 

Dua Lipa má talent na působivé taneční videoklipy, které nenudí, ale naopak překvapují svou nápaditostí a akcí. Velkolepá novinka kromě tanečních scén s velkým množstvím tanečníků v barvách duhy doplnila i o animace, jež dodávají na dynamičnosti. Navíc barevné provedení s rozdělením na jednotlivé barevné úseky, které se následně spojí v jeden, je úchvatné. 

James Blunt – Monsters

Nový videoklip Jamese Blunta k aktuálnímu singlu Monsters přiměje všechny fanoušky k slzám. Populární zpěvák nedávno oznámil, že jeho otec, plukovník Charles Blunt, vážně onemocněl. Bluntův nový singl a klip je poctou umírajícímu otci, který si v klipu také zahrál. Po celý videoklip, který je velmi minimalistický a natáčel se na jeden střih, se snaží ovládat slzy a divák vidí jeho syrové emoce. Jakmile se kamera přesunuje z detailu na celek, je zřejmé, že Bluntův otec seděl celou dobu vedle něj. Veškerý výtěžek z písně Monsters zpěvák věnuje organizaci Help For Heroes a British Legion.

Gorillaz – Momentary Bliss ft. slowthai & Slaves

Virtuální kapela Gorillaz přichází s novým projektem Song Machine, kde budou postupně představovat tvorbu nových písní. Jako první vypustili do světa Momentary Bliss, na kterém se podíleli Slaves a slowthai. Další díly budou postupně přibývat během celého roku. Pro naši rubriku je ale zajímavé kromě nahlédnutí do tvůrčího procesu i zakomponování virtuální kapely do celého videa. Protože oni v klipu opravdu jsou a tvoří své písně.