Deset zářijových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

128

Po festivalové sezóně přišel opět čas přesunout se do hal po celém světě. A jak to tak zatím vypadá, Česká republika bude během podzimu a zimy nabitá koncerty. Umělci ale nelení ani po vizuální stránce a září přineslo nepřeberné množství skvělých počinů. I proto jsme měli těžké srdce, když jsme nějaké klipy museli vynechat. Přesto na následujících řádcích najdete ty největší skvosty, které září přineslo.

Muse – Pressure

Jak na obzvláště nudný maturitní ples? Stačí pozvat Muse. Ti vám vytvoří party, na kterou do smrti nezapomenete. A může se to stát velmi brzy. Normální nudný středoškolský ples se zvrhl v postapokalyptický boj o život. Muse navazují na svoje předchozí klipy, které se nesly v podobném duchu. Berme to jako přípravu na jejich nové album Simulation Theory, které vyjde již 9. listopadu.

Emma Smetana & Jordan Haj – Lost and Found

Na české scéně se objevilo režisérské duo, za které by se nemusela stydět ani zahraniční produkce. Tentokrát se Givinar Kříž a Jordan Háj vyřádili v klipu k novince Emmy Smetany Lost and Found. Háj se kromě režie podílel i na hudební stránce písně. Za kulisy, kostýmy a celkovou stylizaci by se nemuseli stydět ani tvůrci legendárního seriálu z 80. let Návštěvníci. Právě ve stylu podobnému této legendě je vytvořen celý klip. A atmosféru dotváří i prostory karlovarského hotelu Thermal. Skvělé kostýmy, make-up a celkové jiskření mezi reálným párem vytváří opravdu velice povedený klip, před kterým smekáme.

Marshmello ft. Bastille – Happier

Jestliže chcete ukápnout nějakou tu slzu, právě jste našli to pravé pro vaši náladu. Přestože název a celková barevnost klipu vyváří veselý dojem, nic moc takového tady neočekávejte. Příběh o vztahu mezi dívkou a jejím psím přítelem má jasný konec. Ale ne vždy je vše tak černobílé. Kromě této novinky vypustil Marshmello ještě další klip k singlu Stars, který také rozhodně stojí za zhlédnutí.

The Black Eyed Peas – BIG LOVE

Legendární americká kapela pokračuje ve svém návratu. Po vydání červencového singlu Get It se opět vracejí v novince Big Love k tématům, která hýbou Amerikou. Od pouličního násilí se přesunuli k problematice zbraní ve škole. Hned úvodní nápis varuje před násilnými scénami, kterých v klipu není málo. Vždyť první polovina videa znázorňuje útok studenta na své spolužáky se střelnou zbraní.

Druhá polovina se ale od této problematiky trochu vzdálila a poukázala na další téma. Tím je nelegální migrace na jižní hranici USA a následné odtržení dětí od rodičů po jejich zatčení. Děti jsou pak drženy v detenčních táborech. Cílem není jen nás ohromit silnými záběry, ale také donutit nás zamyslet se nad celou věcí. K tomu nás vede nápis v posledních vteřinách klipu: „Berou děti od rodičů, ale zbraně od dětí nedrží.“

Childish Gambino – Feels Like Summer

Po velice silném klipu This Is America přišel Childish Gambino s novým, tentokrát animovaným klipem. A opět v sobě schovává skryté poselství. Ty většinou nesou jednotlivá camea slavných osobností. Pro jejich význam ale většinou musíte znát souvislosti. Jak jinak bychom přišli na důvod, proč Michelle Obamová utěšuje Kanyeho Westa? Pokud vás ale klip zaujme a chtěli byste vědět víc, zabruste do útrob internetu. Najdete mnoho článků, které se symbolikou zabývají.

Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born)

Pokud chcete vidět Lady Gagu v trochu jiném kabétě, máte jedinečnou příležitost. Nejedná se o klasický hudební klip, ale o video k ústřední filmové písni z novinky Zrodila se hvězda, kde Gaga hraje hlavní roli. Konečně zase jednou vyniknou její pěvecké kvality, které nebudou schované pod extravagantními kostýmy. A jako bonus uvidíte překvapivě dobrý zpěv Bradleyho Coopera.

Kanye West & Lil Pump ft. Adele Givens – I Love It

Zaznamenali jste v poslední době meme nebo jiné obrázky s Kanyem nebo jinými umělci ve velice prostorném kostýmu? Tak inspiraci čerpali z tohoto klipu. Přestože má video lehce přes dvě minuty a nic se v něm nestane, dokázal vzbudit velké ohlasy. I když spíše úsměvné.

5 Seconds Of Summer – Valentine

Neočekávejte žádný velký příběh. Tento klip je spíše o hře se střihem a s různými efekty. Právě hra s barvami nebo jinými úpravami byla v září velice populární a našli byste ji i v dalších klipech. Přesto Valentine vynikla něčím speciálním nad ostatnímu. Že by to bylo těmi skvělými kostlivci?

Eminem – Lucky You ft. Joyner Lucas

Co zaujme už na první pohled, jsou stvoření se svítícíma červenýma očima, která oba aktéry v klipu pronásledují. Poměrně pochmurný klip rozjasní prostřední část, kdy se nad svým doprovodem oba pozastaví a diví se, proč jsou s nimi. A proč navíc dělají všechno po nich. Právě toto odlehčení je tím bodem, kdy na vás klip udělá dojem.

Hozier – Nina Cried Power ft. Mavis Staples

Hozier po čtyřech letech konečně přichází s novou hudbou. A i on vytvořil další klip, jenž je spíše o atmosféře a prožitku než o příběhu. To mu ale neubírá na kráse a zajímavosti. Protože pozorovat posluchače, kterým právě hraje do uší stejná hudba jako vám a vidět, jak hudbu prožívají oni, je stejně fascinující. Atmosféru se záběry na jednotlivé posluchače navíc dotváří krásná a zajímavá světla.