Deset březnových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

Konečně jsme se dočkali jara a teplejšího počasí. Aby slunečné dny byly ještě více prozářené, přinášíme vám nejnovější várku hudebních videoklipů. Jak je vidět, jarní nálada ovlivnila i umělce a jejich videa jsou plná pozitivní energie a vtipu.

1Jonas Brothers – Sucker

Kýčovité, přepychové a vtipné. Tak by se dal popsat nový videoklip od Jonas Brothers. Svým comebackem překvapili a zároveň potěšili mnoho fanoušků. A rozhodně se jim hned úvodní singl a videoklip povedl. Na pomoc si přizvali své manželky, v případě Joa Jonase snoubenku Sophie Turner (známá též jako Sansa z Hry o trůny), které ve videu hrají významnou roli. Jak je vidět, mají bratry pod palcem. Jestli je tohle začátek, máme se ještě na co těšit.

2Freya Ridings – You Mean The World To Me

V následujícím klipu se objevila další hvězda fenoménu Game of Thrones, tentokrát Maisie Williams. Ztvárnila hlavní postavu dívky, která řeší svůj vtah s otcem. Emocemi nabitý klip o těžkých rodinných vztazích a o tom, jak je někdy složité vycházet se svými bližními. V podstatné části videa se objevuje i sama zpěvačka a slouží i jako kotva pro hlavní hrdinku. Jen by jí podle nás mohla dát trochu více prostoru.

3Wiley, Sean Paul, Stefflon Don – Boasty ft. Idris Elba

Jestli si nějaký videoklip zaslouží ocenění za práci s kamerou a střihem, je to rozhodně Boasty. Zajímavé prolínání jednotlivých scén dodává celému videu na dynamičnosti a snáze tak udrží vaši pozornost. Skvělé obsazení v čele s malým „bosem“ a Idrisem Elbou je jen třešničkou na dortu.

4Carly Rae Jepsen – Now That I Found You

Milujete kočky? A milujete je hodně? Pak se vám Carly strefila do vkusu, protože tady si jich užijete víc než dost. Během deštivé noci najde zpěvačka opuštěnou kočku na ulici a neváhá si ji vzít domů. Nahradí tak v jejím srdci místo muže jejích snů. Jenže jedna není dost, a nakonec jich má tolik, že je jen stěží spočítáte. Rozhodně se vyplatí sledovat klip až do konce, přišli byste totiž jinak o malé překvapení.

5George Ezra – Pretty Shining People

George Ezra se vrátil na začátek své kariéry, kdy bojoval o nahrávací smlouvu. Jenže tentokrát je jeho osud v rukou dětí. Ty mají na starost jeho novou image, marketing, choreografii pro vystoupení, a dokonce musí projít i kurzem, jak se správně usmívat do objektivů fotoaparátů a na selfie fotkách. S velkou nadsázkou pojatý klip, který baví svou odlehčeností. Ezrova hudba je nabitá pozitivní náladou, která se do vás skrz klip a hudbu vlévá. Jaké to je naživo, zjistíte v květnu v pražské Tipsport areně.

6Billie Eilish – bad guy

Zbrusu novou hvězdičku Billie Eilish si šťastlivci, na které se dostalo s lístky, poslechnou už v srpnu v pražském Foru Karlín. Nejen pro ně je tady nový klip, který bezesporu stojí za zmínku. Pokud jste měli čest s její předchozí tvorbou, určitě jste zaregistrovali, že ráda šokuje a nebojí se ničeho. Bad guy zaujme barevnými kontrasty, které jsou v rozporu s postavou a temným textem písně. I díky jejímu hypnotickému hlasu klipem jen proplujete a než se nadějete, jste na konci. A chcete to ještě jednou.

7P!nk – Walk Me Home

Nádherně zpracovaný videoklip založený především na taneční choreografii. P!nk je známá svými skvělými tanečními a akrobatickými schopnostmi, které opět prokazuje i v této novince. Svůj taneční doprovod vyměnila za stíny, se kterými proplouvá nočním městem. Právě hra s nimi je to, co nás na klipu baví. Sice je to již trochu ohraný kousek, ale stále má své kouzlo.

8Wallows – Scrawny

Těžký souboj svádí hlavní hrdina v boxerském zápasu. Proti svému protivníkovi z jiné váhové kategorie nemá šanci. Nebo snad ano? Zpočátku dostává pěkně na frak, v závěru to ale vypadá, že přeci jen všechno není ztraceno. Velice dobře příběhově zpracovaný klip prokládaný záběry na kapelu, který oku sice lahodí, přesto v srdci úplně nezakotví. Za zkouknutí ale stejně stojí.

9Hozier – Dinner & Diatribes

Další videoklip od umělce, který si v srpnu najde cestu do Prahy. V hlavní roli exceluje svým výkonem herečka Anya Taylor-Joy. Přestože dějová linka není tak zřejmá, stejně vás zaujme emocemi, které z klipu přímo srší. Temný děj dokresluje i podmanivá hudba a nádherné kulisy a kostýmy. Zvláště závěr, kdy Hozier skončí v plamenech, je strhující.

10NIK TENDO – Bude Líp ft. Hasan & Kamil Hoffmann [prod. Konex] OFF VD

Hodně silný klip, který ukazuje, jakou sílu může mít hudba v lidských životech. Sledujeme tři příběhy mladé fotbalistky, školáka a taxikáře, kteří se cítí ve svých životech ztraceni.

Školák je vyloučen ve škole z kolektivu, stejně tak fotbalistka ve svém týmu. A taxikář nemůže v životě najít štěstí, jen ho vidí u ostatních. Všichni hrdinové chtějí skoncovat se svým životem, nakonec ale poslední krok neudělají. Najdou CD, které jim pomůže útrapy v životě překonat.