TOP deset prosincových klipů, které nás zaujaly

152

Rok 2017 je definitivně za námi, ale stále zbývá představit vám ty nejzajímavější klipy, které se na scéně během posledního měsíce objevily. Mohli jsme si díky nim zpříjemnit poslední okamžiky roku nebo okořenit odpočinek během vánočních svátků. Loňský rok přinesl plno krásných zajímavých klipů a muziky. Doufejme, že i tento k nám bude tak štědrý.

10Demi Lovato – Tell Me You Love Me

I když na první pohled vypadá tento klip jako romantické video plné lásky, nenechte se zmást. Song o žárlivosti v partnerských vztazích, o připravenosti k velkému kroku a důvěře. I přes delší stopáž video ubíhá a vytváří příběh plný napětí a zvratů. Rozhodně stojí za to vydržet do konce, kde uvidíme nečekaný zvrat.

9G-Eazy & Halsey – Him & I

Tento videoklip byl natočen během jediného týdne v New Yorku a opět nám představuje partnerskou dvojici. Přesto v trochu jiném světle. V klipu je cítit jisté napětí, které ještě dokresluje styl, jakým je video natočeno.

8Barbora Poláková – A po válce Vánoce

První video k singlu Po válce z nové desky jsme mohli najít v listopadových tipech, Bára ale přišla ještě s dalším. První část byla vypuštěna na Štědrý den, konec roku přinesl celý klip. Videoklip je opět udělán ve zpětném chodu. Kromě Báry se v něm objeví i další známí čeští herci jako Martha Issová, Ivana Chýlková nebo Pavel Liška. Spolu s nimi se zúčastníme oslavy Nového roku. Neděste se dlouhé stopáže, na konci je velice dlouhé poděkování.

7Katy Perry – Hey Hey Hey

Něco tak kýčovitého tady dlouho nebylo. Katy se stylizuje do historické postavy Marie Antoinetty. Tomu odpovídají nejen kostýmy, ale i příběh. Přesto i na Marii Antoinettu, která byla známá svou zálibou v luxusu, by to bylo moc. Tolik barev a kýče. Ale právě díky tomu klip upoutá pozornost.

6Tomáš Klus feat. Tamara Klusová – A pak

Pro Tomáše je duet s jeho manželkou Tamarou splněním snu. Proto se nezapomnělo ani na klip, jehož režie se ujal Jordan Háj a Givinar Kříž. Vytvořili velice milé video, kde Tomáš hledá ve snech svou vyvolenou. Zajímavostí je, že během jedné ze scén manželé opět oblékli své svatební oblečení. Proto zbystřete u scény v indiánském.
A P.S.: V prosinci jsme také navštívili koncert Tomáše Kluse v Opavě, podívejte se na fotoreport!

5MGMT – When You Die

MGMT vždy dokáží svou tvorbou překvapit. A ani v tomto klipu neudělali výjimku. Co se děje po smrti pochybného kouzelníka? Odpověď na tuto otázku najdete ve videu. Kapela si úžasně hraje s barvami a různými vzory. Tím vytvořili jedinečný vizuální zážitek.

4Eminem feat. Beyoncé – Walk On Water

Píseň o tlaku, který na vás při tvorbě vytváří okolí. Eminem po pěti letech přichází s novou deskou Revival. Na této písni spolupracoval s Beyoncé, jejíž krásný hlas si můžeme užít zvláště v refrénu. Eminem se ujal hlavní role a sám na velkém pódiu v prázdné hale rozjímá. Tato hlavní dějová linie je doplněna záběry na továrnu na texty. Poměrně povedený klip s dobrým nápadem.

3JAY-Z – Marcy Me

Policisté hledají ozbrojeného muže černé pleti. Do akce je povolána i helikoptéra, která má v hledání pomoci. Kontroluje všechny černochy. Tak pronásleduje i malého chlapce, jenž běží pro nákup na střešní party. Jay-Z opět situuje svůj klip do prostředí černošské komunity. A díky němu máme další hezký náhled.

2Macklemore feat. Dave B & Travis Thompson – Corner Store

Velice zábavný klip, ve kterém si Macklemore zahrál více než jednu roli. Kostyméři se zde vyřádili. V Americe je možné pít od jednadvaceti let, přesto se vždy najde způsob, jak zákon obejít. A kluci si poradili, i když si následně způsobili problémy.

1Avicii feat. Vargas & Lagola – Friend Of Mine

Je důležité upozorňovat na choroby, které přináší stáří. V klipu vidíme pár, kde jeden z partnerů trpí Alzheimerovou chorobou. Tato nemoc vás postupně zbavuje vzpomínek, až zapomenete na vše včetně lidí, které milujete. Důležité ale je to nevzdávat. Proto zde procházíme vzpomínkami, kdy vše bylo ještě v pořádku. Tento klip má poselství, které by nemělo být zapomenuto.