Deset dubnových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

Vtípky spojené s prvním aprílovým dnem už máme všichni za sebou a jaro je oficiálně tady. Pokud tedy zrovna nečekáte na nový díl Game of Thrones nebo si nerezervujete lístek do kina na poslední Avengers, je potřeba si první jarní dny (nebo začínající zkouškové období) nějak zpříjemnit. A čím jiným než novou hudbou s pořádně vyšperkovanými videoklipy.

1Madonna, Maluma – Medellín

Provokativní královna popu je opět na scéně. Tentokrát spojila své síly se zpěvákem Malumou a vznikla další anglicko-španělská jarní pecka. V sedmi minutách uvidíte transformaci legendární bohyně v sexy lektorku latinskoamerického tance, kolumbijskou nevěstu nebo matadorku, která i po zlých zkušenostech neztrácí víru v dobro ani samotné lidi. Povedenému videoklipu zkrátka nic nechybí. Jedna, dva, cha-cha-cha!

2Jonas Brothers – Cool

Jonas Brothers po nedávném comebacku oficiálně oznámili turné po Spojených státech a přišli s videoklipem k nové vyletněné písničce s jednoduchým názvem Cool. Tentokrát si sice k natáčení nepřizvali ani Sansu Stark (Sophie Turner) ani bývalou Miss Universe (Priyanka Chopra), zato vsadili na osvědčenou klasiku v podobě žlutého Ferrari a barevných bikin. Jsou to pořád ti staří (nebo vlastně noví) dobří Jonas Brothers.

3FKA twigs – Cellophane

Drobná Britka tentokrát ukázala, že umí nejen zpívat, ale také ovládá pole dance. Kráska ve vysokých podpatcích a nohama dlouhýma až do nebes zahalena do zlatého celofánu, který společně se slovy ‚all wrapped in cellophane, the feelings that we had‘ využila jako metaforu pro vztah. Myslím, že z toho budete uneseni.

4Lil Uzi Vert – That’s A Rack

Je docela těžké přijít s něčím novým a originálním, pokud nejste zrovna Kendrick Lamar. Videoklipy rapových písniček, stejně jako samotné texty, se často točí okolo sexu, peněz nebo rychlých aut. Lil Uzi Vert něco z toho vynechal, vyskočil na bílé piano, obklopil se symfonických orchestrem v podání nahých slečen a začal zpívat. That’s a rack. That’s a rack.

5Lil Dicky – Earth

Lil Dicky je tak trochu jiný rapper a z nějakého důvodu mi přirostl k srdci. Animovaný videoklip k nové písničce Earth vydal na oslavu Dne Země především jako připomenutí problému klimatických změn. Na pomoc přizval přes třicet umělců, kteří se ve videoklipu objevili. Justin Bieber jako pavián nebo Miley Cyrus v roli slona… chtěl tím snad něco naznačit? Důležité ale je, že jde o podporu nadace Leonarda DiCapria, protože Země je naše planeta a náš domov.

6BTS – Boy With Luv feat. Halsey

Dlouho jsem obrovský poprask okolo tohoto korejského K-popového boy bandu nechápala. Tentokrát spojili své síly s Halsey (které je v poslední době taky všude plno), vydali klip k novému songu Boy With Luv a musím uznat, že to není vůbec špatné. Za těch pár let na hudební scéně se už naučili, jak zapůsobit na holky, takže rozhodně nechybí vytuněné taneční kreace ve stylu Backstreet Boys ani pořádná dávka upřených pohledů.

7ZAYN – Stand Still

Zaynovi to jde s videoklipy stejně tak dobře jako s hudbou. Slečny tentokrát asi nepotěším, protože tady neuvidíte jeho nahé tělo, zato se můžete kochat záběry člověkem pomalu netknuté přírody. Hory, lesy, pláže. V jednoduchosti se totiž stále skrývá krása.

8Kygo, Rita Ora – Carry On

Při vytváření soundracku k novému filmu Pokémon: Detektiv Pikachu spojili mimo jiné své síly i Kygo a Rita Ora a dali vzniknout jejich společné novince Carry On. Právě z toho důvodu je videoklip plný pokémonů, úryvků ze samotného filmu a v neposlední řadě blonďaté zpěvačky, která si ve filmových kulisách sama hraje na detektiva.

9Louis Tomlinson – Two of Us

Prostřednictvím této písničky se zpěvák snažil vypořádat se smrtí své matky. Spojil ji s příběhem Richarda, který na následky Alzheimerovy choroby ztratil svou milovanou ženu a rozhodl se mu splnit jeho seznam nesplněných přání. Jízdu na horské dráze, první tetování i vystoupení před velkým publikem. Dojemné. Tak by se dal jedním slovem popsat nový videoklip bývalého člena One Direction, Louise Tomlinsona. #LouisAndRichard

10FattyPillow – ZE TMY

Karel Sivák alias FattyPillow svou youtuberskou kariéru na hřebík zatím pověsit nehodlá, po veleúspěšné skladbě Kontroverzní však poslal do světa písničku ZE TMY.

Klidnější skladba se vám bude snažit otevřít oči a přestat se bát, protože každý má právo na úspěch a na štěstí. Oceňuji jednoduchý klip, jehož natáčení (jak sám Fatty na jednom ze svých streamů říkal) zase tolik jednoduché nebylo. K předání důležité zprávy skrze skladbu totiž nepotřebujete rychlá auta ani polonahé modelky – obvykle stačí silný text a upřímnost.