První klipy roku 2018 jsou na světě! A v lednu jich tedy bylo požehnaně. Pokud takový bude celý rok, máme se na co těšit. Tento měsíc překvapil svou různorodostí. Dočkali jsme se animovaných klipů, koláží a zajímavých příběhů. Opět vám přinášíme ty, které nás nejvíce zaujaly. A byla to opravdu těžká volba. TOP 10 nejzajímavějších klipů, které vyšly během ledna, je tady.

První klipy roku 2018 jsou na světě! A v lednu jich tedy bylo požehnaně. Pokud takový bude celý rok, máme se na co těšit. Tento měsíc překvapil svou různorodostí. Dočkali jsme se animovaných klipů, koláží a zajímavých příběhů. Opět vám přinášíme ty, které nás nejvíce zaujaly. A byla to opravdu těžká volba. TOP 10 nejzajímavějších klipů, které vyšly během ledna, je tady.

Franz Ferdinand (Autor fotografie: David Edwards)

1Franz Ferdinand – Feel The Love Go

Představujeme retro klip v podání skotské skupiny Franz Ferdinand. Jejich nové album vyjde v únoru a u nás ho představí již v březnu ve Foru Karlín. Novinka Feel The Love Go je zabalena do kostýmů z druhé poloviny minulého století a styl dotváří napodobenina obrazu starých kamer. Text písničky šíří lásku a i to je možná cíl léčitele nebo gurua, který má v klipu ústřední roli. Zábavný a neobvyklý klip se skvělou hudbou.

2U2 – Get Out Of Your Own Way

Na současnou politickou situaci, především ve Spojených státech, poukazují U2 ve svém novém klipu. Přestože se jedná o animovaný kousek, je jasné, koho jednotlivé animace mají představovat, ať už členy U2, nebo Donalda Trumpa. Tato kapela se vždy vyjadřovala k politickým událostem a sám frontman Bono je velkým aktivistou. V klipu hlásají mír, lásku a svobodu. A video nejrůznější situace svými animacemi krásně zobrazuje.

3Superorganism – Everybody Wants To Be Famous

Jedním slovem – šílenost. Ale baví to. Už jen holčička se slunečními brýlemi, která je hlavní postavou, je perfektní. Klip je opravdu hodně barevný, scény se rychle střídají, a i přesto je zde příběh. Vše je stylizováno do momentálně populárního youtuberingu. Nechybí ani reklamní vložka. Opravdu zajímavá práce, která rozhodně zaujme.

4Vance Joy – We’re Going Home

Klip má velice smutné téma. Sledujeme starší paní, které právě umřel manžel a ona vzpomíná na společně prožitý život. Příběh je ale krásně zpracovaný a především prostředí, kde paní vzpomíná, je nádherné. Zásadním a nejkrásnějším momentem je její tanec s komparzem oděným do černé barvy v pustině. Tato scéna skoro bere dech. Vkusně a nádherně zpracované video.

5Dua Lipa – IDGAF

V tomto videu zabírají nejvíce prostoru taneční čísla, při kterých můžeme ocenit pohybové dovednosti zpěvačky. Nejedná se o nic převratného, ale přesto je klip zajímavý. Je to především práce s barevnými kontrasty, kdy se prolínají dvě skupiny, každá v jiné barvě. Vytvoří se tím náboj, který někdy u podobných klipů postrádáme.

6Beck – Fix Me

Možná až moc roztomilý klip s rozkošnou malou holčičkou a pejsky. Kombinace psů a dětí je trošku klišé, přesto se mu tvůrcům podařilo částečně vyhnout. Především díky drobným detailům, hlavně u kostýmů psa. Když si dítě čte, pes má brýle. Na Halloween jsou sladěni do stejného oblečení. A to vám vykouzlí úsměv na tváři. Jen tu reklamu na granule si mohli odpustit.

7First Aid Kit – Fireworks

Videoklip v retro kabátě krásně vystihuje atmosféru písně. Ocitáme se na americkém maturitním plese, který je jako vystřižený z 80. let. Nicméně se nejedná o klasický bujarý americký večer, ale o překvapivě ponurou událost. Proto více vynikly efekty a nádherně provedené scény. Především část s pokojem s noční oblohou je nádherná. Zajímavé i záběry připomínající kaleidoskop.

8Fall Out Boy – Church

Už podle názvu bychom mohli uhádnout, kde se klip bude odehrávat. Kostelních prostorů využila tato americká kapela ke svému koncertu. Ale kapela není ústřední postavou klipu. Tou je zamilovaná dvojice, která se koncertu účastní. Bohužel není jejich lásce přáno. Ponurejší klip využívá prostoru a potemnělé atmosféry. Především kostelní zvony v pozadí písně skvěle dotváří celý videoklip. Hezkým prvkem je i osvětlená rakev s frontmanem Patrickem Stumpem.

9Jack White – Connected By Love

Velice zajímavý klip o lásce. Nejedná se o žádnou romantiku, ale o rodinu. Postavy jsou zobrazeny v různých životních situacích, ať už je to starost o babičku, děti nebo vnuka. Zajímavým prvkem je i neustále přibližující se rudý měsíc a další zobrazení přírodních procesů. Tento klip rozhodně stojí za zhlédnutí už jen kvůli skvělému zpracování a příběhu.

10Jorja Smith feat. Stormzy – Let Me Down

Let Me Down je další klip se silným a zajímavým příběhem. Přestože to na počátku vypadá, že se jedná opět o romantiku, je to rozhodně naopak. Sledujeme příběh nájemné vražedkyně, která si jde pro svoji další oběť. Tím je mladý tanečník. Jeho scény jsou velice působivé díky zajímavým baletním kreacím. Videoklip překvapí svou odtažitostí a chladností. Hrdinka jde bez milosti za svým cílem. Tomu odpovídá i temnější stylizace.