Jsme si velmi dobře vědomi, že pořízení šperku není žádná levná záležitost. A ačkoli vás nechceme trápit, milé dámy, stejně vás na pár kousků upozorníme. V České republice se totiž nachází několik mistrů klenotníků, jejichž kouskům se těžko říká ne. Podívat se můžete, případně i náš článek ukázat partnerovi, a kdo ví, brzy přeci budou Vánoce…

Klenoty jsou nadčasové a podle toho jsou i vyráběny. Ve zlatnictvích najdete tenké řetízky, klasické perlové náhrdelníky i jednoduché prsteny. Vedle nich však můžete objevit i trendy designové kousky pro odvážnější.

Letos letí asymetrie, zvláště v náušnicích, kdy jedna je dlouhá a druhá například pecka. Dále se nosí výrazné i jemně tvarované náhrdelníky. Řetízky i náramky je možné vrstvit přes sebe. Pokud mají šperky konkrétní tvar, vévodí zvířecí či květinové motivy.

Granát Turnov

Granát, d.u.v. (družstvo umělecké výroby), Turnov má více než šedesátiletou tradici výroby šperků s českými granáty v České republice. Je jediným vlastníkem českých granátových dolů, z nichž vyrábí vlastní šperky.

Český granát má nejvyšší postavení i mezi granáty těžených z dolů v jiných zemích. Má totiž zcela jedinečné vlastnosti jako tvrdost, lomivost světla, ohnivě červenou barvu či odolnost vůči vysokým teplotám.

Granáty najdete na všech možných špercích, nejvíce však vyniknou na náhrdelnících. Naší volbou je proto tento výrazný náhrdelník s temně rudými kameny.

Granát Turnov
JK Jitka Kudlackova Jewels

Česká rodinná dílna s více než dvacetiletou tradicí vyrábí vedle designových kolekcí i šperky na míru. Jitka Kudláčková, zakladatelka, spolumajitelka společnosti a designérka nabízí také poradenství, kdy vám pomůže s výběrem nejvhodnějšího šperku.

Nás na jejich e-shopu nadchnul originální zlatý náhrdelník ze sportovní kolekce Tricolor. Jednoduchý elegantní design je kombinací tří druhů zlata doplněný brilianty. Minimalistický šperk se skvěle hodí k oblečení s hlubokým výstřihem. Dokonale podtrhne krásu své majitelky.

JK Jitka Kudlackova Jewels
Kadaník RINGS

Zlatník a návrhář Michal Kadaník vyrábí šperky od svých 16 let, prvním byl přívěšek pro jeho matku. Hned o rok později vyrobil svůj první prsten, a právě na zásnubní a snubní prsteny se dnes specializuje.

Za své výtvory získal i několik designových ocenění. Z jeho kolekce BIO nás zaujaly moderně designované snubní prsteny Rotilia, na nichž obdivujeme kontrast mezi matným podkladem z bílého zlata a lesklými brilianty.

Kadaník RINGS
LEOLA

Češka Eva Toledo Flores, rozená Zajícová, propadla perlám během svého pobytu v Itálii. V roce 2010 tak založila v Česku klenotnictví LEOLA, jež se zaměřuje jen na šperky z perel. Do šperků, vyráběných v Praze, se používají sladkovodní perly a mořské Akoya v nejvyšší možné kvalitě (AA / AAA), dále perly tahitské a Cortézovy.

Perly jsou navlékány na hedvábnou nit německé výroby a doplněny jsou komponenty výlučně ze stříbra a zlata. Pro nás je krása perel nadčasová a tento náhrdelník unosíte při mnohých příležitostech a k téměř každému outfitu.

LEOLA
Zlatnictví Rýdl

Společnost působí na trhu od roku 1999 a zakládá si na osobním přístupu ke každému klientovi. Přestože základním pilířem je výroba zásnubních a snubních prstenů, je nabídka tohoto zlatnictví mnohem širší.

Nás zaujaly tyto skvostné náušnice z bílého zlata zdobené osmi třpytivými kameny. Je možné je pořídit se zirkony, avšak krása a lesk briliantu je nepřekonatelná. Náušnice v klasickém elegantním provedení dokonale rozzáří tvář každé dámy.

Zlatnictví Rýdl

Na článku spolupracovala Pavla Kalousová.