Nejlepší únorové klipy, které nás zaujaly

141

Uběhl nejkratší měsíc v roce a je tady opět čas na klipy měsíce. Umělci v únoru nelenili a dočkali jsme se plno umělecky i hudebně zajímavých výtvorů. Na světlo světa se znovu dostávají hudební legendy, o kterých nebylo na hudební scéně v minulých letech slyšet, nezahálí ale ani kapely, které na scéně působí mnohem kratší dobu.

1Justin Timberlake – Man of the Woods

Povedený klip, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Ne každý den vidíte Justina Timberlaka jako dřevorubce. Do jeho převleku je stylizovaný celý klip, včetně prostředí a jeho kolegů. I přes neobvyklé prostředí nejsme ochuzeni o jeho taneční umění, které tentokrát předvedl i s jeho manželkou Jessicou Biel. Pro jeho velké fanynky čeká na konci malé překvapení. Ne, nebude se svlékat. Ale alespoň ho tam budete mít rovnou čtyřikrát.

2Paramore: Rose-Colored Boy

Další kapela, která zasadila svůj klip do 80. let. Retro se stává čím dál více trendy a každý měsíc můžeme najít klip, který se stylem vrací do let minulých. Paramore si vybrali televizní prostředí a chtěli tím upozornit na přetvářku, jež se nejen v showbusinessu tak hojně vyskytuje. Za dokonalým americkým úsměvem se skrývá nešťastná osoba, která nedostála svým dětským snům a nechává se ovlivňovat tabulkami a grafy manažerů.

3MGMT – Me and Michael

Nejnovější album MGMT vyjde už 9. 3. a měsíc před vydáním stihli ještě vydat poslední singl Me and Michael. Klip vypráví fiktivní příběh o dvojici, která ukradla písničku a vydávala ji za svou. Díky tomu získali slávu a peníze. Nic ale netrvá věcně, jen přátelství dvou hlavních hrdinů.
Jako většina klipů této kapely, je i tenhle poněkud zvláštní. Na jejich tvorbu si musíte trochu zvyknout, zato originalita je úžasná.

4Kendrick Lamar, SZA – All The Stars

Pokud už jste zavítali do kina na nejnovější film od Marvelu Black Panther, určitě jste tento song zaznamenali.

Film Black Panther: Marvelovka (nejen)
pro fanoušky komiksů

Jak zaznívá především z USA, film se stal důležitým snímkem pro afroamerickou komunitu. Nejen, že se film odehrává v Africe, většina herců a tvůrčího týmu je černé pleti. To se doposud u filmu od Marvelu nestalo. Hudby se ujal výrazný a populární umělec Kendrick Lamar a svou hudbou skvěle film doprovodil.

Ve stylu filmu je natočen i tento klip. Jedná se o krásně zpracované video, především potom část s umělkyní SZA a hvězdným pozadím. Nechybí hodně tance, hry s kostýmy, dekoracemi a interiéry. Závěr s africkou mapou z hvězd bere doslova dech.

5Eminem – River ft. Ed Sheeran

Úžasná spolupráce Eminema a Eda Sheerena, kterou odvedli na skladbě River, na klip nenechala také dlouho čekat. Oba zpěváci se ve videu, který řeší složité partnerské vztahy, sami objevili. Jedná se o velice emotivní příběh plný zvratů a náročných situací. Vše dokresluje zajímavá práce s interiérem, který má i symbolickou roli a dotváří napětí. Všem aktérům jsou kladeny během videa různé otázky, což dělá děj více autentickým. Klip je i pro Eminema osobní. Na konci řekne, co pro něj River znamená: „Something I needed to get off my chest.“ (Volný překlad: Něco, co jsem potřeboval ze sebe dostat.)

6BØRNS – I Don’t Want U Back

Tento americký interpret si v každém ohledu zakládá na uměleckém zpracování. Jeho klipy mají vždy neobvyklé provedení a jsou plné specifických záběrů, barev a střihů. V nejnovějším videu se ale přiklonil tématem spíše k mainstreamu. Jeho partnerkou se stala krásná dívka a jejich vztah je ústředním prvkem. Celý videoklip je založen na napětí, které mezi nimi panuje. Přesto ale nezanevřel na hru se záběry a barvami, takže se stále alespoň trochu odděluje od toho největšího středního toku.

7The Chainsmokers – You Owe Me

Jestli chcete klip s nečekaným koncem, tohle je pro vás to pravé. To, co na začátku vypadá jako normální nudný klip, se ke konci úplně zvrhne. Ale víc vám neprozradím. The Chainsmokers tímto videem rozhodně mile překvapili.

8James Bay – Wild Love

Přestože se opět dočkáme jako ústředního motivu lásky, nemusíme klip hned zatracovat. Dějová linie zde není moc silná, ale co zaujme, je zpracování. Graficky dotvořená hejna motýlů jsou hlavním motivem celého klipu. A je to krásná práce. A obyčejnému, možná i průměrnému klipu rázem dodají jedinečné kouzlo, které vás drží, a vy neodtrhnete oči.

9Portugal. The Man – Keep On

Popravdě stále úplně nevím, co si o tomto klipu myslet. Animovaný výtvor Portugal. The Man s ženami v latexu je možná až moc. Klip je ale přesto z výtvarného hlediska zajímavý. Animace jsou hezké a originální, i když to, co zobrazují, je na pováženou. Zaujme i barevné provedení, kdy si autoři hrají s výraznými odstíny.