Deset červnových videoklipů, které nás v roce 2021 zaujaly

63

Minulý měsíc přinesl mnoho zajímavých klipů nejen po stránce hudební, ale především i té vizuální. V našem výběru najdete klipy skvěle animované, komické, nostalgické nebo velice abstraktní. Také narazíte na známá hudební jména jako Billie Eilish, Coldplay nebo Moby.

‚Why Does My Heart Feel So Bad? (Reprise Version)‘ – Moby

Nový klip věhlasného skladatele Mobyho je variací na jeho starší videoklip, a to nejen po stránce hudební, ale také vizuální. Nová, více nostalgičtější a smutnější verze písně je propojena s momentálními problémy světa, které nás všechny trápí.

The Past and Pending – The Shins

Videoklip k poměrně starší písni od The Shins má podobný nostalgický nádech jako skladba od Mobyho. Vizuální stránka klipu tuto atmosféru ještě více posiluje, kdy vidíme syna a jeho otce na poklidné jízdě autem.

Welcome to the Internet – Bo Burnham

Videoklip pochází z jeho nového a velice úspěšného filmu Inside, který po dlouhé pauze udělal zcela sám v jeho pokoji. Burnham přináší opět vtipně podaný sociální komentář, tentokrát o internetu a jeho proměnách. Zpracování samotného videoklipu a celého filmu je velice inspirující pro filmaře, kteří se potýkají s podobnými omezeními, jako právě Burnham. Z jeho filmu pochází i povedené klipy White Woman’s Instagram a All Eyes On Me.

Venus Fly Trap – MARINA

MARINA a Weird Life Films vytvořili videoklip s velkým množstvím odkazů nejen na konkrétní filmy, jako je Jurský Park nebo Vetřelec, ale také třeba na obecnější filmové žánry nebo němé filmy.

Snow in Tokyo – Lucy Blue

Tento klip je zajímavý především tím, že obsahuje záběry z domácího videa, který Lucy Blue objevila náhodou. Chtěla natočit klip na starou kameru, ovšem po chvíli zjistila, že se v ní nachází již použitý filmový materiál. Záběry se jí zalíbily a vznikl tak její nový videoklip.

Her – Poppy

Umělkyně Poppy tento měsíc přináší skvěle animovaný, loutkový videoklip, kterému nechybí její obvyklý, lehce děsivý akcent. Tato estetika se také hezky snoubí s žánrem alternativního rocku, kterým Poppy disponuje.

Strange Love – Cautious Clay feat. Saba

Hezky animovaný klip vydal také Cautious Clay. Jeho animovaná verze narazí na zvláštní věc, do které se bláznivě zamiluje, a není sám. Jeho láska ale nemá moc dlouhého trvání. Nebo ano?

Tectonic – Tirzah

Klip dobře ukazuje sílu detailních záběrů bez kontextu v abstraktní filmové formě. Právě díky detailům zde můžeme nacházet zajímavost a krásu lidského těla z jiné perspektivy.

Higher Power – Coldplay

Podobně jako v ostatních videoklipech od Coldplay, i v tomto se hlavní zpěvák Chris Martin prochází různým prostředím. Oproti ostatním klipům je ale svět, ve kterém se nachází, více vizuálně zajímavějším, inspirovaným cyberpunkovou estetikou.

Lost Cause – Billie Eilish

Ačkoli nový klip sdílí mnoho vizuálních charakteristických prvků s těmi předchozími, jako je například omezená barevná paleta, na první pohled vidíme poměrně velkou změnu. A to především v počtu postav, které se v klipu objevují. Billie Eilish ve svých klipech vystupuje především sama, tentokrát si ale pozvala své kamarádky.