Deset prosincových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

- Reklama -

Poslední klipy nejen letošního roku, ale i celé dekády, jsou tady. Naše prosincové tipy se točí především kolem Vánoc, čímž si aspoň můžete déle udržet sváteční atmosféru. Pokud ji tedy nemáte ještě dost. Pro ty, co už by se rádi posunuli směle dál a posledních zhuba 365 dní nechali za sebou, jsme vybrali i novinky, které do novoročního playlistu sednou jako ulité. Opět je na co se dívat – někteří z interpretů zavítají letos i do České republiky, proto se nechte unášet novými melodiemi a těšte se na nové hudební zážitky. 

Harry Styles – Adore You 

Další videoklip k novince ze zpěvákova druhého alba Fine Line, které vyšlo 13. prosince. Tentokrát se příběh odehrává na ostrově Eroda, jak se dozvídáme od vypravěčky s hlasem zpěvačky Rosalíi, kde mají věci zavedený pořádek. Kromě chlapce, jehož úsměv září. Kvůli ústrkům okolí o něj přijde a stane se osamělým, dokud nenajde při svém pokusu o sebevraždu rybku, kterou v oceánu potkal stejný osud. Ostrov Eroda vymysleli tvůrci v rámci klipu, neváhali k němu ale před uveřejněním videa udělat propagaci jako pro novou destinaci pro dovolenou. Zmátli tak tím nejednoho fanouška. Více než sedmiminutový klip je pastou pro oči i díky kostýmům Stylese od Gucciho nebo krásnému prostředí. 

Lizzo – Good As Hell

Každý má svůj příběh a své problémy. Součástí několika z nich se můžeme stát v novém klipu od Lizzo, která na rok 2019 bude vzpínat určitě v dobrém. Ocitáme se na univerzitní půdě během Homecomingu, kde probíhají přípravy tanečníků a hudebníků. Klip skvěle vystihuje hudbu a Lizzo v něm opět hraje ústřední roli coby podpora všech, kteří ji potřebují. 

Alan Walker & Ava Max – Alone, Pt. II

Opravdu povedený výpravný klip s uceleným a zajímavým příběhem. Hlavní hrdinkou je archeoložka, která udělá převratný objev pro lidskou historii. My ji sledujeme během její cesty k objevu: od odkrytí mapy na obrazu v muzeu, přes cestu džunglí až k samotnému cíli. Autoři si dali záležet na exteriérech a některé scenérie jsou až dechberoucí. I díky tomu není lehké se od klipu odtrhnout. 

Taylor Swift – Christmas Tree Farm

Ani Taylor Swift nezahálela a připravila pro své fanoušky vánoční písničku a klip. Čerstvá třicátnice je nechala nahlédnout do svého dětství skrz rodinné záběry z Vánoc a vidíme tak, jak prožívala svátky jako malé dítě. Nechybí ani rozbalování dárků, mezi nimiž našla i kytaru, které zůstala věrná do dospělých let. Nostalgie z klipu přímo dýchá a určitě jím potěšila nejednoho skalního fanouška. 

Tyga – Ayy Macarena

Máte rádi písničku Macarenu a legendární film Maska s Jimmem Carrym? Syntézou těchto dvou věcí vznikl nový klip od Tygy. Klip zahajují legendární tvůrci tohoto tanečního hitu, aby následovaly animace jako vystřižené z Masky. Tomu odpovídají i podobné kostýmy. Tím podobnost ale docela končí a Tyga už vypráví příběh sám za sebe. Hodně odlehčená práce, která výborně pracovala se svou evidentní předlohou. 

MACKLEMORE – IT’S CHRISTMAS TIME FEAT. DAN CAPLEN

Nebyl by to Macklemore, aby neudělal emotivní a zároveň zábavný klip. Ještě když jsou Vánoce. Další z řad videoklipů vytvořených ve stylu prosincových svátků a atmosféry. A ta jde nejlépe nastínit skrz děti a jejich nadšení. Toho si byl vědom, a tak je nejvíce prostoru věnovaného právě jim. Protože pro koho jiného jsou Vánoce určené? Třeba vaším Ježíškem může být i Macklemore. 

Ed Sheeran – Put It All On Me (feat. Ella Mai)

Přestože Ed Sheeran oznámil, že si bere pauzu a dlouho o něm zřejmě zase neuslyšíme, ještě o sobě dal v letošním roce naposledy vědět. Výjimečně nás nechal nahlédnout i do svého soukromí, které si normálně jinak velmi pečlivě střeží, a s jeho manželkou se stali jedním z párů, které ukazují svou lásku skrz tanec. Spolu s jednotlivými dvojicemi různých pohlaví a ras procestujeme svět a vidíme, že v lásce jsme si všichni rovni. 

Trippie Redd – The Grinch

Malé odskočení od pozitivních a romantických nebo svátečních klipů k trochu temnější tématice. Loutkový film nás zavede do kriminálního prostředí, kde dochází k vyřizování účtů. Co je zajímavé, že postavy mají obličej Grinche, čímž se uzavírá kruh vánočního veselí. Hodně brutální, přesto působivý klip, který se jen tak neobjeví. 

Melanie Martinez – Strawberry Shortcake

Chcete kýč? Máte ho mít. Pastelové barvy, dorty, akvabely. Ale funguje to. Ústředním motivem je obrovská sukně z dortu, ze které postupně přítomní muži ujídají. Přestože klip přetéká barvami, není to rušivé, právě naopak. Melanie Martinez už v únoru dorazí do pražského Fora Karlín a určitě dojde i na tuhle novinku.  

Ant Saunders – Yellow Hearts

Někdy rádoby neumělost díla funguje. Stejně jako tady. Animace, které vypadají skoro jako vytvořené v Malování? Samozřejmost. Skoro žádný děj, kvalita materiálu schválně snížená. Jen nestačíte zírat. Ale přesně něco takového je občas třeba a vykouzlí vám to milý úsměv na tváři. 

Vánoční bonus: Mariah Carey – All I Want for Christmas Is You (Make My Wish Come True Edition)

Co by to bylo za svátky bez vánoční klasiky Mariah Carey? Věřili byste, že od její premiéry uběhlo už deset let? V rámci výročí vydala Mariah Carey nový klip ke svému nejznámějšímu hitu. Oproti původní verzi jsme se posunuli viditelně do nové dekády a provedení je značně moderní a mnohem nákladnější. Klasika ale i přesto nezrezaví.