Deset zářijových videoklipů, které nás v roce 2017 zaujaly

106

Další léto je definitivně v nenávratnu a nám nezbývá nic jiného, než se vrátit zpět do školy a do práce. Podzimní depresi si ale můžeme zpříjemnit naším nejoblíbenějším lékem – hudbou. V září se s ní roztrhl pytel, takže bylo z čeho vybírat.

Tata Bojs – Pěšáci bílé stopy

Přestože podzim teprve začal, čeští Tata Bojs zasadili svůj klip do zimních měsíců. Přesněji řečeno do období, kdy se koná slavná Jizerská padesátka. O té je i klip. Běžkaře v retro oblečcích doplňují záznamy ze skutečné Padesátky a vytvářejí poměrně vtipnou podívanou. Klip je zaměřen na Ladislava Míku, který se jako doposud jediný zúčastnil všech ročníků tohoto legendárního běžkařského závodu.

Depeche Mode – Cover Me

Album Spirit, kde se tento singl objevil, představili Depeche Mode v Praze v květnu letošního roku. Na klip k písni přišel ale čas až teď. Černobílý snímek nádherně vystihuje atmosféru skladby a skvěle ji dotváří. Astronaut, kterého představuje zpěvák David Gahan, smutně vzpomíná na věci minulé. A vás to možná také donutí k nějakému tomu vzpomínání…

Avicii – Lonely Together ft. Rita Ora

Milenci, kteří si užívají v zastaveném čase. Tak by se stručně dal charakterizovat tento klip. Procházíme s párem jejich šťastnými i smutnými okamžiky. To vše by bylo takové obyčejné, ale nápad, že se kolem nich zastavil čas, je zajímavý. Kdyby se k tomu vypustily nesmyslné záběry s Ritou Orou, jednalo by se o velice milý romantický klip.

Kelly Clarkson – Love So Soft

Kelly se od dob, kdy vyhrála první ročník American Idol, jehož je doposud nejúspěšnější vítězkou, trochu změnila. Ale nikoli její hlas, který nádherně vynikl v tomto novém singlu. Ten doplnila sice ne moc dějově nápaditým klipem, ale o děj zde tolik nejde. Co nás zaujalo, jsou nádherně propracované kulisy a hlavně kostýmy. Celé je to dokresleno vhodnou taneční choreografií a grafickou prací.

Fall Out Boy – The Last Of The Real Ones

Už od začátku klipu čekáte, co se bude dít. Dvě lamy vystoupí z auta a jdou. Zapálí oheň a zase jdou zpět k autu. Tam mají v kufru Peteho Wentze a… Přece vám neřeknu konec, ne? Jen se koukněte. Však vy budete taky zvědaví a budete koukat jako my.

Beck – Up All Night

Účastnit se večírků bývá obvykle velice náročné. Pokud to přeženete, nezbývá vám nic jiného než doufat, že dorazí nějaký rytíř v zářivé zbroji. Nebo rytířka jako v tomto případě. Jen musíte počkat, než si dá svůj lék proti astmatu. Pak vás nejspíš zachrání. Už od první sekundy je tento klip bizarní. Ale budete se bavit až po tu poslední vteřinu.

Superfruit – Future Friends

Toto americké duo se skládá z dvojice Mitch Grassi a Scott Hoying, kteří jsou zároveň i členy kapely Pentatonix. Ta si vysloužila už nejednu Grammy. Klip o přátelství z prostředí wrestlingu je poněkud úsměvný a baví nás. Zvlášť, když se duo mění neustále během zápasu z vychrtlíků na svalnaté zápasníky.

Radiohead – Lift

Radiohead napsali tuto písničku už v 90. letech, až teď ji ale vypustili oficiálně do světa. Jak už název napovídá, ústředním tématem je výtah. V něm je uvězněn frontman Thomas York a během svých krátkých zastávek nahlíží do života jiných lidí. Sám z něj ale do svého života nemůže.

Linkin Park – One More Light

V tomto videu kapela vzpomíná na svého nedávno zemřelého frontmana Chestera Benningtona, který v červenci spáchal sebevraždu. V srdcích fanoušků a kapely žije ale dál. Víc je snad zbytečné dodávat…

Lana Del Rey – White Mustang

Klipy této americké zpěvačky jsou kapitola sama o sobě. Mají v sobě jistou zasněnost, zasmušilost. K tomu vás provází její snový nádherný hlas, který atmosféru dotváří. Tentokrát jsme se posunuli do budoucnosti spolu s její láskou. Co v klipu zaujme, je prostřední část, kde jako by se zastavil čas a my jsme pohlceni jejich zamilovaným tancem. Celý klip vás vlastně pohltí.

Bonus pro milovníky písní Shape of You od Eda Sheerena