V edici Na přání vychází po drsňákovi Goonovi další díly Ú.P.V.O. Co se skrývá pod zkratkou s mystickými podtituly Zahrada duší a Vražedné místo? Úřad paranormálního výzkumu a obrany, jehož součástí je i oblíbený pekelník Hellboy. V následujících komiksech ale nefiguruje a ostatní postavy tak mají možnost vyniknout. A umřít příšernou smrtí.

 

Ú.P.V.O. 7: Zahrada duší

Mike Mignola čerpá inspiraci z mýtů a příběhů z celého světa. Tentokrát si nabral plnou hrst z knihy Julese Verna o kapitánu Nemovi a jeho vynálezech. S Abem Sapienem (ano, ten týpek, co vypadá jako ryba) se vydáme po stopách jeho minulosti. Konečně zjistíme, co je doopravdy zač, kým býval a jak se semlelo, že začal dýchat žábrami. Na cestě za poznáním ho provází velitel celé jednotky, který je sám o sobě spornou postavou. Hellboyova milá Liz trpí nočními můrami o konci světa, ve kterých ji pronásleduje tajemný muž, který ji ponouká k nedůvěře v její přátele. Johann, nehmotná duše schopná komunikovat s mrtvými, učiní objev, který nikomu ze skupiny nebude příjemný…

Zahrada duší vnáší do světa plného slizek, ostrých zubů a chapadel lesk mechanických stvoření. Sídlo tajemné organizace, která má prsty v Abeově proměně, je na odlehlém ostrově, kde se čas zastavil. Jeho obyvatelé se od viktoriánské doby jen pramálo změnili. Stejně tak jejich stroje, které jako by vypadly ze steampunkových novel. Nechybí ani spojení se starověkým Egyptem a mumie plná života. Všechno je tak, jak to máme rádi.
Kresba je plná sytých barev a je mnohem detailnější oproti běžným hellboyovským kresbám. Svalů se tvůrci opravdu nebojí, když je někdo korba, má opravdu problém projít dveřmi. Troska, která se stala z Liz trpící nespavostí, je tak skvěle nakreslená, že v ní jen stěží vidíte tu živelnou dívku, kterou byla dříve. Pro ty, co se rádi kochají procesem tvorby komiksu, je na konci nachystáno několik stran věnovaných skicám a návrhům.
Komiks zakoupíte za 499 Kč zde.

Zdroj fotografie: www.crew.cz
Ú.P.V.O. 8: Vražedné místo

Vražedné místo přímo navazuje na události Zahrady duší. Ze zeleně tichomořských džunglí se vracíme na nehostinné ledové severní pláně. A nepřituhuje jen venku. Atmosféra příběhu taky pořádně houstne. Na základnu Ú.P.V.O. pronikl neznámý muž, který rozhodně neplánuje mírové posezení u kávy. Johann se vtělil do jednoho z těl získaných na ostrově a užívá si hmotného života plnými doušky v nejbližší hospodě. Po chodbách se prohání uprchlé krvelačné stvoření, ale není jedinou nebezpečnou stvůrou široko daleko…
Osmý díl graduje a odkrývá mnohá tajemství, která předchozí díly jen naznačily. Jde až na dřeň a čtenář tak může čekat spoustu, ale spoustu krve a vyhřezlých střev. Ú.P.V.O. utrpí výrazné ztráty a Liz čím dál tím víc podléhá vlivu svých vidin. Příšery, se kterými se tentokrát potkáte, vychází z amerických domorodých mýtů.

P.S.: Dobrá zpráva pro všechny nadšence. Comics Centrum uvažuje, že nechá znovu natisknout první a druhý díl této série. Nezapomeňte jim dát vědět, že o ně taky stojíte!
Komiks zakoupíte za 499 Kč zde.