Deset únorových videoklipů, které nás v roce 2022 zaujaly

124

Náročný únorový měsíc je za námi a můžeme se poohlédnout, jaké nejzajímavější videoklipy nabídla světová hudební scéna. Nebudou chybět velká jména jako Ed Sheeran, OneRepublic, Coldplay nebo Red Hot Chili Peppers.

Tai Verdes – LAst dAy oN EaRTh

Svou tvorbou nám však jako první zvedne náladu Tai Verdes. V písni Last Day on Earth se skvěle propojuje rap a zvuk žesťových nástrojů a varhan. Také díky tomu se vytváří hezká pohodová atmosféra, která dokáže zlepšit den. Avšak samotný příběh videoklipu nekončí happy endem.

OneRepublic – West Coast

Podobnou atmosféru může přinést i nový videoklip OneRepublic. To reflektuje i odlehčený klip, který uvědoměle pracuje se zeleným pozadím. Skrze něj se reflektuje téma celé písně a postava se může objevit, kdekoli si přeje.

Red Hot Chili Peppers – Black Summer

Takto okázale využívá pozadí i videoklip Black Summer od věhlasné rockové skupiny Red Hot Chili Peppers. Klipy si jsou svým způsobem podobné i letním naladěním. Obě písně se tak skvěle hodí pro posluchače, kteří se již nemohou dočkat slunečného počasí a letní pohody.

Wallows – Especially You

S uvědoměním a nadhledem pracuje také alternativní rocková skupina Wallows, kde působí i herec Dylan Minnette, který se proslavil především díky roli v seriálu 13 Reasons Why. Klip vyobrazuje zákulisí natáčení či fotografování, přičemž členy štábu jsou samotní členové kapely.

Denzel Curry – Zatoichi ft. Slowthai

Nový videoklip Denzela Curryho dokáže navodit zcela opačnou atmosféru. Píseň sama o sobě umí skvěle nabudit energií a vizuální zpracování tomu velmi napomáhá skrze skvěle natočené tréninkové a bojové sekvence. Režisér Adrian Villagomez se rozhodně inspiroval hongkongskými bojovými filmy, jejichž styl do klipu povedeně zakomponoval.

Michael Bublé – I’ll Never Not Love You

U vlivu filmů zůstaneme i zde. Celý klip je totiž sestaven z upravených známých filmových scén romantických snímků. Objeví se zde například odkazy na Casablancu, Lásku nebeskou, Zápisník jedné lásky, Titanic nebo Věčný svit neposkvrněné mysli. Odkáže se také na nedávný krátký film Taylor Swift All Too Well, který se stal hitem.

Ed Sheeran – The Joker And The Queen feat. Taylor Swift

Právě Tailor Swift spolupracovala na nové písni s Edem Sheeranem. Podobně jako I’ll Never Not Love You, také The Joker And The Queen dokáže posluchače dojmout. K tomu minimalistický, avšak efektivní instrumentář, obsahující piano a později smyčce, které dávají prostor opět skvělému zpěvu obou autorů.

Coldplay X Selena Gomez – Let Somebody Go

Sentimentální a melancholické vyznění plyne i z klipu Let Somebody Go, na němž spolupracovala skupina Coldplay a Selena Gomez. Černobílý videoklip však vyniká vizuálním zpracováním, které symbolicky vyobrazuje téma skladby.

Animal Collective – We Go Back

Velmi podnětný vizuál vidíme i u videoklipu k písni We Go Back od Animal Collective. Oproti předchozímu klipu však tento hýří všemi barvami. Také se spíše než na symbolismus sází na abstraktní formu, což se k této skladbě a experimentální skupině skvěle hodí.

French 79 – 4807

Zajímavý vizuál přináší také nový videoklip 4807, jehož autorem je francouzský hudebník známý jako French 79. Ten komponuje elektronickou hudbu, konkrétně synthwave, který se rozvinul právě ve Francii. Samotná skladba je již tři roky stará a poprvé byla vydána v albu Joshua. French 79 tak klipem oživuje svou starší tvorbu, čímž dokáže potěšit své dlouholeté fanoušky.