Co mají společného Kleopatra, Frankenstein, Chanel, démon, Dior a nakladatelství Slovart (www.slovart.cz)? Ač zní otázka jakkoliv nesmyslně, ve finále smysl dává. Jako rovnice o dvou neznámých. Výsledek můžete najít letos pod vánočním stromečkem.
Protože pokud jste si doposud nevybrali z našich tipů na vánoční dárky pro vaše nejbližší a stále postrádáte inspiraci, Slovart.cz nabízí sice poslední, ale velice silné stéblo záchrany.

Karen Homerová: Dior do kabelky

Tato kniha vypráví o mládí Christiana Diora, vzniku značky, která nese jeho jméno, triumfech sklízených na přehlídkových molech i na červených kobercích a vývoji, jímž prošla firma po smrti svého zakladatele. Odborně sestavený výběr fotografií, doplněný zasvěceným textem uznávané módní žurnalistky Karen Homerové, provází čtenáře po cestě, kterou dosud urazila značka symbolizující nádheru, vzrušení a ženskost.
Nejedná se o obrovskou bichli, která se bude vyjímat v opulentní knihovně, jedná se opravdu o knížku do dámské kabelky, která udělá radost každé ženě.
Však která z nás by si nepamatovala Carrie Bradshaw v exotickém Abu Dhabi, když na trhu uviděla Aidana?

Martina Eretová: Případ ambiciózního démona

Pro mladého poručíka kriminálky Davida Millera začíná případem zmizelé reportérky vzrušující pouť po světech plných mystických bohů a víl. Ta vede mimo jiné i přes všudypřítomnou šeď Prahy padesátých let, kde je třeba mít se na pozoru před agenty StB a uvědomělými budovateli.
A kdo jsou třeba takzvaní hlíači Mýtoversa? Petří k nim i postarší major Hermann?
Nalezení reportérky Ziny je pouhým počátkem osudové cesty za něčím větším a záhadnějším, než se může na první pohled zdát.
Skvělý dárek pro bráchu, který objevuje svět fantasy!

Emma Baxterová–Wrightová: Chanel do kabelky

Oslavte život a celoživotní dílo této vlivné módní návrhářky. Kniha Chanel do kabelky mapuje vzestup Coco Chanel z chudého prostředí přes globální úspěch až k odkazu, jenž nepřestává žít dodnes.
Pokud znáte ženu a rádi byste ji na Vánoce obdarovali, místo toaletní vody Chanel (protože parfém je cenově zcela jiná liga a také zcela jinak voní) jí dejte tuto knihu. Ať ví, kdo stojí za vůní, kterou nosila Marilyn Monroe místo negližé, kdo navrhl bižuterii a doplňky, kterými dámy doplňují svoje outfity a komu jsme my, ženy, vděčné, za pohodlné kalhoty?

Coco Mellors: Kleopatra a Frankenstein

Román Kleopatra a Frankenstein, prvotina britské autorky Coco Mellors žijící v USA, ihned po vydání v roce 2022 vzbudil pozornost na obou stranách Atlantiku.
Vypráví o rychle uzavřeném manželství a jeho dopadu na obě hlavní postavy – mladou britskou malířku Cleo a Franka, Američina středních let, který řídí reklamní agenturu – i na jejich blízké okolí.
Příběh zasazený do New Yorku se opírá především o svižné dialogy a nepostrádá humor.
Zároveň se však zabývá i bolestnými tématy včetně závislosti a deprese.