Deset březnových videoklipů, které nás v roce 2020 zaujaly

78

V březnu nastala situace, kterou nikdo z nás neočekával a nezažil. Žádné koncerty, setkání s přáteli nebo pivo v hospodě či baru. Alespoň jedna jistota na poli hudby ale zůstala – hudební videoklipy. Březen byl plný překvapení, krásných scén a oku lahodících zpracování. 

Katy Perry – Never Worn White

Jestli někdo v březnu překvapil, byla to Katy Perry ve svém nejnovějším videoklipu. Podobně jako česká zpěvačka Ewa Farna v něm odhalila, že čeká svého první potomka se snoubencem Orlandem Bloomem. Jelikož nikdo tuto novinu neočekával, vzbudila klipem velký ohlas. 

Ellie Goulding, blackbear – Worry About Me

Po dlouhé době dala o sobě vědět další populární zpěvačka Ellie Goulding. Pestrobarevný klip s temnějším podkresem doplnila o v současnosti populární animace, které podtrhly dojem pochmurnější atmosféry. Překvapivé je doplnění o živou složku – ne každý den vidíte Ellie se slepicí.  

The Weeknd – In Your Eyes

Amrický umělec v propagaci nového alba After Hours nezahálí a vypouští jeden klip za druhým. Všechny s podobnou rudou stylizací, In Your Eyes si ale vysloužila i upozornění na násilný kontext. Vsadil na filmový styl, tentokrát s kapkou hororu, který spolu s vizuálním zpracováním funguje skvěle. Ústředním motivem je útěk v podání mladé ženy. 

Dua Lipa – Break My Heart 

Nejnovější album zpěvačky sklízí úspěchy ze všech stran a už teď je jisté, že se jedná o jedno z nejlepších desek zakletého roku. Lipa je známá pro své taneční klipy, od nichž neupustila ani v případě Break My Heart. Tanec ale smíchala se zajímavými prostřihy a povedenými barevnými kulisami. Kromě této novinky natočila i video s cvičebními prvky k Physical.

Jessie Reyez – I DO

Nádherně kombinovaný videoklip barevného a černobílého filmu, který oku lahodí. Zvláště pokud máte pro tuto kombinaci slabost. Navíc dvě barevná zpracování představují dvě lineární roviny – minulost a současnost. Jedna znamená lásku a svatbu a druhá krutou realitu smrti. Nebo se v tomto případě spojí a splynou v jedno?

Mirai – Dej si roušku ft. Nikol Štíbrová

Jestli jste o této písničce, nebo spíše kampani, neslyšeli, asi už jste social distancing dotáhli k dokonalosti. Protože co by bylo momentálně aktuálnější, než Dej si roušku? Do hurá akce Mirai se kromě Nikol Štíbrové zapojily i další osobnosti, které se v klipu alespoň se svým nejnovějším módním doplňkem mihnou. 

Lil Yachty, Drake, & DaBaby – Oprah’s Bank Account 

Kdo by neznal jednu z nejznámějších moderátorek světa Oprah? A právě z ní si trojice rapperů tak trochu vystřelila a zparodovala její show. Role Oprah se ujal Lil Yachty a nezapomněl do své „show“ pozvat samotného Drakea. Ale není lehké být moderátorem. Video má dvě verze, my vám ovšem předkládáme celou, protože s tou alternativní byste přišli o všechnu zábavu.

Tomáš Klus & Tamara Klusová – rodiNám 

Tomáši Klusovi se splnil sen a natočil konečně album se svou ženou Tamarou. Je to tedy jen EP, a ještě k tomu vytvořené po domácku na koleni. Rovnou už ale zveřejnili i videoklip, kde jako materiál posloužily rodinné záznamy z jejich cesty karavanem z minulého roku. Můžeme si tak společně alespoň trochu zavzpomínat a užít si moře. 

J Balvin – Amarillo 

Barevnou nálož od J Balvina je nemožné přehlédnout. Klip srší všemožnými barevnými kombinacemi, které ale ve finále dokonale ladí. Neočekávejte nic převratného, ale práce odvedená na vizuálu klipu se musí ocenit.  

7krát3 – Boh dal love (feat. PSH)

Chcete návrat do komunistické minulosti? Máte ho mít. Novinka českého umělce 7krát3, o kterém – pokud se tak ještě nestalo – určitě uslyšíte, vás tam vezme. Tedy na první pohled. Na ten druhý už jsme zpět v naší době…