Deset březnových videoklipů, které nás v roce 2022 zaujaly

113

Apríl je za námi a je načase si připomenou březnové videoklipy, které svým vizuálním a poslechovým zpracováním kladně vyčnívají mezi ostatními. Na tomto seznamu nechybí celosvětově známé kapely jako Coldplay, Twenty One Pilots nebo Rammstein. Avšak nezapomeneme i na českou hudební scénu, která je reprezentována skupinou We Are Domi na letošním ročníku Eurovision.

We Are Domi – Lights Off

Členy skupiny We Are Domi jsou Dominika Hašková a také Casper Hatlestad a Benjamin Rekstad, kteří pocházejí z Norska. Přesto však reprezentují Česko na mezinárodní soutěži Eurovision 2022, a to právě se svou písní Lights Off, k níž byl v rámci této soutěže vydán nový povedený videoklip.

Michal Horák – Nekonfliktní typ ft. Klepeto

Na české hudební scéně zůstaneme, neboť nový videoklip uvedl také Michal Horák ve spolupráci s Klepetem. Jako obvykle vtipný a duchaplný text písně doplňuje i vizuál, který oplývá stejnými přednostmi.

The Black Keys – Wild Child

Vtipnost a nadhled nechybí ani ve videoklipu ke skladbě Wild Child od blues rockové skupiny The Black Keys. Dan Auerbach a Patrick Carney se dostanou do té nejhorší školy na světě, jen aby se mohli vyfotit na své nejnovější album Dropout Boogie, z něhož pochází i tato píseň.

Arcade Fire – The Lightning I, II

V březnu uvedli Arcade Fire šestiminutový videoklip nabitý energií, která se i přes dlouhou stopáž neustále posouvá dál a dál. Píseň je součástí jejich alba WE, které vydají až 6. května tohoto roku. Videoklip má však pro fanoušky skupiny také hořkosladký nádech, neboť krátce po jeho uvedení bylo oznámeno, že dlouholetý člen skupiny Will Butler po dokončení tohoto alba skupinu opouští.

Coldplay – People Of The Pride

Energií je nabitý také videoklip People Of The Pride světoznámé skupiny Coldplay. Nejenže je mnohem více rockovější než většina její předchozí tvorby, ale i po vizuální stránce poměrně odlišná. Střih mezi černobílými záběry koncertu a animovanými záběry s futuristickými a cyberpunkovými prvky vytváří zajímavý kontrast, který skvěle doplňuje samotnou píseň. 

Red Velvet – Feel My Rhythm

Jak už je zvykem, s velmi propracovaným a promyšleným videoklipem přichází i K-Popová skupina, tentokráte je to Red Velvet. Již začátek dokáže zaujmout poutavým vizuálem připomínající malovaný obraz. Krom toho píseň využívá jako podklad úryvek z třetí orchestrální skladby v D dur známé jako „Air“ skladatele Johanna Sebastiana Bacha.

Rammstein – Zeit

S produkčně velmi kvalitním videoklipem k písni Zeit nás v březnu překvapila i slavná skupina Rammstein. Ten nevyčnívá nejen po hudební stránce, ale také po té vizuální, která silným způsobem tematizuje čas. A právě tak se jmenuje samotná píseň.

Labrinth & Zendaya – I’m Tired

Silné emoce dokáže vyvolat i videoklip I’m Tired, a to nejen u fanoušků seriálu Euforie. Právě odtud pochází tato píseň, stejně jako využité obrazové materiály, jež jsou navíc doplněny textem. Skladbu nazpívala také velmi známá herečka a představitelka hlavní role Zendaya.

Florence + The Machine – My Love

S povedeným videoklipem nás v březnu pohostila také skupina Florence + The Machine. A podobně jako I’m Tired, také píseň My Love míří na city posluchačů. Jako i ve svých předchozích videoklipech Florence Welch klade důraz na choreografii, která se vskutku povedla.

Twenty One Pilots – The Outside

Známé duo Twenty One Pilots přichází s dalším kvalitním videoklipem. The Outside je čtvrtým singlem alba Scaled and Icy, které kapela produkovala v průběhu pandemie. Opět poměrně dlouhý klip je kvalitní také po filmařské stránce, ať už při práci kamery či střihu.