Deset červnových videoklipů, které nás v roce 2022 zaujaly

295

Začíná červenec a konečně se můžeme ohlédnout zpět za zajímavými videoklipy z minulého měsíce. Seznam deseti klipů čítá mnoho slavných hudebních jmen, nejvíce však prozkoumáme rapovou scénu a K-Popové interprety.

Post Malone – Insane

Jedním z nejznámější současných rapperů je Post Malone, který natočil klip k písni z jeho nového alba Twelve Carat Toothache. Videoklip je oproti jeho ostatní tvorbě velmi minimalistický a vidíme pouze Post Malona tančit před bazénem. 

Eminem & Snoop Dogg – From The D 2 The LBC

Naopak videoklip ke skladbě Eminema a Snoop Dogga je velmi pestrý a rozmanitý, využívající povedené animace. Rappeři jsou ztvárnění ve stylu proslulé „The Bored Ape Yacht Club“ opředené různými kontroverzemi.

Machine Gun Kelly feat. glaive – more than life

Machine Gun Kelly pokračuje ve svém obvyklém stylu. V písni More Than Life totiž kombinuje různé žánrové prvky od hip hopu přes pop až k rocku, s čímž mu pomáhá i zpěvák Glaive. Kromě toho si už v září mohou tuzemští fanoušci poslechnout Machine Gun Kellyho živě, neboť zavítá do Prahy.

Pharrell Williams feat. 21 Savage, Tyler, The Creator – Cash In Cash Out

Ve stejný den vyšel i videoklip Pharrella Williamse, s nímž mu pomohli i Savage a Tyler, The Creator. Podobně jako klip Eminema a Snoop Dogga, i tento využívá povedené animace. Avšak v tomto případě připomíná tzv. clay animaci.

BTS – Yet To Come (The Most Beautiful Moment)

A do třetice, v ten stejný den svůj nový videoklip zveřejnili i BTS, kteří nedávno oznámili přestávku ve své společné hudební činnosti. Klip tak proto vyznívá jako rozloučení s fanoušky.

Charlie Puth feat. Jeon Jung Kook – Left and Right

Přesto jsou však jednotliví členové BTS stále aktivní, což dokazuje i píseň Left and Right. Charlie Puth se totiž spojil s Jeon Jung Kookem z BTS a společně vytvořili povedenou popovou píseň. Tu doplnili kvalitně natočeným videoklipem.

Stray Kids – CIRCUS

Další K-Popová skupina Stray Kids natočila videoklip s povedenou choreografií a povedeným využitím cirkusového prostředí. Krom toho do písně zahrnuly proslulý pochod českého skladatele Julia Fučíka, tak charakteristického pro cirkus.

Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta – DON’T YOU WORRY

Na této písni spolupracovalo několik věhlasných hudebních jmen. Výsledkem je povedená taneční píseň, která fanoušky těchto interpretů rozhodně zaujme. Videoklip píseň obohacuje zajímavými kontrasty ve stylizaci i záběry ze zákulisí na samém konci.

Ozzy Osbourne feat. Jeff Beck – Patient Number 9

Také Ozzy Osbourne si k sobě přizval významného hudebníka. Tentokrát ale nikoliv zpěváka, nýbrž známého kytaristu Jeffa Becka, který působil v legendární kapele The Yardbirds. Klip opět využívá poměrně pestré animace a dalších vizuálních efektů, které píseň umocňují.

Drake – Falling Back

Rapem jsme začali a rapem také skončíme. Drake vytvořil poměrně neobvyklý videoklip, jehož děj se odehrává na netradiční svatbě a celý trvá devět a půl minuty. V takto dlouhém klipu dostává prostor i komik a zpěvák Dan Finnerty.