Deset lednových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

První dávka videoklipů v roce 2019 je tady. Po vánočních svátcích se vše vrací do starých kolejí, i když každý v novém roce doufá v opak. Leden si pro nás připravil několik nečekaných překvapení – oznámení nových desek, kterých se řada z nás nemůže dočkat. A aby bylo čekání co nejpříjemnější, pár malých ochutnávek vám rovnou servírujeme v následujících řádcích.

1Cage The Elephant – Ready To Let Go

Po tříleté pauze vydávají v dubnu američtí Cage The Elephant novou desku Social Cues. Po oznámení následoval i první singl Ready To Let Go s klipem. A pokračují ve stopách, které zanechali po Tell Me I´m Pretty. Videoklip je nabitý tajemnou energií, která do vás okamžitě vstoupí. Černobílé scény střídají barevné, doplněné velice zajímavými interiéry. Výstřední filmařský kousek, který se spojil se skvělou hudbou.

2Ariana Grande – 7 rings

Dá se říct, že kdykoliv Ariana Grande vydá nový videoklip, vzbudí značnou pozornost. Nejinak tomu bylo u 7 rings, kýčovitého klipu plného luxusu. Skladbu 7 ring napsala Grande po nákupech u Tiffanyho, kdy koupila sedm zásnubních prstenů a rozdala je svým kamarádkám. Ty si samozřejmě v klipu taky zahrály.

3Calvin Harris, Rag’n’Bone Man – Giant

Máte-li rádi krásné záběry přírody, Calvin Harris a Rag’n’Bone Man vás rozhodně potěší krásně uchopeným videoklipem. Možná díky tomu taky utečete realitě stejně jako hlavní hrdina. Video je propracované do detailů, které mu přidávají na velkoleposti.

4Billie Eilish – bury a friend

Už jen teaser hahahahaha vzbudil pozdvižení, a co pak samotná celá verze! Hororový klip vás hypnoticky vtáhne do děje. Za zpracování by se nemusel stydět žádný režisér strašidelných snímků. K tomu doplněné mluvené věty, které navazovaly na písničku, všemu dodaly na reálnosti.

5dodie – Monster

Jestli nás nějaký klip v lednu vyloženě potěšil, byl to Monster od dodie. Zaujme už zasazení příšer do reálného světa, začátek a rozchod s vyrvaným srdcem. Následuje hledání další lásky, která by jej hlavnímu hrdinovi dokázala vrátit zpět. Po marném hledání dojde na radikální změnu vizáže, ale bude to k něčemu? Hodně nás tady kromě příběhu baví i kostýmy, se kterými si tvůrci mimořádně vyhráli.

6twenty one pilots – Chlorine

Pražský koncert twenty one pilots se nezadržitelně blíží. Další singl z nejnovějšího alba Trench spojil animace s reálným světem. Oba členové kapely se snaží připravit bazén tak, aby s ním konečně byla spokojená bílá příšera. A bude je to stát hodně práce a chemikálií. Další důkaz, že někdy se opravdová krása skrývá v maximální jednoduchosti.

7Wohnout – Miss Maringotka

Ani čeští umělci v lednu nezaháleli. Volba padla už na klasiku domácí scény Wohnout a jejich Miss Maringotku. Vizuální zpracování sice zaostává, ale dokáže docela dobře pobavit. Úsměvná je scéna s albem se známými osobnostmi, jako je třeba Belmondo, na malých skateboardech. Dostaneme ale taky lekci, čeho všeho je schopen alkohol, a že se nemá věřit všemu v jeho opojení.

8Jungle – Casio

Sice chybí příběh, ale krásná taneční choreografie ho v tomto případě dokázala plně nahradit. Tanečník skvěle vystihl svými pohyby píseň a navodil tím napětí. Krásná je i závěrečná věta: „Julia, call me.“

9Future – Crushed Up

Pokud jste fanoušci extrémních interiérů, dekorací a kostýmů, je pro vás tento klip jako stvořený. Luxusní prostory jsou založeny na kontrastech – ať už to jsou tanečnice ve žlutém oblečení, nebo baletky. Zajímavá je i práce s kamerou, která celému klipu dodává na dynamičnosti.

10Loren Gray – Queen

Další klip, kterému vévodí dekorace, kostýmy a interiéry.

Tentokrát je sice více příběhu, v hlavní roli je však samotná Loren Gray. Její uvěznění v kleci se střídá s rolí královny. Zvláštním momentem je zapálení klece hořící květinou.