Deset lednových videoklipů, které nás v roce 2021 zaujaly

39
- Reklama - Cinemart 2021: Alchymická pec

Hudba a umění jsou jedny z věcí, které nám zákeřná nemoc dosti omezila. Na koncerty se sice jen tak nedostaneme, ale naštěstí tvůrce múza neopustila, a tak vytváří stále nové a nové písně alespoň z uzavřených studií. Jejich tvorba je však pandemií silně ovlivněna. Jako příklad můžeme uvést Daniela Landu, který dal dohromady partu rockerů, kteří se ve své písní Blanický manifest vymezují proti striktním nařízením vlády. S novou písní přišel velepopulární The Weekdn, ale také třeba ruský Konfuz.

Daniel Landa a rockeři – Blanický manifest

Aktuální situace není vůbec jednoduchá a začínají se ozývat i slavné osobnosti, které by si přály, aby se to alespoň trochu zlepšilo. Videoklip je zajímavý nejen svou myšlenkou, ale i tím, že se povedlo seskupit hned několik rockerů, mezi nimiž najdeme třeba i Josefa Vojtka z Kabátů nebo Romana Izaiáše z Dogy.

Ashnikko feat. Kelis – Deal With It

Nový klip z fantaskního světa na pirátské lodi je velice odvážný jak textově, tak svou choreografickou stránkou. Nejvíc si ho asi užijí příznivci psychedelických drog, zvlášť ve chvíli, kdy se z moří vynoří polonahý Kraken v ženské podobě. 

Olivia Rodrigo – Driver´s License

Píseň o nešťastné lásce, kde se mladá dívka projíždí v autě a vzpomíná na svého milovaného, který je již s jinou. Zajímavý námět na videoklip i píseň, ve kterém hraje až nečekaně velkou roli řidičský průkaz a auto.

JP Saxe, Maren Morris – Line By line

Velmi poklidná písnička s příjemnými vibracemi, která svůj videoklip vystavuje kolem krás noční oblohy a vesmíru. Tvůrci si ale vyhráli i se scénickým nasvícením, což je nejvíce vidět v samotném závěru.  

French Montana ft. Jack Harlow and lil Durk – Hot Boy Bling

Že by tento videoklip předjímal postapokalyptickou dobu, která nás brzy čeká? Nebo si tady někdo vzal pouze silnou inspiraci z Mad Maxe? Každopádně se jedná o povedeně vystavěnou scenérii s autentickými obleky i vozidly. 

The Weekdn – Save Your Tears

K písní Save Your Tears vyšel zcela nový videoklip. V hlavní roli září různorodé masky a extravagantní vystupování hlavního zpěváka. Nesmí chybět pistole a krásná slečna. 

Harry Styles – Treat People With Kidness

Hned zkraje ledna vyšel velice zajímavý videoklip, který vsadil na retro styl. Sladěná hudba, zpěv i choreografie působí velmi pozitivně a nechá vás tak dokonale zapomenout na strasti dnešní doby.

Konfuz – Ratatata

Ruský umělec Konfuz ke konci ledna vydal svůj videoklip k písni Ratata. Samozřejmě se v něm hodně zpívá o střílení, ale taktéž o lásce a milování. Ve videoklipu pak vystupuje hlavní zpěvák a několik žen se zbraněmi.

Reago feat. Izabel – Světlo v tunelu

Další z řady písní, které se zaměřují na aktuální situaci. Svým textem nechává ovšem vyniknout obyčejné lidi, kteří si prochází velkými těžkostmi. Zároveň ale v lidech vyvolává naději, že to jednou skončí a zase se všechno vrátí do starých kolejí. 

2 Chainz – Grey Area

Tvůrci občas se svými nápady na videoklipy chodí za hranice bizarností. To dokazuje i klip k písni Grey Area, kde se páníček částečně prohodí se svým pejskem. Však posuďte sami, jak moc ujeté to je.

- Reklama - Cinemart 2021: Alchymická pec