Deset listopadových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

- Reklama -

Listopad už je téměř u konce a prosinec klepe na dveře. Obchodní domy a městská náměstí září vánočními barvami a děti se těší na Ježíška. My jsme se nemohli dočkat listopadových videoklipů, kterých byl opět dostatek. Podívejte se s námi na některé z těch, které nám padly do oka.

Anne-Marie & James Arthur – Rewrite The Stars

Jakmile se jedná o videoklip spojený s muzikálem Největší showman, je to sázka na jistotu. Hit Rewrite The Stars přezpívala Anne-Marie a James Arthur. Videoklip od začátku do konce září zlatými barvami, mezi kterými se prolínají pohyby tanečníků a akrobatů. Ty jsou fascinující samy o sobě. Třešničkou na dortu jsou už jenom krásné bílé šaty Anne-Marie, které ve starém divadelním šapitó dokonale vynikají.

SIMA – Dýchaj

Slovenská zpěvačka Sima většinou zpívá o lásce, nebo komplikovaných vztazích. Tentokrát se ve své novince zaměřila na závažnější téma, a tím je nedůvěra v sebe sama. Ve videoklipu můžeme vidět krátkovlasé, dlouhovlasé, potetované, vyšší i nižší typy mladých žen, které společně dokazují jenom jednu věc – že každá z nich je výjimečná a vzácná. Jak sama Sima při západu slunce ve videoklipu zpívá: „Dokonalá nedokonalosť je krásná.“

American Authors – Say Amen ft. Billy Raffoul

Tato rocková partička v polovině měsíce vypustila do světa svůj nový videoklip s názvem Say Amen, který se střídavě odehrává mezi úchvatnými ledovcovými krami a slunečným horským prostředím. Kromě skvělé pomalejší písničky si tak můžete vychutnat video z krásné přírody.

David Guetta, Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name

Této electro pecce dělá doprovod videoklip plný neonových barev, exotických zvířat a rychlých grafických prvků. Bebe Rexha má jako ve většině svých klipů hlavní roli a je v ní vražedně svůdná. Zdobí ji extravagantní a barevné kostýmy, kterým dělá David Guetta a J Balvin pouze „křoví“.

Tereza Mašková – New Me

Vítězka letošní Česko Slovenské SuperStar s hlasem jako zvon vydala debutový videoklip, který stoprocentně stojí za zmínku. Začíná pohledem na úchvatný lom a ani o další přírodní krásy není v klipu nouze. V dalších scénách zpěvačka kráčí s kápí na hlavě a pochodní v ruce, poté sedí na trůně a je hlídaná osobní stráží. Třešničkou na dortu tajemného videoklipu je nádherný vlk, který se prochází po kopcích a se kterým je v některých záběrech zpěvačka v mrazivě blízkém kontaktu.

Ariana Grande – breathin

Je téměř zbytečné psát o tom, jak je Ariana v každém svém videoklipu úchvatná. Celý klip se odehrává v temnějším světle, což přidává na jeho dramatičnosti. Chvílemi má zpěvačka doslova hlavu v oblacích, poté se prochází mezi zrychleným davem. Zpívá mimo jiné o nekontrolovatelnosti své mysli a videoklip se k písničce skvěle hodí. Stačí se zaposlouchat a podívat se – určitě vás to vtáhne tak, jako nás.

Lady Gaga – Always Remember Us This Way

Nádherný soundtrack k nádhernému filmu, přesně tak by se dala popsat píseň od Lady Gaga. V listopadu jí vyšel videoklip, který je složený ze scén filmu Zrodila se hvězda. Pěvecké kvality Gagy a překvapivě i Bradleyho Coopera dostanou každého, kdo to ještě neslyšel. Nemluvě o milostném poutu, které září z každé jejich společné scény. Kdo už film viděl, tak ví, kdo ještě ne, určitě to brzy zjistí.

Dara Rolins – Sestry ft. Laris Diam

Fascinující klip slovenských zpěvaček je možná zapotřebí zhlédnout dvakrát. V klipu se celkem prolínají tři dějové linie, pravděpodobně minulost, přítomnost a blízká budoucnost. Co stojí za zmínku, to jsou retro snímky dvou malých sester, které mají smutný konec, jelikož se loučí s tatínkem a samy odcházejí polem pryč. Končí až záběrem na jejich společnou rodinnou fotografii. Videoklip nejspíš každý pochopí po svém. No, posuďte sami.

You’re A Mean One, Mr. Grinch – Lindsey Stirling ft. Sabrina Carpenter

A máme tu také jednu vánočně laděnou. Všichni milovníci zeleného Grinche už zajisté vědí, že jim tvůrci po celých osmnácti letech nadělili pokračování. Rytmický soundtrack se odehrává v přívětivém kabaretu, ve kterém se tančí a všichni se baví. Zpěv Sabriny skvěle doplňují housle Lindsey a společně tak vytváří svůdný a na druhou stranu pohádkový klip. Osobité kostýmy, které disponují barevným peřím, pánskými barety a dámskými rukavičkami navozují pozitivní atmosféru. Je proto možné, že si po zhlédnutí videoklipu budete chtít jít také někam zatančit. Chybí už jenom Grinch. Ale na toho by tam bylo příliš pozitivního.

Marshmello – Together

Video Together od Marshmello začíná Dnem díkuvzdání na americké střední škole, kde studenti před svou třídou prezentují, odkud pocházejí. Marshmello ale z učebny rychle odchází, jelikož mu prezentace nevyjde tak, jak by chtěl… Ukáže se ale, že pár spolužáků zcela odlišných kultur nesoudí knihu podle obalu. Pozvou ho na své oslavy Díkuvzdání, kterých se Marshmello zúčastní a oni se zúčastní té jeho. Tímto klipem chce připomenout, že i navzdory odlišným kulturám a zázemím jsme všichni stejní.