Deset prosincových videoklipů, které nás v roce 2018 zaujaly

Přišel prosinec, s ním Vánoce, a taky konec roku. Tohle období je spjato s relaxem, trávením času s nejbližšími, sledováním filmů a spoustou jídla. To však neznamená, že by umělci v posledním měsíci roku zaháleli. Právě naopak, s novými videoklipy se roztrhl pytel. V některých se naplno projevila vánoční atmosféra, jiné se zase snaží upozornit na palčivá témata současnosti.

1Alan Walker – Different World feat. Sofia Carson, K-391 & CORSAK (Vertical video)

Znečištění planety a přemíra plastů je problém, o kterém se mluví čím dál více. S upozorněním na tohle téma šel na trh s klipem k písničce Different World i britsko-norský DJ Alan Walker. V netradičním formátu na výšku, kde je podkladem vizuál aplikací Twitter, Facebook, YouTube a Instagram a prostřednictvím sekvence krátkých videí apeluje na lidi, aby životní prostředí neznečišťovali, ale naopak dělali svět hezčí.

2Post Malone – “Wow.“

Vánoční nálada neminula ani excentrického rappera Post Malone. Pocit, že Vánoce a rap nejdou dohromady, skvěle vyvrací a přichází s bláznivým kresleným klipem, kde ztvárňuje pomocníka Santy. Nechybí plno dárků, cukroví i stromečků.

3Kygo – Happy Now

Norský DJ Kygo v klipu ke své novince vsadil na tradiční hodnoty, jako je domov, rodina a přátelé. Ve videoklipu se ponoříme do krás jeho rodného města Bergen, poznáme jeho rodiče, kamarády i přítelkyni a uvědomíme si, jak právě chvilky strávené s našimi nejbližšími jsou to nejcennější, co máme.

4Sam Smith – Fire On Fire

Na vánoční pohádkovou notu se naladil i Sam Smith. Svou novou písničku o lásce, pocitech zamilovanosti a spojení dvou osob doplnil částí zfilmovaného příběhu o divokých králících Watership Down, který je k dispozici na Netflixu. Videoklip laděný do tmavých barev skvěle podtrhuje autorovu barvu hlasu.

5Eminem – Good Guy ft. Jessie Reyez

Odvážnější počin pustil do světa Eminem. Ten ve videoklipu k písničce Good Guy využil metaforu dívky, která znázorňuje rapovou scénu a díky ní ukazuje jeho kariéru a to, jak moc toto hudební odvětví ovlivňuje. Jeho postoj je přitom jasný. Na konci klipu Eminem umírá a tím končí i rapová scéna.

6The Prodigy – Timebomb Zone

Britská skupina The Prodigy přišla s klipem plným akce a napětí, který je založen na zápasech nevinných lidí. Ti se však vzbouří a hlavního iniciátora těchto zápasů dopadnou. Klip spolu s písničkou vás nabije energií, která vám dodá pocit, že zvládnete úplně všechno – i to, co se zdá jako naprosto nemožné.

7Winona Oak – Don‘t Save Me

Winona Oak je švédská zpěvačka a na YouTube v tomto měsíci vydala cover písničky Don`t Save Me skupiny HAIM. Videoklip je založen na vizuálních efektech a hře s barvami. Všechno zde ladí a v kombinaci se zpěvaččiným uklidňujícím hlasem dokonale zapadá do sebe. Dokonalá harmonie.

8Robbie Williams – I Just Want People To Like Me

V prosinci nelenil ani Robbie Williams a těsně před koncem roku vydal klip, který natočil v exotickém Mexiku. Žádná sombrera či tequily ale nečekejte. Robbie se jednoduše vydal na střechu jednoho mrakodrapu a tam to rozbalil. Potvrdil tak, že méně je někdy více. Melodie písničky a její celková atmosféra vás bude nutit tančit!

9Professor Green, Rag‘n‘Bone Man – Photographs

Klip k písni Photographs, který nahrál společně Rag’n’Bone Man s Professorem Greenem, se skládá z prolínání příběhů různých lidí a jejich fotografií. Nedílnou součástí je také hra se světlem. Smutný videoklip nás donutí uvědomit si, jak je čas strávený s lidmi, které máme rádi, vzácný, a že někdy nezbyde nic než fotografie. Je dost pravděpodobné, že při sledování budete potřebovat i několik kapesníčků.

10FattyPillow – KONTROVERZNÍ

Tři dny před Štědrým přišel se svým životním příběhem streamer a YouTuber FattyPillow. Ačkoliv je klip jednoduchý, získal za pár dní přes milion zhlédnutí. Zaujme především text písně, který dokonale vystihuje Fattyho život a trnitou cestu na vrchol, kterou musel projít.

Pokud Karla Siváka neznáte, je možné, že vás skladba neosloví. Pokud jste však jeho dlouholetí fanoušci, nebo jste s jeho tvorbou alespoň trochu seznámení, song budete nejspíše milovat. Protože být jiný je něco, co se v dnešní době neodpouští a Fatty se proti tomu nebojí vkusně a efektivně postavit za nás všechny.