Deset únorových videoklipů, které nás v roce 2019 zaujaly

Takovou nálož dobrých videoklipů bychom chtěli vidět každý měsíc. Přestože je únor nejkratší, hudebníci rozhodně měli napilno. A my díky nim tentokrát také. Nahlédneme na současnou českou scénu, zavzpomínáme si, zamilujeme se, zatančíme si nebo se zamyslíme nad problémy, které sužují Ameriku.

1Barbora Poláková – Sami dva

Žádný klip nemohl více vystihnout zimní atmosféru. Bára Poláková svoje nejnovější video zasadila do zasněžených hor s doprovodem symfonického orchestru. Spolu s vyvíjejícím se příběhem pomalu ztrácí oblečení, až nakonec ulehá jen ve spodním prádle do sněhu. Jak sama přiznala, nebylo jí v zimních teplotách zcela příjemně. Celý videoklip ale krásně vystihuje intimní atmosféru písně.

2Weezer – Take On Me

Je vám písnička nějaká povědomá? Ještě aby ne, když se jedná o největší hit osmdesátkové kapely A-ha. Právě tímto videoklipem jí chtěli vzdát hold, a dokonce cover zařadili i na své nové album. Celý videoklip je vytvořen v podobném duchu jako ten původní – nechybí animované části malované rukou zapojené do reálného světa. Místo sebe ale obsadili členy kapely Calpurnia, v jejímž čele stojí herec Finn Wolfhard, známý například ze seriálu Stranger Things.

3Zedd, Katy Perry – 365

Ropočet u klipů Zedda a Katy Perry není problém, skoro pokaždé jejich video působí jako malý film. I tady se jedná o nádhernou podívanou plnou speciálních efektů, kostýmů, triků a dekorací. Tentokrát se posuneme trochu do budoucnosti, kdy se zkouší prototyp robota dokonalé manželky. Tvůrci ale mají pořád co dokazovat a nový majitel ke své robotické přítelkyni láskou nezahořel. Co když ale ona ano? Můžou mít snad roboti srdce?

4John Legend – Preach

Hned v úvodu nechybí manželka Johna Legenda Chrissy Teigen, vedle které leží v posteli. Probudí ho ale hlasy vycházející zpod dveří, které ho zavedou do světa plného nespravedlnosti, rasismu a další sociálních problémů, které momentálně vládnou Americe. Snaží se pomoci a chce vidět změny. Emocemi nabitý klip je zakončen scénou zabitého černošského chlapce s křídly na zádech, který v sobě skrývá všechna poselství.

5Kygo – Think About You ft. Valerie Broussard

Zajímavé zpracování, kdy se na milostný příběh díváme zpětně jako v kině spolu s hlavním aktérem. Jedná se o případ, kdy hrdinka neopětuje lásku a pomalu ze vztahu utíká. Videoklip je doplněn titulky, neunikne vám tudíž dialog hlavních hrdinů. Palec nahoru za krásné zpracování a obohacení milostného příběhu!

6A$AP Rocky – Kids Turned Out Fine

Poněkud netradičně zpracovaný klip o návykových látkách. Hned v úvodu si hlavní postava nezapomene vzít pilulku a přenese se tak do jiného, barevného světa. V něm je zajímavé, že části s dětmi jsou plné jasných barev, zatímco ten dospělácký, plný alkoholu a drog, je zalitý tmou. Tím poukazuje na dětskou nevinnost a nezkaženost. Jednotlivé záběry jsou stabilní, jako by zamrzlé v čase, a vypadá to, že si prohlížíme jen barevné záběry z negativů. Postupně se ale postavy začínají hýbat a více se utápět v závislostech. Vždyť i hlavní hrdina je jen živý testovací panák.

7YUNGBLUD, Halsey – 11 Minutes ft. Travis Barker

Znáte ten pocit, kdy se snažíte vrátit čas a napravit své chyby? O to se pokouší i hlavní hrdina. Má jen jedenáct minut na to, aby zvrátil osud. Jeho snažení je rozdělené do pěti kapitol, které i přes veškerou snahu vyústí v závěr, že to, co je jednou předurčeno, změnit nelze.

8Andrea Bocelli – Amo Soltanto Te ft. Ed Sheeran

Jestliže chcete docílit ve videoklipu roztomilosti, dejte tam zvířata, nebo děti. Tentokrát padla volba na druhou variantu a děti jsou navíc obsazeny do dospělých rolí. Koná se přece svatba! Máte tak jedinečnou příležitost podívat se na zmenšeninu Eda Sheerana a řadu dalších známých osobností.

9Clean Bandit – Mama (feat. Ellie Goulding)

Donald Trump je od svého zvolení oblíbeným tématem hudebníků. Tady si vzali inspiraci v jeho životě a jeho dvojníci vyprávějí jeho příběh. Snaží se najít svou životní cestu a ptá se, co má dělat. V klipu nechybí ani jeho žena Melanie.

10Ewa Farna – Ta o nás

Jestli někdo zaskočil tento měsíc česká média, tak to byla Ewa Farná se svým novým klipem k písni Ta o nás. Kromě dojemných záběrů jak z jejího, tak i z manželova dětství, zařadila i okamžiky z jejich svatby.

Třešničkou na dortu bylo oznámení, že dvojice čeká potomka. Velice krásné a dojemné vyznání, které si v našich tipech svoje místo rozhodně zaslouží.