Deset zářijových videoklipů, které nás v roce 2020 zaujaly

38

První měsíc školy je za námi spolu s jeho konce přišel opět čas na naši pravidelnou rubriku nejlepších klipů. Září nenabídlo moc možností, zase je ale vynahradilo svou délkou. I díky tomu měli autoři prostor vytvořit malé filmy s propracovaným dějem a příběhem, do kterých skvěle zapracovali hudbu. Ale nebojte se, i přes delší stopáž se nudit nebudete. Protože září, to je opravdu podívaná! 

1Lady Gaga – 911

Jako ve snu si budete připadat v novince od Lady Gaga. Protože jinak nejde vysvětlit tolik absurdních postav v ještě neuvěřitelnějších kostýmech. Do prostředí opuštěného pouštního kostela se Gaga vydá poté, co se probudí uprostřed pouště a zahlédne jezdce v černém, kterého následuje. Stejně jako zpěvačka, která střídá jeden neuvěřitelnější kostým za druhým, připomínají obyvatelé kostela členy sekty nebo velmi silně nábožensky založené osobnosti. Vysvětlení celého klipu se vám dostane na konci, vyplatí se tak na něj počkat! 

2Pokáč – Cowboy

Že ne každý je stvořen pro venkovské prostředí, ví asi každý. V podání Pokáče, který si typického městského tvora vzal na paškál, se u toho můžeme i nasmát. Už jen úvod, kde jako mladý hipster vysvětluje své partnerce, kterou ztvárňuje YouTuberka Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol, názor na venkov, vykouzlí úsměv na tváři. V tomto trendu pokračuje i přesunem na ranč, kde se prokazuje, že by jako cowboy neobstál. Nic složitého, přesto klip s lehkostí dokoukáte až do konce, a ještě vám písnička zůstane nějakou chvíli v hlavě. 

3Jennifer Lopez & Maluma – Pa Ti + Lonely

Jennifer Lopez s Malumou spojili své dva nové singly, aby do světa vypustili téměř devítiminutový propracovaný mini film s mnoha zvraty a působivými tanečními sekvencemi. JLo je v i ve věku po padesátce v životní formě a v klipu předvádí neuvěřitelné taneční výkony. Celkově je video povedené do nejmenšího detailu – od choreografie, interiéry až po osvětlení. Zajímavá byla volba spojení písní do jednoho klipu, kdy pomalu ani nezaznamenáte přerod jedné písničky do druhé, přestože i dějová linka je jimi přepůlená. 

4G-Eazy – Down (Official Video) ft. Mulatto

Hotelový poslíček nemusí vždy jen nosit kufry hostům nebo jim mačkat tlačítko ve výtahu. Další poněkud neobvyklou náplň práce, která už hraničí s jiným povoláním, nám ukázal G-Eazy. Svým hostů, přesněji řečeno dámským návštěvnicím, zpříjemňuje jejich pobyt za nemalý obnos peněz. Však to také nejsou hosté, na jaké jsme zrovna zvyklí. Úsměvný klip dokáže snadno udržet pozornost i díky povedeným kostýmům a celkovému spádu děje. 

5Justin Bieber – Holy ft. Chance The Rapper

Justin Bieber vás svou novinkou Holy chytne za srdce. Od začátku do konce. Ukazuje, že i když je nejhůře, může se objevit naděje nebo pomoc ze strany, odkud to nečekáme. Klip se srdceryvným příběhem, který má hlavu a patu, nejsou vždy samozřejmostí. Ale Bieber ukázal, že jde udělat romantický příběh se vším i v necelých šesti minutách. 

6Janelle Monáe – Turntables

Další videoklip, který se zaměřuje na podporu černošského hnutí a boje za jejich práva. Novinka od Janelle Monáe se objeví i v novém dokumentu All In: The Fight for Democracy o volebních praktikách ve Spojených státech. Zpěvačka připravila podívanou skvěle zasazenou do hudby, díky které celé sdělení dostává na razanci. Píseň spolu s klipem je součástí kampaně Amazon Studios na podporu volební účasti během letošních voleb v USA. 

7SEBASTIAN – Prach ft. Lipo 

Ne vždy je cesta za štěstím vyšlapaná. Někdy mu prostě musíte jít naproti. A je jedno, jestli kvůli tomu musíte unést svého milého, abyste ho dostali před oltář. Přestože je v průběhu klipu konec nejistý, v závěru vše dojde i přes dramatickou dějovou linku k dobrému konci. Obzvlášť závěrečná hra se světly je nádherná podívaná. 

8DJ Khaled ft. Drake – POPSTAR 

Život popstar není lehký. Pořád někdo něco chce, nové písničky, k těm pak klipy. Ještě do toho je rok 2020. Podobně se cítí i Drake, kterého Khaled neustále bombarduje, aby udělali klip. Jenže Drake nechce, tak přichází s nápadem. 

Jestli nějaký klip v září překvapil, tak právě Popstar. Tvůrci si udělali sami ze sebe legraci a nadsázka a vtip je z klipu cítit. Přestože má dlouhou stopáž, nemá problém si udržet vaši pozornost. Postaral se o to i Justin Bieber, spolu s kterým se na konci dočkáme nečekaného zlomu.  

9Katarína Knechtová – TAKÍ SME feat. Adam Ďurica

Chytlavá hudba, skvělý text a sexy klip. Taková je novinka od zpěvačky Kataríny Knechtové s názvem Takí sme, ke které si přizvala zpěváka Adama Ďuricu. Klip se natáčel na zámku Šimák Pezinok pod taktovkou režiséra Jakuba Gulyása. Lokace se musela podřít pandemii koronaviru, kdy byl problém najít to správné místo. Píseň najdou fanoušci na novém albu Svety, které vyjde už v říjnu.

10Big Sean – Lithuania ft. Travis Scott

Opět se ocitáme v hotelu, ve kterém se dějí věci, na které jen tak nenarazíte. Dokonce s dosti podobným schodištěm jako v novince Down od G-Eazy. Jeho obyvatelé jsou odkázáni na dvě ženy, které prostory mohou manipulovat. Dostáváme se tak do několika situací, které by nikdo nechtěl zažít. Klip zaujme především zajímavými interiéry, s nimiž si autoři hodně pohráli.